Hematom v těhotenství, je nutná neschopenka?

petastastna
2. bře 2017

Ahojte, jsem v 8.tydnu a měla jsem v dusledku praskle cevky hematom o velikosti 5x5mm a dnes se mi uvolnil a odesel. Vse je v poradku, mimco prosperuje. Byla jsem na ambulanci protoze moje pani doktorka ma dovolenou. U te jsem uz na vstupni kontrole byla. No a na ambulanci se me sestra ptala co neschopenka, jestli si ji uz zarizuji, ale ze vse je na mem uvazeni. Ja tedy nevim, ale nechce se mi byt na neschopence, kdyz praci mam administrativniho typu, cely den sedim u pc, stres minimalni. A hlavne ted je tedy vse v poradku. Co si o tom myslite? Je neschopenka nutna? K me pani doktorce jdu v utery, zitra jdu normalne do prace... a druha vec, potrebovala bych jet do Prahy, protoze sestre se narodilo prvni dite, doktori rikali ze je to na me jestli chci jet, ale ze v tom az takovy problem nevidi. Potom nechapu tu neschopenku, kdyz cestovat by me nechali....

absintka19
2. bře 2017

@petastastna pikud by hematom byl tak PN je vhodnejsi. Pokud je ale nyni vse ok nevidim vzhledem k tvemu typu prace duvod. Nevus duvod proc to navrhla? Mozna bych se ji doptala.

petastastna
autor
2. bře 2017

To mi rekla jen sestricka prave, ona tomu asi prd rozumnela taky mi prislo 😀 spis me vydesila... protoze kdyz sem tam byla poprve s krvacenim, s tim ze se utvoril ten hematom, doktor mi do zpravy napsal ze PN ke zvazeni u me doktorky. Od te doby je ale situace jina kdyz je hematom pryc si myslim...

petastastna
autor
2. bře 2017

No a co ta cesta do Prahy? Co si o tom myslite? Jde o neco pres dve hodiny v aute tam a zpet, jinak bych byla u rodicu a nedelala nic

stratilikova
2. bře 2017

@petastastna ak nemáš problémy, tak cesta autom je v prvom trimestri neškodna (tehotenstvo nie je choroba 🙂 ) ... A keci sestričky si nevšímaj, niektoré sa rady angažujú tam, kde nemusia, tiež ma jedna raz zjazdila, že som za mesiac príliš veľa pribrala a lekárka len mavla rukou....

petastastna
autor
2. bře 2017

@stratilikova dekuju 🙂 no clovek se boji aby neco nezanedbal, ale kdyz jsem v poradku,prijde mi zbytecny sedet doma a stresovat se co kdyby nahodou, to budu radsi v klidu sedet v praci 🙂 a jestli se neco ma stat, stane se i tak si myslim....

89peta
2. bře 2017

Ahoj, taky sem měla hematom, ten už teda zmizl, ale mám placentu vzadu částečně přes vnitřní branku a mám odpočívat. Nemocenskou nemám, pracuji u počítače z domu. Ale mám dotaz, co si myslíte o cestě autem do Ostravy (z Lovosic) na víkend? Ráda bych se zajela podívat za rodiči,ale nechci nic riskovat.

petastastna
autor
2. bře 2017

A mam jeste jeden dotaz, muze byt hematom opakovane? Me rikal doktor ze jsem to mela z te praskle cevky jak se tehotenstvi v techto tydnech "zahlodava" rikal... Tak nevim jak velkw je riziko ze se to stane znovu

lenusaak
2. bře 2017

@petastastna ahojky, pokud je jiste ze hemató se vstrebal a nebo si ho odkrvacela a uz tam proste neni, tak pak na neschopenku nemusis a do prahy bych se taky vubec nebala jet 🙂

petastastna
autor
2. bře 2017

@lenusaak je to jiste, dnes jsem byla u doktorky a na ultrazvuku po hematomu ani vidi 🙂 on mi asi dnes rano odesel prave, opet jsem se lekla a hned tam radsi jela, tak mi to potvrdila, dekuji za odpoved 🙂 jsem tehotna poprve a stresar, tak jsem radsi opatrnejsi, setrit se uz budu radsi i tak 🙂

lenusaak
2. bře 2017

@petastastna ja te uplne chápu, taky jsem těhule poprve a na zacatku jsem se nakrvacela hrozne, u me to nebyl ale hematom, pricina nezjistena- nejspis stara sliznice, ktera jeste nebyla zcela pokryta placentou. No a stresy jsem mela taky, opatrna jsem byla taky.
Hlavne ze je uz vše v pořadku a ted si zacnes hezky to těhu uzivat 😊

petastastna
autor
2. bře 2017

@lenusaak snad to tak bude, byla bych moc rada 🙂 preji take klidny zbytek tehotenstvi a rychli potod bez komplikaci 🙂

petastastna
autor
3. bře 2017

Rak dnes opet slabounce spinim, i kdyz je uz hematom pryc... ale fakt hodne slabounce... muze to byt jeste z toho ze odesel? Asi jo ze....

katynka1989
4. bře 2017

Ahoj holky, jsem tu nová, ale chci se podělit o svou zkušenost, jsem dnes 8.týden, minuly týden ve čtvrtek jsem krvácela hodně, dostala jsem injekci na zastaveni, a včera bohuzel zase, opet injekce a ascorutin 2prášky 3x denně. do toho od začátku teh. tedy co to vím tj. 6.týdne beru utrogestan. Jelikož je přítel na 95% neplodny a tohle se nám podařilo že jsme to už ani nečekali tak to mám rizikovy. Aby toho nebylo málo, tak mi našli 2 hematomy, z toho včera asi jeden odešel. Mám tam ale jeste jeden velky a bojim se že při vyloučení sebou vezme i plod. ☹ mám hrozný strach. Gynekoložka říkala že je to možná první a poslední možnost jak mit normální cestou mimi. Držte mi prosím palce. Přeju všem pohodové těhotenství bez KOMPLIKACÍ!!!

termij
19. črc 2017

Ahoj holky tak se taky musim
Bohužel podělit
O zkušenost s hematonem:( já jsem 6+1. V sobotu jsem začala špinit v neděli večer brutálně krvacet :( šla jsem na gyndu s to ze už byl konec, maly pořad žije, přes noc opět velké krvácení a navíc se přidaly strašně
Křeče v podprisku, tak jsem letěla
K doktorovi znovu a už mo našel velký hematon prý větší ne plod:( poslal
Mě dom nemocnice na kapacky jestli nezmírni krvácení, myslím ze nezmirnili a dnes už mě pustíli domu ze pro mě nemůžou víc udělat, ze se to nejspíš urve všechno a mám se dostavit až začnu krvacet ještě víc... beru utrogestan, tady ale
Čtu ze jste některé dostaly askoritin a nějaké injekce? To mi
Vůbec nebylo ani nabídnuto.. nevím jestli tomu teda asi nedávají šanci ale proč
Nezkusit všechno? Nějak tomu nerozumím to zacházení je teda šílený mám přijít na kontrolu až za týden... jsem z toho už totálně vy nervována,
Mimi jsem oplakála už dvakrát :( a teď mi přijde ze mě poslali čekat domu na potrat ...
Je cokoli co
Bych mohla zkusit???

petastastna
autor
20. črc 2017

@termij ahoj, bohuzel muj nazor je ze co se ma stat se stane ☹ opravdu se s tim nic delat neda, meli si te ale nechat v nemocnici....

termij
20. črc 2017

Péťa - Jj vím :( já myslím ze mě právě pustili domu protože tomu nevěří a tak nějak bych zabírala postel... hematon má 2,5x 1 Cm Takže fakt obrovský a je hned vedle mimina:( četla
Jsem
Tvy příspěvky, těžko říct s tou cestou, příčina vzniku hematonu
Nemi známa- to ti řeknou doktoři, ale právě v pátek měla hodinu a půl cestu autem a špinit jsem začala hned v sobotu v neděli pak zas cesta zpátky a v už krvácení a vzápětí ten hematon, já bych se radši proste první trisemestr ani nehla... ono to auto dost naklepává... u prvního dítěte jsem měla menší hematon taky a vzpomínám si
Ze to bylo taky po jedné delší cestě.. třeba je to náhoda a blbost ale já vím ze už žádnou cestu nikdy nikam nerisknu🙂

petastastna
autor
20. črc 2017

@termij ja treba krvacela nezavisle na cestovani, ten prvni den kdy jsem krvacela jsem prolezela doma a odpocivala... potom mi ten hematom odesel, ale byl malinkej, tak s enic nestalo... no kazdopadne drzim palce, aby to dobre dopadlo...

termij
21. črc 2017

A to je pravé asi ono🙂 každá ženská
To máme jinak... tak nikdo vlastně neví proč ty hematony vznikají navíc co s nima:(

pajula123
21. črc 2017

@termij mela jsem hematom 5,5 cm x 3,5 cm a ted tu vedle me lezi 19 mesicni syn-zvladli jsme to. Tak drzim palce,at to zvladnete taky! Ascorutin jde koupit volne v lekarne,pila jsem ve velkem citronovou stavu-stahuje cevy. Lezela jsem doma,byla jsem vdecna za to,ze muzu byt doma a ne v nemocnici. V nemocnici s tim stejne bic neudelaji,v tuhle fazi je to bud a nebo.

veronikav31
21. črc 2017

@termij Injekce je Panba, lze i na recept dostat prášky, injekci i prášky jsem užívala dohromady při krvácení, za toto těhotenství již třetí, naštěstí jsem v půli 12tt a vždy krvácení se po lékách zastavilo. Jinak Ascorutin lze koupit volně v lékárně, je na zastavení krvácení, lze užívat max 2tabl. 3xdenně. Mám nařízen klidový režim, ale s 19m dráčkem to doma jde jakž takž,snažím se víc odpočívat,do nemocnice nechci. Takže doporučuji koupit si v lékárně Ascorutin, nohy hore a odpočívat

termij
22. črc 2017

@pajula123 ahoj Dekuju za pozitivní zprávy 🙂 každá nadějna teď nesmírně podne🙂 ascorutin mám objednány a dnes mi ho manžel
Vyzvedne, citronový stavy pijí doslova litry něvim jestli
Zabraly kapacky nebo to ale
Konečně nekrvacim
Jen spinim, avšak trnu hrůzou aby hematon nepraskl... a v kolikatem týdnu jsi ho
Měla? Z postele se hnu jen na wc pochopitelně 🙂 snažím se
Vůbec nepoužívat Brisaky jak radili doktoři nesmat se, vstavat přes bok ATd proste se skoro nehnu 🙂

termij
22. črc 2017

@veronikav31 Tyjo tak to jsi si zajistila tedy taky zatím
Pěkný nerviky:( snad to dobře dopadne🙂 v po jdu na kontrolu tak uvidím co mi řeknou, dík Za typ na injekce určitě si o to řeknu! Já teda naštěstí mám staršího u babičky a na stridacku hlídá manžel takže jsem se Už cely
Týden fakt takřka nehla 🙂

pajula123
22. črc 2017

@termij ja mela prvni maly v 5.tt,to jsem jen spinila,pak v 6.tt jsem dost krvacela a byl z toho ten veliky. Postupne se mi nastesti vstrebal, na NT screeningu ve 12.tt uz nebylo nic. Je super,ze spineni ustalo,moc drzim palce!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru