Co na kvasinky v začátku těhotenství?

janik1979
22. led 2014

Začínám pociťovat, že budu mít kvasinky a jsem v začátku těhotenství? Měl jste to někdo? Co vám doporučil doktor? Mám doma jen Clotrimazol mast, můžu jí použít takhle v začátku těhotenství? Děkuji za rady 🙂

helcenka
22. led 2014

@janik1979 - měla jsem je také na začátku těhu, protože jsem začala mít jen lehké pocity na kvasinky, zašla jsem do lékárny a tam mi poradila magistra právě Clotrimazol, mazala jsem 5 dní a bylo to OK. Tahle magistra mi vždycky dobře poradila, i co se týká léků v těhotenství, když jsem tam třeba kupovala něco pro manžela a byla jsem těhu, tak mě hned upozorňovala, že pro těhotné to ale není...
Kdyby se mi to rozjelo víc nebo mastička nezabrala, tak bych určitě šupajdila k doktorovi. Ať je brzo po problému 😉 .

frantiska85
22. led 2014

Borax

Globulus cum natrio tetraborico

lenus202
22. led 2014

@janik1979 já používala mastičku Myfungar a intimní mýdla, myla jsem se dole studenější vodou a používala ručník jen na spodek...ze začátku to stačilo, ale pak se mi to objevilo znova a to už mi doktor napsal borax čípky a mastičku pro chlapa, měli by se přeléčit oba, jinak se to vrací

crazim
1. bře 2014

V příbalovém letáku clotrimazolu píšou že se nemá požívat právě v prvním trimestru!!! tak pozor já bych určitě skočila za doktorkou ona určí přesně co ti je a podle toho předepíše léky. Mě předepsala Pimafucin globule a krém

pisisvori
1. bře 2014

přidávám se k názoru @frantiska85 = boraxové globula ...v obou těhotenstvích na mykozu trpím a ten clotrimazol (jak mas tan Candibene globule) se nemají.

Dr. mi teď říkala, že můžu preventivně 1-2 za týden. Ale dost vytékají, lekla jsme s, že je to plodovka🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru