Bolest za stydkou kostí ve 37. tt, tlak 140/90

anysek1
28. srp 2009

ahojky holky,
jsem ve 37 tydnu a rada bych se zeptala jestli mate taky takove bolesti za stydkou kosti.nemuzu poradne zvednout nohy nebo chodit.rikala jsem to doktorce a ta to nejak neresi, stejne jako to ,ze mi oteka pouze jedna noha a mam tlak 140/90. diky za odpoved

lendik1983
28. srp 2009

Ahoj, taky mě to neuvěřitelně bolelo 😒 Nešlo skoro chodit, kulhala jsem - vstát v noci z postele a dojít na záchod byl vyloženě nadlidský výkon. Doktor mi jen doporučoval hodně odpočívat, jinak to taky neřešil. Mohlo to být tou váhou - měla jsem moc plodové vody a Lexik měl 3,6kg... Po porodu to přešlo, tak hlavu vzhůru 😉 🙂 Teď jsem podruhé těhotná - 14tt - a už mě to začíná bolet, takže první těhotenství to "načalo". Už to ale tak neprožívám, jako poprvé, kdy mě to vyděsilo. Užívej si konec těhotenství jak to jen jde!!!! 🙂

anysek1
autor
28. srp 2009

ahoj tak to jsi me uklidnila.jsem z toho dost otravena nemuzu se poradne ani otocit na posteli jak me to boli.nekdy mam dojem ze mi alex z briska vypadne kazdou chvili.🙂je tak to ti to zacina teda brzo.ale je fakt co tehulkovstvi to original🙂

lendik1983
28. srp 2009

Opravdu, buď v klidu, ono to přejde 🙂 Ale vím, jak strašná je to bolest ☹ Koukala jsem - ty jsi ze Šumperka? 😀 Já taky 😀 Ke kterému doktorovi chodíš, jestli se můžu zeptat? Třeba máme toho samého 🙂 Budeš rodit tady? Já asi ano.. Poprvé jsem rodila v Krnově, protože jsem s místní porodnicí neměla dobrou zkušenost, když jsem si myslela, že mi odtéká plodová voda.... 😠 Ale prý odsud primář (postrach), který tam byl tenkrát odešel právě do Krnova a teď jsem slyšela jen samé chvály, takže asi je u nás rozhodnuto 🙂

anysek1
autor
29. srp 2009

ty jsi fakt ze sumperka?ja chodim k doktorce půrové a v nemocnici mam domluvene, ze me bude rodit zastupkyne primare, pani doktorka chrastinova desne prijemna zenska.ze by pan Boxan sel do krnova?no bylo na case byl to sadista.me stacilo jak byl necitelnej po operaci.ted si myslim,ze se tady bude rodit jedna basen.mame tady krasne porodni saly byla ses tam podivat?nebo divala ses na netu?

lendik1983
29. srp 2009

Tak já chodím k panu doktorovi Hanselovi - poslední dobou je to takový bručoun, při prvním těhotenství jsem s ním byla spokojená víc 😒 Co do Krnova nastoupil místní primář, tak se to tam neskutečně změnilo... a dokonce jeden lékař-gynekolog, si zařídil soukromou praxi... takže se tam už asi moc příjemně nerodí. Dívala jsem se na internetu, jaké tady máme porodní sály 🙂 Vypadají hezky, i když při porodu je ti absolutně jedno, jak to kolem tebe vypadá 😅 😀 Ty už to máš za pár 🙂 Docela ti závidím 🙂

tygrous
30. srp 2009

Ahojky, kdy vas tyhle bolesti postihly? Ja mam od 20.tt tvrdnuti briska a pomohl mi na to horsik, klid a polehavani, ale na druhou stranu kdyz pak vyrazim na prochazku ven, tak jsem rada, ze se dobelham domu, jak me boli ta stydka kost. A kdyz si pak lehnu, tak se nemuzu ani otocit na druhy bok...opravdu je to normalni? Cim je to zpusobene? Malo posilenymi svaly nebo temi napinajicimi vazy? Napinani vazu me dost trapilo uz od 12.tt...

anysek1
autor
30. srp 2009

tygrousku no ja mam uplne to same taky se nemuzu poradne otocit v posteli atd dr mi rekla ze je to tim ze se ta kost roztahuje a pripravuje na porod a me to trapi od 34tt.

lendiku k nemu chodi moje tchyne🙂no ja jsem rada ze nebudu rodit na sale kde me operovali bo tam to vypadalo jako v kuchyni🙂)a byla tam brutalni zima☹jinak koukam ze tady mam uz 40tt ale jsem teprve 37+0 mela jsem dlouhe cykly tak to tady vypocitalo blbe.

tygrous
31. srp 2009

Tak jsem se dnes na to ptala sveho Dr. a rikal, ze to neni nic, co by nejak ohrozovalo tehu nebo mimi, proste se roztahuji kosti a uvolnuji klouby...Nekdo pry vubec nemuze chodit, jak to boli. A holt nektera tehulka tohle nezna a jina si to zas protrpi. Kolegyne mi ted taky rikala, ze jeji dcera to pri prvnim tehotenstvi nemela a pri druhem pak jo... No, cekala jsem, ze tehu bude vetsi pohoda😉 Ale hlavne ze mimi je v poradku.

anysek: drzim palce, at je u porodu vse ok...

lendik1983
31. srp 2009

Ahoj holky 🙂 Tak jsem přemýšlela a myslím, že mě kost začala v prvním těhotenství bolet mezi 24.-28. týdnem.. a potom se to už jen stupňovalo - ALE! přežila jsem to 😀

Dnes jsme se dozvěděli, že čekáme vytouženou holčičku, tak se sdělení od paní doktorky neobešlo bez slz dojetí a štěstí 🙂

Krásný poslední prázdninový den! 🙂

tegga
31. srp 2009

Ahoj holky! Já jsem teď v 37tt a stydká kost už mě bolí minimálně měsíc.......ani jsem to doktorce neříkala, ale sama od sebe mi řekla, že tu bolest teď můžu cítit, že je to tím, jak prcek nalíhá hlavičkou....takže to určitě bude ještě čím dál horší 🙂 ....ale už to mám za pár, tak to nějak vydržím🙂

anysek1
autor
31. srp 2009

lendiku tak to velka gratulace🙂u nas chtel kazdej holcicku a ja jedninna kluka a cekame klucinu🙂pro zmenu meho vytouzeneho alexandra🙂i kdyz dnesm i ten rostak dava kapky jak blazen!mam dojem ze nechce abych rodila,ale chce se z briska prokopat🙂

tygrousi tak vidis je to normalni🙂no moje tehu jsem si taky predstavovala jinak.porad jsem si rikala jak budu v pohode jak budu chodit cvicit a na predporodni kurzy a kavicky s kamaradkama a opak je pravdou.cvicit jsem byla jen jednou pak uz jsem nemohla,kurzy ted o prazdninach nebyly a na kavicky teda nemam ani moc chut🙂navic cele tehu same stresy,ale pokud to dopadne dobre jako ze jo!tak to stalo i tak za to!

tegga no horsi to asi bude,ale prezit se to i da jen to chce odpocivat.a myslim ze nas ceka horsi bolest nez je tohle-tim se uklidnuju-nebo mozna strasim🙂

tygrous
31. srp 2009

anysku, tak to jsme dve😉 Ja taky chtela chodit cvicit, navic manza me porad popichuje,at cvicim, at to mam pak po porodu jednodussi dostat se do formy...pres leto cviceni nebylo, takze jsem se asi 2x pokusila sama doma😉 No a pozitri jdu na tehujogu a pak uvidim, jak se budu citit. A kavicku jsem az do 5.mesice nemohla ani citit,natoz vypit, ale ted si uz obcas dam...No a manza by rad neco delal, aspon prochazky nebo kolo a tak, ale ja proste nemuzu a on je z toho otraveny☹ A kdovi, jestli se to u me nezhorsi, az se mimi otoci a bude tlacit hlavickou...

anysek1
autor
3. zář 2009

tygrousi tak to je blbe,ze te manza moc nechape.ten muj se me porad na neco pta kolikrat me uz musi zvedat ze sedacky jsem jak slonik🙂ohledne cviceni mi nikdy nic nerekl,ale je fakt ze ja mam od zacatku tehu porad poklus.nejdriv jsem mela 3mesice na starost maleho brachu takze jsem litala do skolky a ze skolky pres cele mesto,navic mame psa a tak musim minimalne 5x denne ven na prochazku atd.je fatk ze co je prdola hlavickou dolu je vse takove bolavejsi ale vis jak ja to mam uz za par a ty uz jsi za pulkou tak se hlavne setri.z manzi si nic nedelej chlap to nemusi pochopit kdyz ho to neboli😀

valentovasasa
3. zář 2009

any - s tou stydkou kostí bud v klidu, je to normální - je to tím jak se vylučují hormony, tak se v těhu tělo připravuje na budoucí porod. TA stydká kost je vlastně ze třech částí - dvě kosti spojené chrupavkou. A vlivem těch hormonů se ta chrupavka jakoby povolí, takže když si lehneš na bok, tak se ty dvě pevné kosti jakoby posunou vahou k sobě ale mohu se posunout jinak,než mají od přírody být a to je ta bolest!!! To samé s páteří - proto bolí "kříž"...

tiki
3. zář 2009

Jo, kolem stydke kosti mne bolelo uz asi od sesteho mesice, ale jsou to pry ty roztahujici se vazy...

tygrous
3. zář 2009

anysku: jojo, manzu to neboli😉, ale je velky sportovec a denne potrebuje pohyb. To ja zas ne, ale pred tehu jsem se snazila. Jenze ted to fakt nejde. Navic on ma asi predstavu, ze tehu nijak zenksou neomezuje, takze by mela zvladat vse.
Vsak kdyz vidim ty modelky a jine tehotne celebrity, jak tvrdi, jak si tehu uzivaji a citi se skvele, tak si pripadam, ze ja delam neco blbe nebo ze jsem nejaka divna...☹
Jinak prave jsem prisla z tehujogy a bylo to fajn. Sice pri nekterych cvicich jsem musela drobet ubrat a delat je pomalu, ale celkove to bylo fajn. Mimis se tam uvnitr taky protahoval, tak snad se mu to libilo😉

anysek1
autor
4. zář 2009

tygrousi hele kazda jsme jedinecna a kazda prozivame tehulkovstvi jinak.to ze nejaka modelka rika jak se ciiti super je docela usmevne bo maj doma lidi co za ne uklizi nemusi varit atd takze k nim se rozhodne neprirovnavej🙂bud v klidu.hele chodis na tehujogu a to staci.uzivej si prcka a neprirovnavej se k nikomu a hlavne ty se musis citit dobre.kdyz je dobre tobe tak je dobre i prdolkovi🙂a je neco dulezitejsiho nez aby byl prdola v klidu???neni! 😀

tygrous
4. zář 2009

anysku: jojo, mas naprostou pravdu, prdolka je ted nejdulezistejsi!!
Jo a v noci se mi pekne spatne spalo, jak me bolela zas ta stydka kost pri kazdem otoceni na druhy bok☹ Asi se to pri te joge drobet vic hnulo. Ale uz to beru jako normalka, proste dela se tam pruchod mrneti, jen to mohlo jeste par tydnu pockat 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru