Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Čípek 28mm ve 30tt, měly jste to tak?

lenka603
30. črc 2015

Zdravím, dnes mě doktorka nechala na nemocenské, že mám čípek ve 30. Týdnu 28 mm, měly jste to někdo tak? Jsem z toho vyjukana..mám si i podložit postel a za 14 dni se uvidí..

kessa
30. črc 2015

@lenka603 Nebojte se, dnes uz se v podstate vi, ze delka cipku a jeho uzavreni neni ukazatelem toho kdy zena porodi nebo jestli hrozi predcasny porod. Setrete se,ale budte klidna, nic to neznamena.

lenka603
autor
30. črc 2015

@kessa diky, jsem z toho úplně rozhozena.. Doteď vše OK, co tu postel? Máme podkladat?

karoli_p
30. črc 2015

@lenka603 Ahoj, já mám 25mm a poslali mě dokonce do nemocnice, kde jsem byla na noc na kapačkách magnesia. Ted už mám domácí léčení, musím ležet, nohy nahoře mám, malá je totiž otočená hlavou dolů a na ten zkrácený čípek tlačí, takže se mu takhle má ulevit. 28mm není ještě takový problém, ale už se to hlídá, 25mm je hranice. Zřejmě jde o to jak moc se ti zkrátil oproti minulé kontrole. Jinak si myslím, že můžeš být více méně klidná, mě mudra uklidňuje, že musíme vydržet aspon do 30tt a to ty už jsi😉

lenka603
autor
30. črc 2015

@karoli_p díky za odpověď, dneska ho měřila poprvé..

zo_ja
30. črc 2015

Někomu hrozí předčasným porodem kvůl CS od půlky těhotenství a pak porod pracně vyvolávají. Někomu na základě téhož vyš. tvrdí, že na porod se nic nechystá a za pár hodin nato má díotě v náručí. Tohle měření je jen přežitek v ČR, v jiných zemích ZE se už ani neprovádí. K ničemu není, jen stres, když se jim to nezdá tak či ona. Spousta matek si to ani tady měřit nenechává, pže je to fakt k ničemu.
Obvykle víc vypovídá uložení miminka - jak je už nízko, bývá to spolehlivější ukazatel, ale to je něco, co doktoři obv. vůbec neumí.

hroudicka1
30. črc 2015

buď v klidu, já si prošla podobným cca v 32tt, kdy ke zkrácenému čípku na 22mm ještě málo vody. Teď jsem v 36tt a prej už budu rodit. Ale to říkali už před měsícem a nic. Prostě se jen šetři, žádné stresy, těžké nákupy, odpočívej a hlavně každá to má jinak, tak se tím netrap.

kessa
30. črc 2015

@lenka603 postel bych nepodkládala, ale pokud ji chceš podložit pro svůj dobrý pocit, tak klidně. Prostě se šetři a čípek neřeš, řekla bych že právě stres je ten nejhorší faktor, který má vliv na tyto věci.. Navíc 28mm není žádná hrůza 🙂

hanik73
30. črc 2015

@lenka603 já jsem 29+3 a čípek mám něco málo přes 1 cm,ale je to díky konizaci,kterou jsem prodělala před 15.ti lety.Ale horší je,že malý je už natlačený v pánvi a je KP.Takže mám také ležet a za týden na kontrolu.Od 20.tt jsem na neschopence.Opravdu to chce být v klidu a šetřit se.

Sem začni psát odpověď...

Odešli