Chřipka - angína v prvním trimestru, poradíte?

pidalka12
24. lis 2016

Ahoj všem.

Zřejmě jsem v neděli v bazénu nastydla a od včera mám bolesti v krku a hlavy. V lékárně mi dali paralen, septilen, kloktat vincentku a betadine. Dnes mi doktorka predepsala penicilín. Vím, ze se "muze" ale mám strach. Jsem těhotná po druhém ivf a nechci nic podcenit. Braly jste penicilín nebo co mi, prosím poradite na bolest v krku. Zabal samozřejmě na krku mám, a piju zázvor. čaj. Asi mně tu ukamenujete, ale potrebuji ještě chvilku chodit do práce. Proto chci být co nejdřív fit. Nesudte mne za to, neznáte okolností. Děkuji za rady.

ulmanka0
5. led 2017

Streptokok často ve výtěrech přetrvává, i přes řádnou léčbu. Pokud nemáte teploty, zatím bych dalšími antibiotiky nepřeléčovala. Jak jsem již napsala - dítě není ohroženo.

lukava
5. led 2017

@ulmanka0 moc děkuji za názor a váš čas 🙂

zlobitko
11. led 2017

ahoj holky, potřebovala bych poradit, jsem v 9tt a včera, když jsem byla na procházce se psem, tak mě začalo svědit patro v puse jako při alergii a od té doby mám rýmu a bolí mě hlava, jako kdyby byly ucpané dutiny. Snažím se čajíčkovat a být v teple. Nevíte, co s tím a případně, jestli to může ohrozit těhotenství? O jedno jsme už přišli, tak máme celkem strach.

lukava
11. led 2017

když to neodezní samo, určitě k lékaři, kdyby byla teplota, v těhu se může paralen, je důležité ji srážet, teplota prý jediná vadí a léky smíme jen některé, já už brala i ATB Penicilin, Pamycon... taky jsem z toho divoká, jsem ko už víc jak měsíc, ale mimčo se drží, gynekolog tvrdí, že pokud to samo nevzdá, mělo by být vpořádku, tak věřím, že má pravdu, také jsem 9 tt

zlobitko
11. led 2017

Teplotu

zlobitko
11. led 2017

Teplotu nemam, naopak mam "jen" 36,1, tak nevim jestli to neni nejak malo ...

pebi
16. led 2019

Ahoj, na bolest v krku zkuste Oroxid Forte, existuje sprej i roztok na kloktání, není v něm žádná chemie ani alkohol, ničí bakterie, ale i viry, plísně a kvasinky a odstraňuje i zápach z úst, který bývá u angín přítomný

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru