Jak zvládnout konec těhotenství?

skarma007
18. črc 2021

Ahoj holky, jsem v 31.tt a už od začátku těhotenství to bylo nic moc. První tři měsíce mi bylo zle celý den, nemohla jsem jíst, trpěla nechutenstvím, přesto měla děsný hlad, takže jsem trpěla často hlady. Do toho jsem v práci mívala křeče v podbřišku a řezání, proto jsem pak od 4. měsíce zůstala na nemocenské. Druhý trimestr byl parádní, ale ke konci jsem začala mít silné bolesti v kyčle, kdy jsem musela mít berli, abych se vůbec postavila, do toho mě chytala vyhřezlá plotýnka, takže celodenní silné bolesti. Převalit se na bok sem vždy skučela, jak to bolí. To vše se dalo přežít. Jenže teď? Jelikož už nemůžu chodit na procházky kvůli bolestivému tvrdnutí břicha, tak nemůžu už skoro nic...Nejhorší jsou noce, nemůžu spát, břicho je dost nafouklý, tvrdý, bolestivý, nemůžu dýchat, každé přetočení mě dost bolí. Přes den se to nelepší, jsem unavená, nevyspalá a cejtim se jak prase před porážkou. Ještě mi zbývají 2 měsíce a já fakt nevím, jak to mám zvládnout psychicky? V noci mě chytá trochu panika, abych se neudusila...
Beru Magnosolv max 1x denně (víc nemohu), už nemůžu ani normálně uklízet kvůli tomu břichu, protože to v noci pak nedám...Takže sedím, čumím a jsem naštvaná. Nejhorší je, že to je ještě doba než porodím.
Jak jste to měly Vy? Taky jste už byly psychicky vyčerpaný? Přítel staví barák a chodí do práce, takže mi nemá kdo pomoc, o to ale nejde....Mě nepomáhá už ani nic nedělání...

hester92
18. črc 2021

@skarma007 ty posleni tydny byly sileny! Ja strihala metr a jen se modlila, abych neprenasela🙏🙏 Radu bohuzel nemam, musis vydrzet. Ja se snazila hodne jezdit pryc, i kdyby jen na obed k mame, zvala jsem si navstevy, pripravovala veci pro prcka, delala treba fotky na kompu, kdyz uz jsem fakt nezvladala ani chodit, proste cokoliv aby mi ten cas rychleji utikal

skarma007
autor
18. črc 2021

@hester92 děkuju za odpověď. To není špatný nápad, mě teď právě zabíjí to nic nedělání a jen čekání a tím si fakt nepomůžu. Zkusím se zaměstnat, jak říkáš (abych se nenamáhala fyzicky). To je asi jediný, jak zrychlit čas a nemyslet na to tolik

alilali
18. črc 2021

Mám to úplně stejně, musíš vydržet. Já nemám žádnou pomoc stejně jako ty a to mám ještě ročního syna. Někdy se mi chce fakt brečet. Jsou dny kdy ani psychicky ani fyzicky už nemůžu a těším se až porodím, protože vím, že s porodem se fakt najednou tomu tělo hrozně uleví.

lachtanice86
18. črc 2021

@hester92 jsem 41tt, vypadá to na vyvolání, protože se ji nechce ven a ja mam těhotenskou cukrovku. Hamilton proveden 2x, 2x bez účinku. V noci neusnu driv nez o pul 4 rano a vstávám nejdéle v pul 7 s první dcerou. Hlidani nemám, chlap v nove práci ve zkusebce taky moc nepomůže. Přetočení v posteli, vstávání ze sedačky nebo auta je peklo, mam šílené bolesti jak mi popraskalo břicho, nesnesu tam ani triko jak to bolí. Mažu od začátku těhotenství a stejně k ničemu. Za noc jdu tak 12x na záchod. K tomu otoky nohou a rukou, neustálá bolest hlavy, nechutenství, bolest stydké kosti, tvrdnuti břicha, poslicci, ms bolesti, křížové bolesti, k tomu ted ke konci pocit ze uz ji cítím hodne dole a nemůžu kvůli tomu ani na malou.. ted zpět i zvracení.. Lezet neexistuje kdyz tu mam 2,5letou, s ní chodim 2x denně ven, úklid, vaření atd.. věř mi že 31tt byla ještě pohoda.

misicka1988
18. črc 2021

@skarma007 Ono to tak bohužel ke konci je.. Kyčle, stydká kost, tvrdnutí bříška, a spoustu dalších věcí. Hlavně doporučuji nespat na zádech, aby jsi si netlačila bříškem na dolní dutou žílu. Kvůli tomu se pak dusíš. Bohužel potom ti nezbývá než zase ležet na boku , kde zase trpí kyčle. Používala jsem kojící polštář, a dávala mezi nohy a podkladala trochu bříško, to se pak trochu dalo. Držím palce 🍀

crejzy
18. črc 2021

Končím 32tt a jsem na tom dost podobně. Těhotenství (druhé) je pro mě utrpení. První i druhy trimestr jsem buď zvracela nebo mi bylo nonstop na zvracení. Teď už jen občas ale nemůžu se dočkat až se mi vrátí MŮJ žaludek, protože tenhle nepoznávám. Bolí mě stytká kost, je mi pořad hrozný horko, únava, v noci X chodím na wc, spaní žádná sláva a tak bych mohla pokračovat… psychicky mě drží manžel a syn, kdykoli to jde tak se snažíme někam jet - změnit prostředí a to i přesto, že jsem KO, tak se prostě kvůli nim hecnu. Jak to těch dalších 6-8tt prežiju netuším, strašně se mi to táhne a nemůžu se dočkat konce.

skarma007
autor
18. črc 2021

@alilali to si právě říkám, co bych dělala, kdybych měla ještě malý dítě, to bych fakt nezvládla, obdivuji tě! přesně tak, taky se už těším, až budu mít po porodu, to bude pro mě teda velká úleva. Vidím, že v tom nejsem sama... :-/

nagojka
18. črc 2021

Mam 10 dni do terminu a musim teda rict ze zatim relativne zvladam i kdyz je to dost narocny...bricho mam ale tvrdy temer nonstop,poslicky sem mela zatim jeden den ale mentruacni bolesti mam docela casto ted se pridavaji i zada...i presto ze uz nikam daleko nedojdu protoze me tez boli uz hrozne kycle,cela panev, a v trislech..nekdy si pripadam jako nejakej duchodce,tak i presto se porad snazim chodit alespon na pul hodky...jdi klidne slimacim tempem ale myslim si ze pohyb ze porad to nejdulezitejsi alespon kratouckou prochazku a to i presto ze budes treba vickrat odpocivat...v noci je to ovsem taky horor...tehotenskej polstar je pro me naprd,hrozne mi pomaha natrkat pod brisko perinu,zaroven pod prsa,pokrcit nohy a trochu se schoulit...ale nekolikrat za noc sem vzhuru a prevaluju se ze strany na stranu..Ale nejdulezitejsi je podle me byt v pohode psychicky a pak se vsechno zvlada lip🙂hod se do pohody(vim a chapu ze je to tezky),holt vic odpocivej,zajdi s kamoskama nekam na kafco,vypni a uzij si hezkej den...Uvidis ze se ti i potom bude lip spat...A neboj ja uz si pripadam jak vorvan,vubec bych se nezlobila kdyby sel prcek uz ven,predstava ze budu jeste treba tyden prenaset v tomhle pocasi me docela desi...

skarma007
autor
18. črc 2021

@lachtanice86 s tím usínáním to máme podobný, taky tak usnu okolo 2h ranní až 4 h a celá noc je přerušovaná... Bolesti v noci mám taky, každé přetočení dost bolí, nemůžu ani spát v ložnici s přítelem (bere mi vzduch, z postele mě bolí břicho a hlavně bych ho budila, jak skučim), takže spím na gauči a tam asi až do porodu zůstanu...
Chudáku ty jo, to to máš fakt příšerný :-/ Na otoky taky trpím, mám nohy jak slon...Nejhorší je, že se to bude stupňovat...Ale ty už určitě za chvíli porodíš a bude to určitě lepší 🙂 Obdivuji ženskou, která tohle zvládá ještě s malým prckem, je mi jasný, že ji nic jinýho nezbyde, ale má můj obdiv!

skarma007
autor
18. črc 2021

@misicka1988 na zádech mi je to dost nepříjemný, je to takový divný pocit, takže ležím na boku (pomáhá mi spát na gauči, je měkký, ale zase se mi pak bloknou záda). Kojící polštář mám, někdy mi pomůže, někdy ne. Děkuji 🍀

pavkova28
18. črc 2021

@skarma007 žádná rada neexistuje než jen vydržet. Začínám 36 tt, mám den kdy mi nic není a jsem v pohodě a pak den kdy mě vše štve a chci jít rodit. Mám doma 3,5 letou, takže musím fungovat. Vaření, praní, běžný úklid. Snažím se dělat dceři i program, aby se úplně nenudila. Chodit na hřiště, domluvit se tam s kamarádkama, půl denní výlety. Prostě aby nebyl čas myslet, kde mě co bolí 😃 udělat si prostě program

skarma007
autor
18. črc 2021

@crejzy je mi líto, že taky tak trpíš...trochu mi pomáhá fakt, že nejsem divná, že to tak má opravdu více matek a nejsme v tom samy....Je pravda, že psychicky opravdu může pomoct nesedět doma pořád na zadku. Ono jiný prostředí asi na to psychiku pomáhá. Každopádně ti přeju hodně sil, ať to zvládneš do konce 🍀

skarma007
autor
18. črc 2021

@nagojka děkuji za odpověď a za rady 🙂 .Teď jsem si dala 2 dny, že nebudu nic dělat, opravdu jen odpočívat. Dva dny utekly a že by mi to nějak pomohlo? To fakt ne...Na ty procházky zanevřít nesmím to je pravda, ty mi předtím hodně pomáhaly, jen to nesmím přehnat. Krátká chůze a pomalá bude nejlepší volba. Máme ty stavy dost podobný. Nejvíc mi vadí, jak okolo mě ženský chodí a tvrdí, že makaly až do porodu, v pohodě nic jim nebylo a když kouknu na sebe, tak ještě k tomu makat, tak buď porodím dřív nebo potratím, protože to fakt jako by nešlo a přijdu si jak nějaký simulant...Jsem ráda, že vidím, že je to normální a že fakt asi nejsem z jinýho vesmíru :D 🙂

crejzy
18. črc 2021

@skarma007 určitě nejsme zdaleka jediný, jen se to moc nahlas neříká. Ono těm co nic není tak si to užívají, proč ne, ale jakmile není fyzicky dobře, je náročný být psychicky v pohodě. Ne jednou jsem si doma poplakala, že se z toho jiného stavu zblázním 🙈. Taky přeju hodně sil a ať nám to uteče 🍀

skarma007
autor
18. črc 2021

@pavkova28 obdivuji tě 👍 a děkuji za rady, zkusím vymyslet různé programy na den, ať mi to rychleji uteče. 🙂

skarma007
autor
18. črc 2021

@crejzy neříká to je pravda, já si max postěžuju příteli nebo mámě a to je vše...právě psychika je dost důležitá, na bolesti se dá i celkem zvyknout, ale teď je to fakt nějaký divný, leze to na mozek už...Nedivím se a je mi líto, že jsi to měla tak zlý :-/ Každopádně moc děkuji za rady, pomáhá mi, že je to zřejmě normální, se takhle fyzicky i psychicky cítit. Tak to do konce už dáme 🍀

pavkova28
18. črc 2021

@skarma007 ten konec se vleče a už by jsme chtěly mít prcky venku 🙂 mne opravdu pomáhá mít pořád program, když jsme doma zavedla jsem pro mě a dcerku poobědový spánek, pak zas program a večer padneme únavou znova 🙂

skarma007
autor
18. črc 2021

@pavkova28 právě, taky bych prcka už chtěla mít venku 🙂 je to dobrá rada, děkuju 🙂 Od zítřka začnu 👍

pavkova28
18. črc 2021

@skarma007 já si dneska dala neděli a nedělám nic a vůbec mi ten den neutíká 😃 zítra když bude počasí vyrazíme na Safari resort

skarma007
autor
18. črc 2021

@pavkova28 mě právě taky neutíká :D dobrej program 👍 já budu muset něco vymyslet, ostatní na mě nemají čas :D 🙂

klokanka31
18. črc 2021

@skarma007 U mě teda stál za houby fakt úplný konec těhotenství. Když jsem začínala 9.měsíc tak jsem byla úplně fit, vymalovala jsem byt, pak ale jako když utne, a bylo to na houby. Nejhorší to bylo v noci, nemohla jsem dýchat, pomáhalo mi spát jen na zádech a pod hlavou spoustu polštářů, pořád jsem v noci vstávala na wc, vstávání z postele hrozný, jsem pak začala budit manžela aby mi pomáhal se zvednout ☺ tak nějak jsem doufala abych porodila na 38.tt, no jenže nic, já byla vzteklá, tak mě manžel každý den bral na výlety a nákupy aby mi to líp uteklo. No a porodila jsem až ve 40 tt ☺

skarma007
autor
18. črc 2021

@klokanka31 ty jo, tak ono to má fakt většina maminek takový stavy 🙂 to jsi měla dobrý, že tě manžel někam vyvezl, mě ne :D páč staví barák a pracuje, takže se domů vrací večer i o víkendu. Ale před chvíli jsem si udělala výlet a koupila si nějaký oblečení a vyvětrala se a hned mám lepší náladu 🙂

klokanka31
18. črc 2021

@skarma007 To zas jo, on mě vyvezl na výlet i když jsem začala rodit. Jen do dneška z něj nemůžu dostat jestli mě vozil aby mi dělal radost, nebo aby měl ode mě klid ☺ vidíš, chce to si teď dělat co nejvíc radosti 😉

skarma007
autor
18. črc 2021

@klokanka31 tak to je hodnej 🙂, tak určitě aby jsi měla radost a možná i trošku klid :D No budu muset začít si dělat radosti, děkuju 🙂

surikata131
18. črc 2021

@skarma007 ten konec těhotenství je prostě na prd, končím 36tt a už vyhlížím porod, mám dny celkem v pohodě a do toho z ničeho nic den kdy je mi strašně, všechno bolí, mimi se bolestivě vrtí, tlačí se dolů, že malém nemůžu chodit, jsem unavená, hned se zadýchám, do toho to horko a ani ne dvouletá dcera...ale pokud nemáš od Dr. vyloženě nakázáno ležet, tak bych doporučila trochu pohybu, protože jenom ležet je mor, to se budeš trápit bolestmi až do porodu. měla jsem klidový režim naštěstí jen týden, ale i po tom týdnu ležení jsem byla celá dolámaná a bolavá. Pokud bolí záda, kyčle apod. fakt hodně, tak bych vyhledala fyzioterapeuta, může ti třeba i nalepit tejpy, nebo minimálně denně malá procházka, nějaké uvolňování cviky pro těhotné. Na spaní těhotenský polštář. Musí se to prostě nějak přežít, je to náročné...

skarma007
autor
18. črc 2021

@surikata131 hmmm to máš koukám slušně náročný ještě s prckem :-/ no ty hice sou na nic, to taky blbě snáším nejvíce v noci...nene nakázáno to naštěstí nemám, dnes jsem zkoušela ležet celý den a bylo to teda utrpení a servaná z toho víc jak když něco dělám...ale břicho trochu polevilo, ale to se nedá ležet...mě právě na tu kyčel a záda pomáhala ta chůze trošku svižnější a 30 min, ale zase to odnáší to břicho a to dost...takže musím hledat kompromis, který najít bude dost obtížný...Fyzioterapa jsem měla v plánu, ale zabralo právě to chození....teď mě nejvíce trápí to břicho :-/ Moc děkuji za rady 🙂

surikata131
18. črc 2021

@skarma007 možná ještě zkusit těhotenský břišní pás, nebo prostě víc magnezka/jiné než magnosolv...nebo třeba zkusit trochu rozpohybovat pánev na velkém gymnastickém míči. Ta chůze je důležitá, jak budeš jen ležet, tak bude všechno bolet čím dál víc a už nebudeš vědět jak si lehnout. Ženské, co musí proležet velkou část těhotenství to musí mít fakt šílené...

skarma007
autor
18. črc 2021

@surikata131 ten pás bych mohla zkusit, má ho sestra, tak bych si ho vypůjčila. No gynekolozka mi prave dala ten Magnosolv, nekdy si vezmu i dva za den výjimečně, kdy se to nedá vydržet a je to lepsi. Ale gynekolozce jsem rikala, jak na tom jsem a ze beru ten Magnosolv. Dala mi jeste recept na podporu otehotneni, ale to vyzvednu az zitra, jelikoz lekarna u nas byla zavrena nekolik dni... Míč doma mám, sem tam na něm skáču, ale jen chvilku, mohla bych zkusit delší dobu👍 no to mi povidej, lezet nonstop bych opravdu nezvladla.. Děkuji za rady, vše zkusím a věřím, že se to zlepší...

hermanka88
Autor odpověď smazal
Zobraz
jjasmina
19. črc 2021

@skarma007 hele moc neporadim, na porod jsem se tesila a od zachodove misy jsem se odlepila mezi 7-8. Mesicem, jinak zvraceni několikrát denně cca od 9tt. Když to povolilo, bricho jak balon, pocit mrtvych nohou, křeče, pálení zahy.. Musíš vydržet

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru