Hematom v těhotenství, jak moc je to vážné?

bednaluca
18. čer 2015

Přeji pěkný den.. tak jsem dnes byla u lékaře aby mě potěšil, místo toho to bylo spíše naopak.. Poslední menstruace byla 11. května.. tudíž bych měla byýt v 6. týdnu..
ode dne oplodnění je to však teprve 4týdny.. Vím to jistě-několik digitálních těhu testů..Pan doktor na plod skoro nereagoval, zaměřil se na hematom. Předepsal mi Utrogestan-jeden vaginálně, jeden perorálně a ještě detralex..K tomu neschopenka a klid na lůžku.. Nešpiním, ale prý bych naopak měla..že je tam krve moc..
Hledám na internetu diskuze avšak z ničeho se téměř nic nedočítám.. Jak moc je to vážné? Jaká je pravděpodobnost potratu? Máte prosím nějaké zkušenosti či rady? Jsem zoufalá, připadám si hrozně.. Jako bych to zavinila já.. Bojím se toho ohrožení miminka.. Snažili jsme se a těšili..
Snažím se myslet pozitivně ale nedaří se mi přestat brečet... Prosím o radu, jak se z toho dostat co nejrychleji a nejzdravěji..

rainbow_x
18. čer 2015

Ahoj, já měla hematom asi v 7tt a není pravda, že musíš krvácet, může se vstřebat, jako mě a nekrvácíč vůbec. Na gyndě mi řekla, že ze 70% se plod takhle na začátku neudrží. Ale já věřila, že jo (y) důležité je opravdu dodržovat ten klid. režim. Já měsíc jen ležela a měla nohy nahoře. chodila jsem maximálně na záchod. Taky jsem brala ultrogestan 2x denně. Držím palce!! 🙂

karlajasmine
18. čer 2015

@bednaluca Jak velky je ten hematom? Ja mela taky hematom, 1,1 - 1,5cm, byl tam od 6tt az do 11tt a vstrebal se nekdy ve 12tt.. a nekrvacela jsem vubec. Ani me to vubec neomezovalo.. predepsali mi utrogestan, normalne jsem chodila do prace, do bazenu, na prochazky.. ani sex jsme uplne neomezili.. Jako jo, je tam nejaka pravdepodobnost, ze by se mohlo stat, ze budes krvacet, ale riziko potratu je stejne jako u kazdeho jineho tehotenstvi v prvnim trimestru a pokud bude miminko zdrave a nemas ten hematom fakt obrovsky nebo na blbem miste tak verim ze budes v pohode at uz budes krvacet nebo ne.

bednaluca
autor
18. čer 2015

@karlajasmine velikost mi neřekl, ale oproti plodu byl na obrazovce tak 10x větší :(
divím se právě tomu s jakou razancí mi okamžitě napsal neschopenku...

anetpierowska
18. čer 2015

Take jsem mela u prvniho tehu na zacatku. Utrogestan,ascorutin,co nejvice lezet. Hematom se vstrebal. Ted mam 4leteho syna🙂

karlajasmine
18. čer 2015

@bednaluca Tak velikost plodu v 6tt je cca 2-4mm, tak dejme tomu ze mas hematom 10x vetsi, tzn 4cm.. tak to neni tak hrozny 🙂 Kdyz ti dali neschopenku, tak jsi na tom asi podobne jako byla @rainbow_x a ji se taky v pohode vstrebal. Chce to akorat klid, odpocinek, zdravy jidlo, nejaky dobry serialy a knizky a uvidis ze se hematom vstreba.. ten utrogestan je efektivni a za par tydnu uz bude urcite vstrebany!

ayami
18. čer 2015

@bednaluca jakmile mas hematom, velka cast doktoru doporuci prisny klid na luzku. Ja ted mela na zacatku, pry velky, mela.jsem narizeno jen lezet a pry, kdyz budu trochu krvacet, tak se nemam desit, ze hematom odchazi, kdyby to bylo vic, tak zase, ze to muze vzit miminko s sebou. No, ja poctive lezela, nekrvacela, noc a za par tydnj byl pryc, nejak se sam vstrebal. Ted jsem ve 30. tydnu a vse ok 😉 odpocivej, jak ti rekl, ale nestresuj se, hematom je v zacatku castejsi jev, nez se zda a vetsinou to pak dopadne dobre 😉

bednaluca
autor
18. čer 2015

moc vám všem děkuji za podporu..tohle je asi to, co jsem potřebovala nejvíce..lidi, kteří myslí pozitivně.
Nejvíc mě štve asi to, že mě teď v práci potřebují... a že jsme měli o víkendu jet k rodině, příští víkend má být oslava a ten další jsme měli jet na svatbu.. ale miminko je pro mě samozřejmě to nejdůležitější na celém světě 🙂

jamamutka
18. čer 2015

Vím jak ti je, mně zjistili hematom po krvácení ve 13tt, hospitalizace v nemocnici, po propuštění přísný klidový režim. Ten jsem dodržovala a odměna za to, mi teď leží v postýlce 😉 A nebreč, psychika je sviňa.. Prostě se rozcápni v té posteli, nechej se obskakovat manželem i kamarádkami.. čti, koukej na filmy, hraj hry, háčkuj, jez, spi... Z práce jsem odcházela taky v ten pravý nečas, kolegyně musely hódně máknout za mě, ale já měla na starosti mnohem důležitější projekt, donosit svého potomka.. Věřím, že i tvůj projekt bude úspěšný! 😉

ipkh
19. čer 2015

Take jsem si tim prosla a ne jednou...
V druhem tehu (prvni zamklele v 5 t) jsem spinila nekolikrat, na zacatku i kolem 30tt... Vetsinou jsem lezela v nemocnici dokud se hematom nevstrebal a pak doma... Tenkrat to bylo jine, uzt nebyly tak kvalitni jako dnes a doma jsem mela jen manzela... A syn bude mit za par dni 13 let!
Ted jsem tehotna po 5. Tehu od zacatku v poradku a z niceho nic v 11 t pri odchodu z prace kalhotky plne krve... A cerstve... Na utz hematom, hospitalizaci jsem odmitla, doma dve deti... Klidovy rezim, utrogestan, vitaminy... Zdarne jsme to prekonali i kdyz jsem mela obavu jak to bude beze mne v praci, ze moji praci nikdo neumi a ze se tobeze mne neobejde... Obeslo, zvladli to... 😉

bednaluca
autor
20. čer 2015

Moc všem děkuji..snažím se bojovat s negativními emocemi..objednávám si dobré jídlo a koukám na pohádky 🙂 .doufám jen, že až mě příště pan doktor uvidí, tak mi poví něco pozitivního..

merilinka
20. čer 2015

@bednaluca Ahojky,neboj se to bude dobré,hematom má spousta těhu maminek. Chce to fakt dodržovat klidový režim.Já měla u malé hematom nahoře nad ní cca v 8 tt,sám se vstřebal. Nyní tohle těhotenství vše probíhalo ok až do 8+2 tt,kdy mě sanitka vezla s šíleným krvácením,hospitalizace,kapačky na zastavení,hematom přímo pod malou velikosti 3x2 cm. Krvacení se druhý den zastavilo,malá žila,srdíčko bylo,propuštěna domů,s tím,že prognoza nejistá,jen ležet, Utrogestan 2-2-2 . Špinila jsem až do 15 tt.hematom spíš odcházel než aby se vtřebal. Ještě na 18 tt tam byly zbytky,Utrogestan myslím hodně pomohl a fakt jsem jen a jen ležela,byly Vánoce,manžel se staral o další dvě děti,vařil večeři,obsluhoval návštěvy...ale vyplatilo se. Jakmile malá hematom přerostla,byla vytvořena placenta,bylo vše ok. Za 3 týdny rodíme,nic není horké,tak jak vypadá,hlavní je psychika,odpočívej. Pak jsem měla zase placentu v porodních cestách,takže prý hospitalizace od 30 tt apod. Jsem 35 tt a zatím držíme. Držím moc palečky,vše bude dobré!!! 😵

rrromana
3. únor 2016

Ahoj všem 🙂 dnes jsem se vrátila s brekem od doktora.Jsem v 5tt a nad plodem mám velký hematom.Doktor mi rekl, že mám ještě tak 14dní a pak se hematom odloučí a veme sebou i plod.Tak nevím, co je na tom pravdy.Jak tady hodně píšete je i možné, aby se hematom sám rozložil a plod neporušil?Dostala jsem Utrogestan 2-0-2 vaginálně,kyselinu listovou a klid na lůžku.Chtěla jsem se zeptat, co ještě Vám pomohlo, aby se hematom sám vstřebal-nějaké vitamíny atd...Moc děkuji.Jsem z toho celkem vystrašená ☹((

bednaluca
autor
3. únor 2016

U mě to bohužel skončilo špatně-ačkoliv ne vinou hematomu..zapomněla jsem že jsem tuto diskuzi založila.. držím vám všem palce!

sistr
25. únor 2016

Ahoj, jsem v 7. týdnu a taky mi našli hematom 25 x 9 mm, mám Ascorutin, Utrogestan 4-2-4 a injekci Pambu. Jsem po IVF prý je to častý jev. Snažím se ležet ale na wc, do sprchy apod jdu Přecházím po bytě, podle mě nelze jen celý den ležet, bolí mě z toho celé tělo. Modlím se, aby to dobře dopadlo, mám už srdeční akci embrya a je velké 7 mm. Termín porodu bych měla mít v říjnu 2016. Držím všem palečky, co se má udržet udrží se, ikdyž ta psychika je děsná. Z noci na dnešek jsem nemohla ani spát jak jsem se bála. Zatím nešpiním ani nekrvácím, VĚŠÍM že se to vstřebá a mimi to zvládne, MUSÍ!!! Je to bojovník!!!

rrromana
26. únor 2016

@sistr držím palce..Já už končím 8 týden a zatím se drží i mimco i hematom.Ja mam taky Utrogestan 2-0-2 a klid na luzku.Tak musíme věřit, že bude vse OK a mimco donosime.Drz se

tess007
25. bře 2016

Holky,končím 8tt,ale už tri neděle spinim nebo krvacim.S mimcem je prý vše v pořádku,jen je o týden mladší.Srdecni akce potvrzena.Doktor mi řekl,ze mam asi 2mm velkou dutinku za delohou a z té ze prý krvacim.Je to hematom?Já jde byla nějaká rozhozena,nezeptala jsem se...Mam duphaston,ascorutin a febion...

sistr
25. bře 2016

@tess007 tak to bude hematom, neboj se, vstreba se a bude to v poradku..

tess007
25. bře 2016

@sistr myslíš,ze je to ono?Netusis za jak dlouho by se to mohlo vstrebat?Dekuji

dindonka
25. bře 2016

Ja mel taky kraceni kolem 7 tt a krvacela jsem skoro 4 tydny, brala ascorutin. Doktor nevidel hematom, ale vse tomu odpovidalo. Moc to nepomahalo. Pomohlo az naprpsty klid na luzku. Ale stejne az to cele vylezlo tak pak byl konec.

pomi22
25. bře 2016

Taky jsem měla hematom ale krvácela jsem hodne asi do 8 tt a pak 2 týdny špinila hematom se vstřebal a mimčo je ok - byla jsem doma měsíc. Takže držim palečky ať jste ok 😉

tess007
26. bře 2016

@pomi22 moc děkuji... Bohužel s dvouletym prckem se moc odpočívat nedá... Jakmile vidím krev,tak panikarim, ale je fakt, ze je to tak na 3 intimky denně. Tak snad je to "normální"

sistr
28. bře 2016

tess007 - já měla hematom 2,4 x 1,7 mm a vstřebal se (teda doufám), protože na jedné kontrole tam byl, pak nebyl, pak zase byl a pak už nebyl. Teď jsem 14 dní nebyla nikde u doktora, jsem 12tt a zatím musím zaklepat, že nešpiním ani nekrvácím, tak snad ok. Mám na to Ascorutin a Utrogestan. Spíš zjišťuju, že jsem "závislá" na ultrazvuku 🙂 Dřív jsem chodila na kontroly co týden, teď jsem mimi neviděla 14 dní a ještě týden ho neuvidím a jsem nervní, jestli je vše, jak má být. Asi ano, ale chtěla bych ho aspoň na minutku vidět, hned bych byla klidnější 🙂

derinne
28. bře 2016

@sistr Taky se už nemůžu dočkat další kontroly. Já mám hematom něco málo přes 4x2cm a jsem z toho dost vyplesklá.
@tess007 S dítětem se opravdu odpočívat nedá,ale hlavně ho nezvedat
A holky může hematom uškodit když už se nekrvácí? Po krvácení bylo srdíčko a na utz mám jít za týden,mám strach jestli bude pořád srdíčko,aby nebylo zamlklí. Nebo mimčo vezme sebou jen při krvácení?

tess007
28. bře 2016

@derinne já myslím, ze jakmile ne krvacis, tak je vyhráno...

derinne
28. bře 2016

@tess007 díky,v to doufám....ale pořád mám strach...potřebuju se uklidnit 🙂

lajla
28. bře 2016

Tak já bohužel měla smůlu... Kdy kvůli hematomu přestalo bit srdíčko... Ale spousta jiných byla naprosto v pohodě

lajla
28. bře 2016

@derinne u mě to bylo tak..že jsem začla krvácet, na utz hematom srdíčko bylo, nic jsem zůstala v nemocnici... Další den bez srdíčka, jinak jsem nekrvacela

derinne
28. bře 2016

@lajla Je mi to líto,přeju hodně sil. Naštěstí máš už 4 děti koukám,ty tě podrží. Jsem jako na trní,utz mám až 30,ale bojim bojim. Trošku jsem se uklidňovala že nekrvácim,tak snad dobrý ☹ V kolikátým týdnu jsi byla a jak moc krvácela? A to ti pak utz dělali jen tak když už jsi tam ležela a když ti dělali ten první,to jsi ještě krvácela nebo už ne?

lajla
28. bře 2016

@derinne to se mi stalo před 4 tým tehu... Měla jsem.úraz a za týden jsem náhle zakrvacela... Hematom na utz, mimi jeste žilo, nechali si mě tam přes noc...pak jsem nekrvacela už vůbec ale mimi už druhý den nežilo...7 tt to byl...
Teď momentálně doma čekám na samovolný potrat, včera jsme přišli o srdíčko v 9 tt ale odpovídalo 6tt...no není to sranda donosit mimi...
Vše bude dobré, neboj, hlavně ležet do doby než se hematom nevstřebá

misha83
28. bře 2016

@bednaluca u syna jsem mela hematom zjisteny v 6. tydnu, lehce jsm krvacela (tehdy mi to prislo dost, ale dnes vim, ze to bylo trochu). Dostala jsem neschopenku a klid na luzku. Odesel a byl klid. Mam krasneho syna. Ted jsem v 7. tydnu a od vcerejska v nemocnici. Opet hematom, ale tentokrat hodne silne krvaceni. Verim, ze to taky dobre dopadne.

Hemato sam o sobe nebezpecny neni, bud odejde, nebo se vstreba. Zalezi dost na tom, kde je ulozeny. Urcite to chce dodržovat klidovy rezim a bude to dobre. Hodne stesti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru