Bolest nohy v těhotenství. Máte zkušenost?

joy85
27. črc 2020

Jiz par dni me trochu poboliva prava noha, jakoby kycel nebo vnitrni strana stehna, nejde mi uplne urcit. Nejdriv to bylo jen kdyz jsem treba dyl sedela na zemi a hrala si se synem. Ale dnes se to zhorsilo tak, ze nemuzu skoro chodit, kdyz se zvedam, bolest me posadi zpet. Na krecove zily netrpim, otoky nemam... nemate nekdo zkusenost? Na gynde mi to uz nikdo nebere, byli dnes jen rano,premyslim, jestli radeji nejet nekam k lekari, ale netusim kam...

jjasmina
27. črc 2020

@joy85 Mě trápila hrozná bolest nohy ve 3. trimestru, nakonec jsem kulhala, schody jsem chodila po jednom. Po porodu až jsem shodila nějaká ta kila , tak se to zlepšilo, mazala jsem to Liotonem a sem tam brufenovou mastí.

anakolut
27. črc 2020

@joy85 Určitě bych jela. Zavolala bych třeba na nějakou gynekolockou kliniku, jestli můžeš přijet. Nebo zkusila ortopedii či neurologii. A nechci strašit, ale bála bych se i ucpané cévy. V těhotenství může být hustší krev. Kamarádka prodělala v těhotenství embolii.

joy85
autor
27. črc 2020

@anakolut jj uz jedu. Obvolala jsem kvuli tomu gynekologa, obvodaka a dve nemocnice 😂 prehazuji si me jak horkej brambor, ale nechci to podcenit

malytlustyhroch
27. črc 2020

@joy85 urcite dobry nepodcenit, ale pokud ti reknou, ze je vse ok, tak jestli spis na boku, muzu doporucit dat si na spani mezi kolena polstar, perinu, kojici polstar, proste cokoli, aby noha byla v rovine a kycel si odpocinula.

kaja2016
27. črc 2020

@joy85 Ja to mela u obou tehotenstvi a ted 2 mesice po porodu me to obcas taky chyta. Je to od svalu a kloubu, pretizeni, u me teda

joy85
autor
27. črc 2020

@malytlustyhroch
@kaja2016
@anakolut
Tak mam trombozu... zitra jdu jeste na krev. A musim se objednat na hematologii, nez jsem obehala zadanku a sono, uz tam nikdo nebyl... akorat mo predepsali injekce na redeni krve, ktere v zadne lekarne nemaji, takze mi je objednali a budou az zitra, tak snad se do zitrka ta srazenina neuvolni.

anakolut
27. črc 2020

@joy85 Tak to je dobře, že jsi jela. Kdyby se Ti udělalo špatně, třeba dušnost, tak si zavolej rychlou. Fakt nechci strašit, jen mám pořád v paměti kamarádku s embolii.

joy85
autor
27. črc 2020

@anakolut no snad to nebude treba 😳 ja doufam, ze ty injekce pomuzou, mam tu cely den dve maly deti uplne sama, to bych nechtela, aby meli takovy zazitek

malytlustyhroch
27. črc 2020

@joy85 ☹ kdyby to byla moje noha, tak asi jeste zkousim obvolavat doktory a zjistovat, jestli mam cekat na ty injekce nebo do ty doby brat jeste neco jinyho.

anakolut
27. črc 2020

@joy85 Určitě to bude v pořádku, ale taky bych ještě brnkla na nějakou tu pohotovost, že nemáš tu injekci.

joy85
autor
27. črc 2020

@malytlustyhroch uz jsem si dojela znovu do te nemocnice pro injekci a zitra rano pojedu znovu, pak uz dostanu leky v lekarne.
@anakolut

anakolut
27. črc 2020

@joy85 super 🙂

kiluau
27. črc 2020

Mám občas to samé... bolest kyčle, třísel, ani nevím přesně. Někdy tak moc, že vyjeknu bolestí, ale většinou to po 14 dnech přejde. Doktror mi chtěl předepsat akorát vápník. Ale jak říkám, mě to vždy bolelo tak 14 dni a pak klid 🙂 teda většinou mě začne bolet zase něco jiného 😀

kaja2016
28. črc 2020

@joy85 To se da tromboza poznat pouhym okem? Ja tedy nejsem lekar, ale prijde ne to tedy zvlastni. Neni to spis podezreni? Tez bych zkusila vice lekaru.

anakolut
28. črc 2020

@kaja2016 Měli by to poznat na SONu a z krve. A paní píše, že na SONu byla.

joy85
autor
28. črc 2020

@kaja2016 okem u me to poznat neni, mam hlubokou zilni trombozu ve stehne, noha neni ani opuchla ani jinak zbarvena. Jediny priznak byla velka stupnujici se bolest a trombozu mi potvrdili na sonu, v miste je srazenina a zpomaleny krevni prutok. Dnes jsem byla jeste na hematologii, kde ze sona vysledek potvrdili a nabrali mi krev na srazenlivost, geneticke mutace a dalsi, po vysledcich budu vedet vice...

kaja2016
28. črc 2020

@joy85 Aha, promin, prehlidla jsem, ze jsi byla na sonu.

joy85
autor
28. črc 2020

@kaja2016 v pohode 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru