Bolestivý otok jedné nohy. Máte zkušenosti?

vikca214
28. čer 2022

Ahoj, jsem 34tt. dnes sem měla kontrolu u Dr a tam bylo ještě vše v pořádku. Odpoledne začala otékat levá noha, takže sem ji dala klasický nahoru, aby se mi ulevilo, ale úleva žádná, noha začala bolet a během 2 hodin oteklá celkem výrazně. Ale je oteklá jen od kotniku dolů. Nemáte některá radu co s tím? Vyzkoušela sem nohy nahoru, celé odpoledne sem tak prosedela, chladit, okoupat v chladnější vodě a nic. Pokud to do rána nepolevil, tak ráno jedeme k Dr. Ale kdyby byl někdo ještě vzhůru a měl zkušenosti, tak budu ráda 🙂
Vysoký tlak by to neměl být ráno na kontrole 130/70 ale běžně mám 120/60-65 takže nepředpokládám že by to mohla být preeklampsie.

sorboni30
29. čer 2022

@vikca214 ahoj, tohle jsem mela ja v poslednich mesicich tehu. Bandazuj nohu i na noc. Masiruj alpou zelenou a davej nohy vys nez hrudnik. Hodne hodne pij vodu.. po porodu jsem mely nohy strasne jednu stale vic. Poslali me na ruzna vyšetření a nic. Zily ok, zadna tromboza, nikde nic.. Nemohla jsem stat ani u inkubatoru u male. Jen sedet. Po mesici to preslo samo

vikca214
autor
29. čer 2022

@sorboni30 děkuji, už mám za sebou Dr. nechtěla sem nic podcenit a poslala krav na vyšetření skrz trombózu. Tak ráno budu vědět výsledky, jinak mám nohy nahoře, chladím, manžel masíruje, ještě zkusím tu bandáž a alpu ❤️

sorboni30
29. čer 2022

@vikca214 ale alpu zelenou, modra je o nicem 😉 Hodne štěstí 🙏

vikca214
autor
29. čer 2022

@sorboni30 děkuji, už sem mazala a uvidíme co ráno výsledky, modlím se ať je to jen banalita. Odpoledne mi volal ještě Dr. z gynekologie že mám extrémně nízký hemoglobin a musím začít brát vysoké dávky železa 🤦🏻‍♀️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru