Bolí mě v krku v 6. týdnu těhotenství, co s tím?

lennyve
9. čer 2013

Od včerejška me příšerně bolí v krku,hlava,zvýšená teplota co s tím?už skoro nemůžu otevřít ani pusu ☹

lv
9. čer 2013

zítra pro atb, pokud je to angína..dnes Septisan na cucání, ten se může, paralen pokud by jsi měla horečku, ta není dobrá pro miminko.

lennyve
autor
9. čer 2013

@lv na mandlích mám bílé pupínky tak bych řekla, že to asi nebude moc dobre ☹

paolin
9. čer 2013

To bude angína. Zatím bych ležela a čajovala a zótra mazala k Mudr..

di_
9. čer 2013

Opisuji z učebního materiálu pro lékárníky:

Vhodné a nevhodné léky pro těhotné:

Bolest v krku/zahlenění:
vhodné - Septofort, Septisan, ACC Neo 200, Vincentka, salinické kloktadlo
vhodné od 2. trimestru - Stoptussin, Sinecod
nevhodné - kombinované léky jako např. Coldrex a Modafen, Codein, kapky proti kašli (celkově se nedoporučují), Mucosolvan, Mucobene, Orofar, Septolete, Strepsils

Teplota:
vhodné: Paralen (až do 6 tabletek denně, užívat maximálně po 2 tabletkách najednou v minimálním odstupu 3 hodin), Acylpyrin
nevhodné: Modafen, Coldrex

Rýma:
vhodnější jsou spreje než kapky
jako nejšetrnější se doporučuje nosní sprej Sterimar, hned za ním následuje nosní sprej Nassivin

Chřipka:
jako "první pomoc" homeopatika Oscilococcinum nebo Paragrippe
ostatní po poradě s lékařem

di_
9. čer 2013

Z bylinek:
vhodné: jitrocel, mateřídouška, heřmánek, med
nevhodné: šalvěj, břečťan, echinacea ,ginko

consti
9. čer 2013

ahoj. Paralen si vzít můžeš, zvlášť pokud máš teplotu přes 38! Pokud máš míň, tak bych zkusila jen ležet a pít čaje a zítra k doktorovi. Já měla to samé taky v cca 6tt, ale naštěstí to bylo jen nachlazení a poctivě jsem to vyležela, k dr. jsem nešla...Pokud to však vypadá na angínu, tak k dr. určitě zajdi, v těhotenství se mohou i některá antibiotika a je to lepší, než to přecházet 😉 !

lennyve
autor
9. čer 2013

@consti byla jsem na pohotovosti. Bylo to kazdou hodinou horší a horší ☹ tak mám hnisavou anginu a antibiotika ☹ prý ale miminku neublíží.

consti
9. čer 2013

@lennyve Udělala jsi dobře! A naprosto chápu, jak to je. Řešila jsem to samé, byla jsem na nervy, aby bylo vše ok, ale tím, že jsem fakt byla jen nachlazená (žádné oteklé mandle, teplota max. 37,2) jsem to nakonec s doktorem neřešila. Pokud by se mi to ale tehdy zhoršovalo, u doktora bych skončila a prý je lepší dát ta antibiotika, než to nechat být. Držím pěsti! 😉

lennyve
autor
9. čer 2013

@consti nejvíce se tento stav líbí dceři - nemluvím,to znamená,ze nenadavam 😀

lv
9. čer 2013

udělala jsi dobře, angína je svinstvo..

nunacek
9. čer 2013

@lennyve Udělala jsi dobře, antibiotika jsou pro miminko určitě lepší než neléčená hnisavá angína 😉

lennyve
autor
9. čer 2013

@nunacek Snad ano....stejně si to vyčítám 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru