Bulka na hlavičce miminka ve 38. týdnu těhotenství

luciie7
1. pro 2014

Dobrý den, při vyšetření p.doktor zjistil že miminko má na povrchu hlavičky bulku...neproudi tam cévy, tak mě ujišťoval že se nemůže jednat o nic vazneho...ve vnitř v hlavičce by mělo byt všechno v pořádku akorát ta boulička na hlavičce...setkal jste se s tim nekdo? Prý se muže jednat jen o nahromadeny mazek nebo tukovou boulicku...děkuji za každou zkušenost

zyoma
1. pro 2014

Manzel se narodil s tukovou bulkou nad okem (oboci), ve dvou letech mu ji odstranili. Zcela bez nasledku 🙂
Treba ma mimi to same, jen na hlavicce....

verunka_korunka
1. pro 2014

@luciie7 já měla na hlavě vyrůstek. Lékaři nevěděli co to je a po narození mě mámě ani neukazali, až další den. Pak mě pořád pozorovali (jezdili jsme do fakulty do Ostravy), porad nevěděli... V 6ti letech mě poslali to vyriznout, dostala jsem 5 stehů. Důlek v hlavě z toho mám pořád. Z odstraněné tkáně řekli že šlo o kožovity vyrůstek. Nevím jestli tomu věřit... Táta si doteď myslí že to bylo nevyvinute dvojce. Prý to vypadalo jak malina a se zvětšující hlavou se to roztahovalo... Tak asi tak 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru