Bolest pravé kyčle od 30tt, co na to pomáhá?

michamicha
1. čer 2013

Ahoj, už cca 2 týdny mě strašně bolí pravá kyčel. Ta bolest je bodavá, vystřeluje směrem dozadu, jako by mi tam něco drhnulo při každém pohybu. Některý den je to celkem v pohodě, ale jindy nemůžu skoro chodit. Občas cítím i bolestivé pnutí v hýžďovém svalu. Co na to trochu pomáhá, je večer teplá sprcha. Ale ráno jsem opět celá rozlámaná. Nevíte jestli si to bolavé místo mohu namazat nějakým gelem nebo co by mi mohlo od té bolesti ulevit? Říkala jsem to v poradně doktorovi, tak se nad tím trochu pozastavil, ale víc mi k tomu neřekl, jen že mám po porodu hlavně zhubnout (mám velkou nadváhu, ale tu jsem měla i u prvního těhotenství a tam jsem se cítila dobře).

maximka33
1. čer 2013

@michamicha Míšo, doporučila bych ti navštívit fyzioterapeuta. nevím, jestli potřebuješ doporučení, ale gyndařka ti to určitě napíše. sama nic nevymyslíš. fyyzioterapeut pozná, odkud to jde a procvičí to a ukáže ti, jak cvičit doma. taky k jedné paní chodím už pár měsíců a je mi líp. bohužel přibyly jiné bolesti než kostrč, ale je fajn pro to něco dělat. bolesti se rozhodně zmírní.

zamilovanadonej
1. čer 2013

@michamicha Mě bolely v těhu obě kyčle strašně, a po porodu je to pryč...

michamicha
autor
1. čer 2013

@zamilovanadonej tak mě je jasný, že po porodu to nejspíš bude v pohodě, ale do porodu mám ještě dost času 😀

danca21
1. čer 2013

@michamicha ahoj, mne na to pomahalo tehotenske cviceni. Trapila me kycel a zada a na oboji to bylo super. Stacilo mi chodit cvicit 1*tydne, nekdy to vydrzelo i 14dni 🙂

janesafari
2. čer 2013

@michamicha Jééé ☹ Já měla to samé-chytlo mě to většinou večer,až sem se hodila do klidu a jak sem vstala na záchod,tak se mě uplně podlamovala noha a měla sem co dělat,abych sešla schody dolů na wc-jako by celá pravá noha ani nebyla moje-mooooc nepříjemné ☹ A pak to ustalo a trápí mě ted ,,JEN" achillova šlacha,ale trvá to už skoro 2 měsíce,je to jen horší,noha oteklá a bolí jako čert...možná je tam zánět,ale doktoři nás těhule asi neradi vidí-neví co s náma...Prej neví co se mnou,a že by řekl,že je to hormonální změnou a nebo těma těhu kilama,co sem nabrala...A to mám do TP ještě 6 týdnů a tento měsíc se stěhujem,takže nemůžu sedět s nohama nahoře !!!!!!!!!Tak mě poslal na krev,tam se něco našlo a po neděli jdu ještě na UTZ achillovky-tak sem fakt zvědavá...U6 sem s toho všeho taky pěkně na nervy... 😠 Tolik práce a vyřizování a já sem ,,těhotný mrzák"-kudy chodím.jen se belhám a lidi se jen smějou věta ,,Ty už se sotva neseš,co?" nebo ,,Ty už sotva chodíš,co?"....mě vytáčí taky a vysvětlovat každému,že mám asi zánět šlachy,ale jinak sem v pohodě už mě nebaví... ☹ Se těším až porodím a noze ulevím a přestane bolet..........DOUFÁM !!!!!!!!!!!!

michamicha
autor
2. čer 2013

@janesafari mně včera začalo bolet i pravé stehno zezadu, tak jsem se pozorovala v zrcadle a udělaly se mi tam křečovky ☹ tak raději zavolám zítra na gyndu a zeptám se co s tím, dneska jsem skoro celé odpoledne ležela a spala s podloženýma nohama, tak to bylo lepší, ale jak jsem vstala, tak už to zase bolí ☹

janesafari
3. čer 2013

@michamicha První těhu sem měla ukázkové-a ted 🙄 zkouším kdeco!!! Teprv ted zkouším vše,co k tomu patří i nepatří uuufffff...S dcerou sem se cítila užasně-ale porod byl šílený,ten mě to všechno vynahradil!!! ☹ A ted čekáme chlapečka a zatím je vše opačně-pořád se něco děje,tak porodu se nebojím-spíš naopak,už se těším....Těším se až to budu mít za sebou a mé tělo se ,,uklidní"" 😅 A na malého se hrozně těším-je to po 10 letech 🙂

janesafari
4. čer 2013

@michamicha Tak co,je líp?Já nevím,jestli sem toho včera tolik nachodila nebo na tom má podíl i to hnusné počasí,ale včera mě bolela celá noha i zadek-jen teda pravá polovina.Dnešní noc byla příšerná,ještě mě rozbolela i hlava,spodek,tvrdlo mě břicho a ta noha a šlacha.....celou mě něco bolelo 😠 No hrůza 😲
A dnes mám tolik běhání a vyřizování-snad to zvládnu,mám to na celý den,za hodku odjíždím a dojedu SNAD odpoledne nebo navečer 😒

michamicha
autor
4. čer 2013

@janesafari no nevím, včera jsem měla slzy v očích když jsem lezla do vany ☹ odpoledne budu zase zkoušet volat na gyndu, aby mi řekli co mám dělat. Včera jsem se tam bohužel nedovolala ☹

janesafari
5. čer 2013

Já jdu zítra na ultrazvuk achillovy šlachy a hned na ortopedii...Byla sem kvuli tomu i na krev a něco tam je !!! Tak sem teda fakt zvědavá,jak zítra všechno dopadne...Doufám,že zas uslyším věty typu ,,Musíme počpat až porodíte a shodítě těhu kila a uleví se vám" a podobné kecy...Už to trvá x dlouhých týdnů a jěště nějakých 6 týdnů před sebou 🙄 Šmarjáááá 😢

blahova_andrea
5. čer 2013

já měla taky takové bolesti a bylo to asi tím, že mi tam prcek tlačil na nějaký nerv. měl tam prostě někam narvanou pěstičku. rodil se pak ručkou napřed, na supermana. občas mi bylo fajn a občas jsem tahala nohu za sebou jak pejrak 😀

janesafari
6. čer 2013

Tak nohu za sebou tahám už nějaké 2 měsíce a už mě to fakt leze na nervy ☹ ....
Po dnešním lítání po špitále verdikt zní ,,Zánět Achillovy šlachy"...Antibiotika mě dát nemůžou,tak sem ,,vyfasovala" jen měkkou ortézu bez berlí,abych se s tím pupkem někde nepřizabila a Voltaren gel...prej nohy na stole a být v klidu a dávat chladivé zábaly...Za týden znova na krev a pak na ortopedii na kontrolu....Ale tento měsíc se musíme přestěhovat,tak nevím-s nohama na stole to dost dobře nepůjde !!! 😕 ...Tak nevím,kdy vůbec se toho zánětu zbavím....

jennyska
5. únor 2014

Ahoj @janesafari @michamicha @danca21 @zamilovanadonej @maximka33 a ostatní maminky, těhulky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Bolestmi kyčlí do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/bolest-kycle/ pomůžete ostatním těhulkám, které to právě řeší a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Co Vám pomohlo? Jaký měly bolesti průběh? Co jste na bolest vyzkoušely? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru