Bolest zad v 6. týdnu těhotenství. Je to normální?

martina0888
4. led 2024

Ahoj,
tady se ví všechno. Je normální bolest zad v 6. týdnu těhotenství?
Včera večer mě začaly bolet záda. Je to bolest, jako skřípnutý nerv v místě jak končí záda a začíná zadek na levé straně. V noci mě bolelo každé otočení, teď ráno, jak jsem se prošla do práce, tak mám pocit, že je to malinko lepší. Břicho mě nebolí, špinění ani krvácení se neobjevuje. Kontrolu u lékaře mám za týden.
Moc díky za sdílení zkušeností a za případnou radu, jak se zbavit bolesti zad.

nanyh
4. led 2024

Mě teda bolelo v kříži hned na začátku. První trimestr mě bral spodek a záda. Pak to bylo vše ok i když jsem byla jak koule. 😀

palja
4. led 2024

@martina0888 mne to bolelo celé těhotenství a postupně se to zhoršovalo. Pokud můžu radit podle mé zkušenosti, najdete si zavcas dobrou fyzioterapeutku. Mně strašně moc pomohla. Ona poradí i cviky pro těhotné. Je potom strašné s "tímhle" rodit. To se ani nemůžete otočit jak chcete, jen ležet na zádech jak placka.
Dr mě odbyla s tím, že obstrik mi stejně v těhotenství dát nemůže, že se to bude řešit po porodu. Po porodu taky nic, protože kojím. Takže si najdete fyzioterapeutku, ta fakt někdy dokáže zázraky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru