Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Černá stolice i po vysazení železa

nikolab20
7. bře 2018
nikolab20
autor
7. bře 2018

Prosím o radu. Lékařka mi napsala železo a po dvou dnech od začátku užívání se u mě objevila černá stolice. Vím, že železo barví stolici,ale člověk si přečte na internetu co vše to může znamenat a už má černé myšlenky. V pondělí jsem železo vysadila v důsledku toho, že mi způsobovalo jiné potíže. Dnes je to dva dny od vysazení a stolice byla stále černá. Jak dlouho mám očekávat,že bude dlouho trvat než se toho úplně zbavím, abych mohla být klidna, že to opravdu způsobilo jen to železo. K lékařce jdu zase za dva týdny a myslím si, že mi bude chtít předepsat jiné, tak nevím jestli je možné se do té doby zbavit té černé stolice než začnu brát další železo

evusk
7. bře 2018

Dobrý den, nemusíte mít obavy. Já brala po porodu rovněž železo v tabletkách. Jsem kojící matka a ejhle moje malé dítě mělo také černou stolici. Umírala jsem strachy, četla internet. Nakonec jsem zvadla telefon a volala kámošce pediatričce. Může to být. Já měla stolici hodně tmavou. Trvalo to týden.

gepe
7. bře 2018

@nikolab20 zelezo barvi stolici, ale i muze zpusobovat zacpu - to jsou ty jine potize? Cerna stolice po zelezu muze byt I par dni, zalezi jak se rychle stravi. Me se to vzdy kompenzuje Magnesium po kterem je ridsi stolice.
Jsem anemicka stale i mimo tehotenstvi, horcik beru take dlouhodobe.

nikolab20
autor
7. bře 2018

Právě,že mám po něm spíše řidší stoloci, ale s tím, že mám pocit že se mi chce na WC častěji za den a když jdu tak bez výsledku.Beru tardyferon. Dle jiného lékaře dle hodnot hemoglobinu vůbec není železo potřeba. Brala jsem železo asi dva týdny a stolice byla jak kdy někdy černá někdy ne, ale i tak mám trochu strach. Tak snad se to do pár dnů spraví a já to nebudu muset řešit

lenkajan
7. bře 2018

Po železe je to naprosto normalní, vůbec bych se toho nebála 🙂

nikolab20
autor
7. bře 2018

Děkuji za uklidňující komentáře

evusk
7. bře 2018

Fakt je to normální, taky jsem brala Tradyferon

nikolab20
autor
7. bře 2018

@evusk moc děkuji a nepamatuješ si jak dlouho trvá po vysazení než se to vrátí do normálu?

nikolab20
autor
7. bře 2018

Já jsem ho brala i v prvním těhotenství, ale nepamatuju si to

luj89
7. bře 2018

ahoj, me rikala dr.,ze zbarvenim se pozna, ze ty tablety ucinkuji. jinak muzes zkusit prirodni Floradix.

nikolab20
autor
7. bře 2018

@luj89 děkuji za tip, určitě na to mrknu

evusk
7. bře 2018

@nikolab20 cca týden

kafr
7. bře 2018

Beru Sorbifer celé těhu a když mi ho magistra v lékárně vydávala, tak mě řádně poučila a já malém dostala záchvat smíchu:
"Železo vám bude barvit stolici do černá, může způsobovat zácpu, nebo průjem. Berteho na lačlo, tělo ho lépe zpracuje. Nesmí se kombinovat s mléčnými výrobky, zeleným a černým čajem a některými minerálkami, ideálně zapíjet ovocným juicem, nebo vodou" do toho já ještě beru magnesium 3x denně, ale to ranní musí mít od železa aspoň 2h odstup. Prostě kovbojka.
A co se vedlejšáků týká, stolice černá jak úhel, chvíli byla zácpa (pomohly švestky, meruňky a jablka, stačil i kompot) a pak vystřídal průjem, pak zas 3 dny klid...
Ale já měla problém s chudokrevnosti už i dřívávějc...

nikolab20
autor
7. bře 2018

@kafr tak mě jste také celkem pobavila. Už jsem docela klidna. Jde o to že mám i crohnovu chorobu která mi teď dělá trošičku problém tak se více hlídám. No spíše už začínám být trochu hipochondr 😀. Já právě někdy když jdu na záchod tak je stolice normální a pak třeba jdu za chvíli a nebo druhý den a je úplně černá

kafr
7. bře 2018

@nikolab20 jee, ale to je jiná! 😃 Mám kamarádku s crohnem a tabletky ji nedělaly dobře, jezdí na kapačku. Proberte to s lékařkou 😉

nikolab20
autor
7. bře 2018

@nikolab20 no já mám právě po tom černou stolici a křeče v břiše a právě lehký průjem. Takze jsem ho teď vysadila. U lékaře jsem byla a ten rovnou říkal že potíže muzou souviset s tím železem. Tak cerná stolice tak jako tak určitě tedy souvisí s tím železem, že ano?

gepe
7. bře 2018
nikolab20
autor
7. bře 2018

Děkuji vše za odpovědí. Už jsem klidná protože na vážnější onemocněním je v mém věku dost brzy a také jsem byla před rokem a půl na kontrolní kolonoskopii. Výsledky úplně ukázkové i krev je v pořádku takže jen moje histerie 😂

Sem začni psát odpověď...

Odešli