Covid v 6. tt. Máte zkušenost v tak brzkém stádiu těhotenství?

hanuska26
9. bře 2021

Ahoj holky, jsem dnes 5+5tt a mám covid. Mate některá zkušenost s nakažením v takhle brzkém stadiu těhotenství? Proběhlo vše v pořádku? Děkuji moc za odpovědi.

kevi1
9. bře 2021

Ahoj, ja som v 5tt a mam tiez covid. Pokial nemas tyzden vysoke teploty, tak sa nie je coho obavat.

ellyem
9. bře 2021

Já zjistila na konci karentény, že jsem těhotná, byla jsem 6.tt a všechno je v pořádku, mimčo je (zatím) zdravé 🙂 Pokud nemáš horečky, je to v pohodě.

vikinkav
9. bře 2021

Ja mela taky na zacatku covid, ted jsem na konci 1. trim. Ptala jsem se doktorky, rikala ze studie zatim neukazuji, ze by to pusobilo nejake potize plodu

lachtanice86
9. bře 2021

@hanuska26 mas vysoké teploty nebo těžký průběh? Pokud ne, byla bych v klidu

chasing_rabbits
9. bře 2021

Kamarádka měla covid(bez teplot) v 9tt a vše ok... teď je 30tt 🙂

hanuska26
autor
9. bře 2021

@lachtanice86 zatím to jsou dva dny s covidem, bolí mě hlava trochu rýma a větší únava.

merope
9. bře 2021

Hlavně bacha na jakékoli léky. Bohužel v tomto stádiu je plod dost náchylný na ledacos a je to takové buď-anebo.

hanuska26
autor
9. bře 2021

@merope vím , že mohu jen paralen. A léky které pomáhají nesmím kvůli ledvinám.

petruskaaa9
9. bře 2021

Prodělala jsem ho ve stejném týdnu jako ty. Momentálně jsem ve 33.týdnu a celé těhotenství probíhalo bez jakýkoliv problémů. Ale neměla jsem teploty. Jen pocit ucpaného nosu, bolest v krku, dutin a ztráta chuti a čichu. Poté jsem ještě další 2měsíce trpěla šílenou únavou. Chuť a čich se mi úplně nespravili bohužel doteď, což je pro mě v těhotenství docela peklo :(

kevi1
9. bře 2021

@petruskaaa9 ja som v minulom tehotenstve trpela sialenou uvahou aj bez covidu. Ak by sa mi to malo s covidom zhorsit (dufam ze nie), tak uz asi budem zaspavat aj v stoji 😁

petruskaaa9
9. bře 2021

@kevi1 Ano je možné, že to bylo k těhotenství a ne ke covidu. Bylo to fakt šílený, nebyla sem doma schopná ničeho. A od začátku jsem byla rovnou na neschopence, pořád sem si říkala jak to ty těhotný zvládají v té práci, když já to nezvládám ani doma. Ráno sem vstala, došla na záchod a už měla chuť to zase otočit a jít si lehnout,což bohužel nešlo. Uvařila sem rychlý oběd a už sem šla zase spát. Večer sem chodila spát dřív než moje 6 letá dcera :D Naštěstí se to asi zhruba po těch 2 měsících začalo lepšit.

t_e_r_k_a
9. bře 2021

Ahoj, já jsem měla covid 8.- 9. Týden. Bez teploty, jenom rýma, ucpaný nos a ztráta chuti a čichu. Trvalo docela dlouho, než jsem se z toho vyhrabala úplně. Doteď trpím na bolest hlavy. Ale jinak je všechno v pořádku, čeká mě druhý screening, tak snad bude všechno ok.

merope
10. bře 2021

@petruskaaa9 Ehm... tak to asi je jak píše @kevi1 to "zaspávat aj v stoji" 🙂. Já zvládla nějak i tu práci (učím na VŠ, takže zase něco, co se dá dělat i v sedě, pokud se smířím s tím, že pak mi studenti na cvikách moc nedělají).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru