FRAXIPARINE injekce a miminko menší. 🤰🏻 Zkušenosti?

nikolaa123
12. dub 2021

Ahoj, maminky 💖

Mám prosím dotaz a prosím o jakou koliv zkušenost.
Dnes jsem navštívila paní doktorku (gynekologie)
Mám VVV dělohu je nakloněna na levou stranu jde to i dost teď vidět kde maličkéj leží + děloha je trošku menší než normálně.
Dnes jsem ve 34tt ale podle ultrazvuku mi pak doktorka oznámila že to vychází na 32tt tedy o dva týdny méně..
Což před tím celou dobu sedělo na TT alr najednou už ne...
Malej úplně nepřibírá tak jak by měl má teď 1800..
Máme plánovaný císařský řez ještě nevím kdy ale co dnes říkala že by chtěla dříve tudíž někdy 36/37tt až bude mít Málej aspoň 2.5kg... 🙏🏻 Jím tak jak mám vitamíny pravidelně užívám mám teď o 14kg více.
Dneska mi napsala FRAXIPARINE injekce moc netuším proč je to na ředění krve ale já žádný takový problém nemám a nikdy sem neměla. Prý se nemám bát že se v těhotenství dává. Ale když sem se ptala proč si mám píchat injekce nějak mi neodpověděla jen že nám to pomůže.. Teď bych si měla píchat každý den do porodu máte prosím s tím někdo zkušenosti?? 🙏🏻🙏🏻 Děkuju moc za každou odpověď 💖

veve559
12. dub 2021

Ahoj, ja mam akorat zkušenosti s fraxiparinem. Byla jsem na nem asi od 9tt. Ale mam genetickou poruchu srážlivosti. Co se tyce fraxiparinu, tak ten mimcu neublíží. V těhotenství bývá hustší krev a tim i vice srazenin. Fraxiparin se pak preventivně dava v nizkych davkach, aby se pak nevytvorila nekde tromboza.

nikolaa123
autor
12. dub 2021

@veve559 moc moc děkuju... Já měla právě strach aby miminku to neublížilo... 🙏🏻
Děkuju

veve559
12. dub 2021

@nikolaa123 vůbec se nemusíš bat. Taky jsem z toho mela trochu obavy, ale jelikoz me na to připravovali uz pár let před těhotenstvím, tak jsem se s tím nejak srovnala. Navic fraxiparine nejde přes placentu jsem se nekde docetla, takze do toho maleho tělíčka by se nemelo vůbec nic dostat. A tobe to taky neublizi, navic je to opravdu jen mala davka, takže ani nejake zvysene krvácení nenastane. Ja mela dokonce pichlou davku dopoledne a odpoledne jsem mela sekci.

nikolaa123
autor
12. dub 2021

@veve559 já nakonec právě začala píchat do stehna a ne do bříška doporučila doktorka..
Uff sem si odychla sem měla strach.. A pořád sem moc nechápala proč mi je vůbec dala.
Ale tak asi nějaký důvod to má pro mě je nejdůležitější aby to nebylo špatné pro mimi..
Moc děkuju bude se mi lépe spát 💖😀

veve559
12. dub 2021

@nikolaa123 jinak nevim kam ti doporucili píchat, ale nejlepsi (alespoň pro me) bylo do boku, přímo do špeku. Kdyz trefis dobrou oblast, tak to ani neni citit. Ja pichala nejdrive do bricha, protože uz jsem si dvakrat musela fraxiparine píchat kvuli jinym vecem. Me se ovsem začaly po xxx injekcich dělat vnitřní hematomy, byla to na pohmat boule pod kuzi a kdyz jsem v blízkosti bodla dalsi injekci, tak mi tam zacala hodne strikat krev😂 jelikož jsem byla zvyklá píchat jen do bricha a představa, ze píchnu jinam nepřicházela v uvahu, tak jsem se to snazila vydrzet co nejdéle. Kdyz už to dal neslo, tak jsem zkusila stehno. Místo kolem vpichu me tak hrozne svedilo, ze jsem si udelala silene modriny od drbani. Doktorky jsem se pak ptala, kam jako to mam píchat, ze uz není kam. Do ruky sama nezvladnu, noha reakce, bricho taky uz nezvlada, do zadku se prý nepicha, tak jako jestli mam do oka nebo kam. Tak mi poradila bok. No v druhem tehu jdu rovnou do boku.

nikolaa123
autor
12. dub 2021

@veve559 ty brdo no pěkný si to teda měla 🙈...
Do toho stehna se to zatím dá ale je pravda že sem dnes píchla po prvé takže když to nepůjde už pak beru bok 😀

fifinka2020
12. dub 2021

@nikolaa123 opravdu se neboj, picham uz druhe tehotenstvi (v podstate od zacatku az do konce sestinedeli) a mne teda zduraznoali, ze do bricha (boku). Na duvod se zeptej, ale tipuju, ze ti treba z krve vysla vyssi srazlivost, tak to jisti....

veve559
13. dub 2021

@fifinka2020 moje doktorka v trombocentru vyslovene nedoporucovala stehno. Rikala, ze tam je ta kuze prostě jiná a i to podkozi. Takze bud bricho, bok nebo ruka ale zkus si sama pichnout do ruky😂 a navic to tam boli. V nemocnici me tam jednou pichli a myslela jsem, ze tu sestru trefim. A i po porodu kdyz me pichali, tak do bricha

veve559
13. dub 2021

@nikolaa123 ja kdyz si musela poprve pichnout injekci tak jsem si ji pichala hodinu😂 jsem hrozny srab.

nikolaa123
autor
13. dub 2021

@fifinka2020 můžu se zeptat z jakého důvodu musíš píchat? Já si právě říkám že nic nemám ohledně krve tak mě vyděsili ty injekce...

@veve559 😂😂 já se tady taky musela hodně přemlouvat i slza ukapla 😂

aaaa15
13. dub 2021

@nikolaa123 Taky si picham injekce, akorát místo Fraxiparinu Clexan. Mám to z důvodu vrozené Leidenske mutace, více se mi zahustuje krev. Chodím každý měsíc na hematologii a podle srazlivosti krve mi upravují dávku. Mám je od 22.tt a budu je mít až do porodu (teď jsem 30tt.) Vliv na miminko to nemá, pichala jsem si i s dcerkou a je zdravá jak řípa (tuk tuk). Taky mi musí hlídat váhu miminka, protože jak je krev hustejsi, tak může placentou přicházet mene živin a kyslíku. Dcerka měla 2550g při porodu (špatně mě hlídali a dali slabé injekce), tak teď to hlídají pečlivěji.
Spíš mě zaráží, že vás doktorka neposlala na hematologii a nasadila Fraxiparin sama, pokud tedy zjistila, že máte vyšší srazlivost.
Jinak já si picham do břicha, ještě mi na hematologii říkala, že případně do stehna. Rameno nedoporučovala, že se tam hůře rozpouští.

nikolaa123
autor
13. dub 2021

@aaaa15 já tomu taky právě nerozumím...
Proč mi je dala... Nebyla moc schopna mi to vysvětlit ale opravdu výsledky všechno ohledně krve mám v pořádku.. Co sem procetla fóra plno maminek to bere z nějakého důvodu.
Jestli mi to dala kvůli plánovanému CS nevím prave 😒... Jen ať to neublíží malému...
Moc mi ne přibral

veve559
14. dub 2021

@nikolaa123 kdyz ja jsem mela blbou vzpominku ze spitalu, kdyz tam do me pichali fraxiparine aby mi rozredili srazeniny a silene to bolelo. Kdyz jsem si musela sama pichnout, tak jsem se tak hrozne rozklepala, ze bych tu jehlu v sobe zlomila. Musela jsem to odlozit a po 15 minutách jsem to zkusila znovu, to jsem se jen trochu pichla a znovu se mi zacala klepat ruka. Tak zase chvili klid a znovu, to uz jsem projela jehlou hlouběji ale zasekla se. To uz jsem se klepala z nastvani ze to nejde😂 tak jsem zase vytahla a cekala az se uklidnim. Pak jsem to vzala a prostě silou bodla. Zjistila jsem, ze to nebolí a ze teda boli jen, kdyz je tam jeste dezinfekce😂 takze jsem si pichala hezky na prasaka bez dezinfekce. Za par let, kdyz jsem musela znovu pár injekci píchnout, tak prvni byla nejista ale dalsi uz v pohodě. A ted v těhotenství uplne bez problému. Ale teda prvni injekce, to si budu pamatovat navzdy😂

veve559
14. dub 2021

@aaaa15 u me neco podobneho, jen heterozygotní mutace a jeste nejaka homozygotní. Leiden naštěstí ne. Taky na me zkouseli clexane, protoze fraxiparine mam asi lehkou alergii, jenze clexane byl jeste horsi. Tak jsme zvolily mensi zlo. Navic u clexane mi nevyhovovali injekce (první inejkci mi to po pichnuti vyhodilo z ruky🤣) vim ze pak jsou jeste mozne dalsi dve injekce, ale to uz jsme nezkousely. Ja prave mela od 9tt a to jsme ani nesekaly na krevni testy, rovnou pro jistotu jsme nasadily fraxik. Jsem i sama na gynde pozadala, aby me hned poslali na hematologii, aby se nic nestalo. Po tom, co se před lety zjistilo, ze mam tenhle problem, tak me vsichni doktori jen strasili, co vsechno muze nastat a jak si mam hlidat hormonalni lecbu, ze se musím pri ni redit a těhotenství, ze hned injekce, jinak bud nepřežije v "lepsim" případě plod nebo v horším oba. Prostě klasika doktoru

aaaa15
14. dub 2021

@nikolaa123 tou CS si tedy nejsem úplně jistá...mne v nemocnici u dcerky upozorňovali, že jakmile se mi rozjede porod, že už pichat nemám, kdyby náhodou došlo na CS, abych nebyla preredena (rodila jsem prirozene). Tak nevím 🤷‍♀️

aaaa15
14. dub 2021

@veve559 u dcerky jsem taky pichala hned a na nic se nečekalo (nasadila mi je doktorka), ale pak mi je na hematologii zase vysadili. Ono když už člověk o té srazlivosti ví, tak je to něco jiného.
Jinak já mám zase alergii na Fraxiparin 😂 v místě vpichu se mi udělá obrovske červené kolo a strašně to svedi🙈
Ale co bychom pro ty naše lásky nevydrželi, že ❤

veve559
14. dub 2021

@aaaa15 ja byla naredena a mela jsem akutni sekci. Jen nemuzou dat epidural. Stejne se redi jen na "normalni" hustotu krve, takze nic nehrozi, samozřejmě pokud redi a delaji se k tomu pravidelně krevni testy

veve559
14. dub 2021

@aaaa15 ja po fraxiparinu taky hrozna svedivost. Porad jsem se drbala, ani kalhoty jsem nemohla poradne nosit. Byla jsem pak rada, kdyz jsem skoncila na rizikaci a mohla doma chodit jen v triku🤣 ale clexane v miste vpichu, nebo spis primo uvnitr vpichu několikahodinová nesnesitelna bolest. Tak jsem rekla, ze prechazim zpatky na fraxiparine a radeji se udrbu nez se kroutit v bolestech🤣

fifinka2020
14. dub 2021

@nikolaa123 Mela jsem v minulem tehotenstvi trombozu... pricina nezjistena (nemam zadnou poruchu srazlivosti ci tak), cili picham spis preventivne...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru