Dysplazie děložního čípku v těhotenství

simdan
6. únor 2015

Ahoj těhulky,maminky 🙂 mám dotaz.Měla jste některá nebo máte dysplazii čípku zjištěnou v těhotenství???Jdu opět na kontrolu v pondělí ke svému gyndovi a pak s doporučením na onko-gynekologickou kliniku.Před otěhotněním jsem byla na běžné prevenci(chodím pravidelně),po 14ti dnech jsem zjistila,že jsem těhu,v zápětí mi volala sestra z gyndy,že musím znova na stěry,že tam jsou nějaké výkyvy.Gynekolog mě vyšetřil,potvrdil těhu,napsal Utrogestan(kvůli mírnému špinění)a oznámil mi,že mám těžkou dysplazii čípku CIN III...k tomu dodal,že s těhu budu chodit k němu a s čípkem budu jezdit na kliniku,dodal,že dysplazie se v těhotenství neléčí,mám výborného lékaře,kterému věřím,ale pochybnosti stále jsou ☹ prosím,aby se ozvaly maminky co to prožily nebo těhulky co jsou na tom podobně a jak jejich léčba pokračuje...já budu jen sledovaná a vím,že po šestinedělí půjdu na operaci...jsem z toho taková všelijaká 😖 děkuji

sisinka74
6. únor 2015

ahoj, ja nevim, jestli mas to same, co ja, ale ja mela pap mezi 4-5. Mozna ti rekli, ze od 4 je to rakovina. Takze ja hned operace, predtim jsem brala chemoterapeutika.

simdan
autor
6. únor 2015

mě řekl,že rakovina to ještě není,ale může se to rozjet,že prostě budu v těhu více sledovaná,ale,že to léčit nemůže,až po porodu,tak mě právě zajímá,kdo to v těhu měl a jak se to řešilo,ne internetu o tom právě moc informací není a já jdu ještě na nějaké testy...

sisinka74
6. únor 2015

to ti rekli spravne. Ja jsem sledovana porad, ted v tehu 2Xza mesic. Neboj, 3 je super, podchytili ti to vcas. Po porodu ti udelaj konizaci.

simdan
autor
6. únor 2015

děkuji,jsem z toho na nervy někdy,ale v pondělí snad budu zase klidnější,vím,že mimčo je v pořádku,ale člověk má strach za dva 😖

kommarova
6. únor 2015

Dobrý den, mi zjistili HSIL - displazii v šestinedělí......Nejdříve jsem si pročetla všechno, co se dá, tím se vystresovala ještě více....Na Onkogynu mi vysvětlili, že budu jen pozorována a hlavně mi řekli, že v těhotenství se to mnohdy ZLEPŠÍ, ne zhorší. Takže se nebojte🙂. Teď jsem rok po porodu 13 měsíců a od poslední kontroly je to pořád stejné.

simdan
autor
6. únor 2015

já jsem zas hodně četla na netu,že se to v těhu horší...ale oni si dost protiřečí,protože někde zase psali,že se to právě zlepšuje,asi záleží jak tělo reaguje,stejně to ale nechápu,na preventivky jsem chodila pravidelně,někdy i častěji,protože jsem dost trpěla na cysty vaječníků,partnera mám stále jednoho,testy jsem měla vždy v pořádku.

kommarova
6. únor 2015

já mám taky jednoho partnery, preventivky pravidelně, nekouřím, alkohol velmi zřídka, jsem štíhlá, pohybu dost...............prostě to tak asi někdy je..........nejhorší je, že se člověk už potom bojí pořád. Chodím na kontrolu co půl roku, teď jdu v polovině dubna a už se bojím teď☹

emisekkk
6. únor 2015

@simdan Ahoj, já měla to samé, ve chvíli, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná, mi volala doktorka, že biopsie s čípku je CIN III a že mě posílá na konizaci. Když se dozvěděla, že jsem těhu, domluvily jsme se na dalším postupu, že budeme čípek hlídat (konizace se dá provádět i v těhu, ale to jsem jít nechtěla), takže mi co 2 měsíce dělala stěry. Nezhoršilo se to. Po šestinedělí mě udělala ještě jěden stěr a já mazala 7 týdnů po porodu na konizaci, kterou mi dělali jen v lokálním umrtvení - v Brně to jedna klinika takto dělá. Jinak celý postup jsem konzultovala s doktoremzse Žlutého kopce v Brně - špitál pouze pro okno - a říkal, že tento postup je správný a že se to někdy po těhu zlepší, což u mě nebylo.
Nedělěj si z toho hlavu, přes těhu to vydrří a pak to šmiknete.

simdan
autor
6. únor 2015

já budu chodit tady http://top-gyn-center.modernilekar.cz/ podle mého gynekologa(který je opravdu nejlepší ze všech co jsem kdy měla)je to špičková klinika.Hlavně ať je těhu v pohodě,protože stres asi moc nepomůže 😀 snažím se myslet pozitivně 😉

emisekkk
6. únor 2015

@simdan mě to v první chvíli taky strašně vyděsilo, ale asi zbytečně. Bude to dobré...

andrrriiik
6. únor 2015

@simdan Ahoj,já měla těžkou dysplazii děložního čípku,ale už před těhotenstvím.V těhu mě častěji sledovali,a 3měsíce po porodu(tento týden v pondělí)jsem byla na konizaci.Neboj,není to tak hrozné,ale já měla taky hrůzu,myslela jsem že uteču z čekárny.Ale neutekla jsem a přežila jsem to 😉 Ted čekám na výsledky,snad už budou v pořádku.

selverin
6. únor 2015

Ahojky, já měla lehkou dysplazii již rok před těhotenstvím... neléčí se ani tak, oni to mohou pouze sledovat a případně pak postiženou tkáň raději odkrojí, aby se to nezvhlo v rakovinu... mě ale těhotenství pomohlo, po porodu na kontrole po šestinedělí tam ještě něco málo bylo a po téměř roce od porodu jsem čistá jak lilie... dysplazie už zaniká a cytologie je úplně čistá... každopádně mám spousta kamarádek, které muselo bohužel na tu konizaci, ale žádná neměla problémy, strach má každý, ale ani jedna neřekla, že by to bylo tak strašné, jak se bály... a každá z nich po té konizaci už má zase klid 🙂 přeji ti, ať se toho také brzy zbavíš a třeba ti porod a celé těhotenství nakonec i pomohou k uzdravení bez zásahu 🙂 hlavně se ničeho neboj.. mě doktor celé ty tři roky uklidňoval, že dokud chodím na pravidelné kontroly k němu na preonko, tak to nikdy nenechají dojít až do rakoviny....drž se a užívej si těhotenství 🙂

bbvcelka
24. črc 2015

@simdan ahojky..tak vidím že máme stejný příběh..akorát jsem na začátku těhotenství a byli mi zjištěny taky buněčné změny.na září mě dr.objednala na další onkolog.vyšetření,vůbec nevím co bude nebo ne..jak to prosím tě u tebe řeší..mám s toho strach..díky

simdan
autor
24. črc 2015

@bbvcelka mě dělali v 15tt biopsii čípku,čekala jsem 3týdny na výsledky,měla jsem šílené nervy,protože se nevědělo jestli budu muset podstoupit ukončení těhotenství,nakonec mi všechny výsledky vyšly negativně,i na kondylomata,takže se vyhnu i císaři-zatím teda nevím,malá se mi otočila koncem pánevním,ale na onkologii jdu po šestinedělí opět na odběry,no snad už to nebude biopsie,nic příjemného 😀 ale brala jsem to tak,že jsem hlavně měla strach o mimčo,tak nějaké štípance do čípku se dají vydržet 😉 akorát se to nesmí dělat v pozdějším stádiu.Velmi zajímavé je,jakou jsem měla diagnózu a po biopsii všechno výsledky vyvrátily...

bbvcelka
24. črc 2015

sem s toho na nervy..nevím co dělat jak na to nemyslet..

andrrriiik
24. črc 2015

Ahoj,mě dysplazii zjistili před těhu,dělali mi biopsii,během těhotenství mě jen sledovali,bylo mi řečeno,že to může po porodu vymizet,ale nevymizelo,tak následovala konizace,a teď už je vše v pohodě 😉

bbvcelka
24. črc 2015

@andrrriiik co znamenala ta biopsie..mužou mi ji dělat i v těhotenství?

andrrriiik
24. črc 2015

@bbvcelka Biopsie je odebraní vzorku-kousek tkáně.Myslím,že v těhotenství se dělat může,ale nejsem si jistá 🙂

hkr1
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru