Genitální opar poprvé v těhotenství, 2. trimestr

tb_exner
18. únor 2016

Ahoj holky, vím, že na toto téma už tu někde nějaká diskuze je, ale nikde jsem prozatím nenašla odpověď na to, jak je to s opar na intimních místech pokud se v těhotenství objeví poprvé. Máte s tím někdo zkušenost? Narodilo se vám zdravé miminko přirozenou cestou? Já ho teď prořívám podruhé a mám trochu strach, aby malé bylo v pořádku. Mažu Herpesinem a už se to zase lepší, ale...
V lékárně mi také doporučili probiotika Biopron. Zobala jste některá v těhu?
Moc děkuji za zkušenosti a příspěvky. Jsem prvorodička, tudíž stále vyplašená a řešící 🙂

janina012
9. čer 2016

@tb_exner Ty je bereš? Mě řekli, že vzhledem k tomu, že jsem prodělala primoinfekci, tak je ke konci těhotenství budu muset preventivně brát, ale vůbec neřekli jak dlouho ani nic podrobnějšího..

tb_exner
autor
11. čer 2016

@janina012 ano,brala jsem je cca 10 dni. 9.6. se nam uz malý narodil,ale dr. mi v utery říkal,ze vice jak dve balení by mi asi nepredepsal.

annubiss
11. čer 2016

Ahoj, asi už je pozdě na radu, ale třeba to někomu pomůže...na opary trpím od 17ti, poslední roky se mi teda dělají zřídka, ale v porodnici mi preventivně před porodem asi 14 dní před nasadili herpesin tablety, aby se zamezilo výskytu oparu při porodu...pokud je bereš, neměl by se ti udělat, brala jsem je, než jsem porodila-přirozeně, opar se neudělal, malý byl v pohodě, takže za mě určitě nahlásit dr. a je to v pohodě, nebojte se 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru