Bolest v podbřišku v 6. týdnu, nemůže to být nebezpečný?

korotsla
10. lis 2015

Ahoj,
Jsem asi v 6 týdnu těhotenství a bolí mě v podbřišku, někteří lidi mi říkali, že bolest podbřišku je v těhotenství normální, ale mě to příjde brzo, že by mě bolel už v 6 týdnu a tak se chci zeptat, jestli jste tím některá taky trpěla a jestli to nemůže být nebezpečný ☹ a nemůže to mimču ublížit..

petraw88
10. lis 2015

Ahoj záleží na tom jakého charakteru ta bolest je. Pokud je to spíše jako když se napínají vazy nebo jako při menstruaci a nebo křečovitá ty první dvě varianty bývají většinou v těhotenství normální samozřejmě křeče značí problém. Pokud tě tvá bolest hodně znepokojuje poraď se pro svůj klid z MUDr. 🙂

pokyska
10. lis 2015

ahoj, jak píše petraw88 záleží jak moc silné křeče jsou. mě pobolívalo v podbříšku, myslela jsem že mi to signalizuje menstruaci.. rozpíná se děloha, takže mírná bolest, tlak v podbříšku už takhle brzy je normální. Jeslti si nejsi jistá, nejlepší je zajít na gyndu.

veraga
10. lis 2015

Ahoj, mě právě v začátcích podbřišek bolel dost. Bylo to takové tahání, občas píchnutí a bolest jako před MS. Dost se ozýval levý vaječník (vajíčko šlo právě z něj), bylo to nepříjemné, ale nic, co by se nedalo vydržet. Nikdy to netrvalo dlouho, vždycky tak 20 minut max. Pokud je ale bolest opravdu silná a neustupuje nebo pokud se jedná o křeče, navštívila bych lékaře.

korotsla
autor
10. lis 2015

Tak děkuju za rady 🙂 Jak tu píšete jedná se spíše o takový tlak v podbřišku a není to nic, co by se nedalo vydržet, jen jsem chtěla vědět, jestli je to už takhle brzo normální, protože jedna kamarádka mi psala, že je to normální, že se jen roztahuje děloha, jen mi to přišlo moc brzo...🙂

pokyska
11. lis 2015

@korotsla ahoj jestli je to jen tlak tak to časem přejde, právě že se tělo připravuje, děloha roztahuje tak už se to projevuje takhle brzy ;)

obyvatelka
11. lis 2015

Ahoj. Me takhle bolel podbrisek, ale spis jak kdybych mela nachlazeny mocak, bolelo to asi tyden v kuse a pak jsem bohuzel potratila :( jestli to s tim melo souvislost, to nevim, ale pokud si nejsi jista a mas z neceho obavy, jdi s tim k doktorovi, lepsi jit 3x pro nic nez jednou pozde ;)

korotsla
autor
11. lis 2015

@pokyska Dobře, děkuju 🙂 ted je to zatím v pohodě, jen je mi děsně blbě od žaludku 😝

korotsla
autor
11. lis 2015

@obyvatelka Jj děkuju

veronika_23
11. lis 2015

Bolest v podbřišku je normální už i v takhle brzkém těhotenství, roztahuje se děloha. Pokud bolest nedoprovází krvácení, nebo špinění tak bych se nebála 🙂