Bolest kloubů v těhotenství

herminka6
5. srp 2018

Zdravím maminky,

jsem v 18. týdnu těhotenství a už tři dny mě hrozně bolí klouby- nejhorší jsou zápěstí, kolena a zánártní kouby. Ještě bych pochopila, když někoho bolí v důsledku uvolňování vazů kyčle, ale proč mě trápí třeba to zápěstí opravdu nechápu. Nejhorší je to večer, kdy už se nemůžu k naší malé pomalu ani sehnout, ani ji vzít. Včera mě bolely už i v noci, takže jsem se moc dobře nevyspala. Nemáte s tím někdo, prosím, zkušenost? Neřešila jste to některá? Díky za každou odpověď.

barchen
5. srp 2018

@herminka6 Bolest kolen znám z prvního těhotenství. Zápěstí mě bolelo vždy ráno a kolena prakticky celé dny poslední trimestr a další měsíce po porodu, pak to přestalo samo, když se moje váha přiblížila původnímu stavu. Přisuzovala jsem to přírůstku na váze. Já jsem štíhlá ale v těhotenství jsem nabrala 22 kg, zejména poslední 4,5 měsíce, takže docela rychlý nárust. A tu zátěž tělo dalo takhle najevo. Teď ve druhém těhotenství užívám preparát na klouby/kolena, který je vhodný i pro těhotné, váha už letí nahoru ale kolena zatím ok. Čeká mě poslední trimestr, tak uvidíme nakolik to zafungovalo. Mám doma malé dítko, takže si umím představit to utrpení, 100x denně se k němu ohnout, zvednout, naložit, vyložit...

priefi
6. srp 2018

@barchen a co pouzivas za preparat?

barchen
6. srp 2018

@priefi Colafit.

emilkamilka
12. zář 2018

upřimně, ten jsem kdysi brala nepomohl vubec. Akorát jsem se zbavila penez. Zkoušel někdo něco jiného?

normalnimatka
12. zář 2018

@emilkamilka já jsem slyšela, že když jíš lněný semínko, je to v podstatě jak ten kolafit...jako nevim, ale minimálně je to o hodně lvnější záležitost, ej to fajn i na zácpu, určitě nějaký i minerály v tom budou, a ke konci těhotenství k údajnýmu hladšímu porodu:D takže já si každej den dám pár lžiček lněnýho drcenýho, zaleju horkou vodou a vypiju, ideálně ještě rozkousat. možná to je k ničemu, možná ne. ale i kolafit není úplně k ničemu. možná se to nedá poznat na ne-bolesti kloubů, ale dělá to např. i kůži pružnější, kvůli striím, třeba i aby byla kůže pružnější v oněch potřebných porodních místech:D

emilkamilka
3. říj 2018

děkuji za radu. Ono se to asi musí zkoušet, každemu zabere něco jiného.

barchen
3. říj 2018

@emilkamilka Ten Colafit mi prijde ale nejlevnejsi ze vsech preparatu. Treba to zminovane lnene seminko jsem jedla cele tehotenstvi (ja ho jim pravidelne i tak) ale tedy na bolest kloubu a kolen to rozhodne nezabralo. Z vyzivoveho hlediska nevim, co z toho lneneho seminka by na klouby mohlo zabirat, neobsahuje to kolageny ani zadne pribuzne prvky.

emilkamilka
2. lis 2018

chce to ale užívat dlouhodobě, že? Ono asi po měsící uživání to jen tak nezabere, že? PO jaké době to pomohlo a pocitovala jsi rozdíl?

leona150
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru