Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Hematom v těhotenství - zanechá to následky na miminku?

arbilia
7. led 2014

Ahojky, chtěla bych se zeptat, zda někdo má zkušenosti s hematomem v těhotenství. Pokud ano, tak jaké? Je možné, že by to nechalo nějaké následky na dítěti v podobě krev.stop, jizev, zbarvených míst po těle apod.? Moc vám děkuji za vaše odpovědi. Lenka

anina32
8. led 2014

Měla jsem hematom ve 20 týdnu po odběru plodové vody, týden jsem s tím ležela v nemocnici. Syn se narodil zdravý v termínu. Nikdy jsem si nemyslela a nemyslím že by hematom mohl zanechat nějaké stopy na dítěti, tam jde spíš o to že ohrožuje život ještě nenarozeného dítěte. Ale když o tom tak přemýšlím tak syn má takové zvláštní znamínko. Na stehýnku, kousek pod třísly měl jakoby prasklou růžovou malinkou cévku, dr říkala že se to vstřebá, ale má to i teď na 16ti měsících, zhruba necelý centimetr velké. Je to pod kůži, stále to připomíná prasklou cévku, ve tvaru písmene P, jmenuje se Petr, tak mi to přijde spíš úsměvné 😉 Ale jak říkám nemyslím si že by to bylo tím hematomem.

svija
8. led 2014

@arbilia - já myslím, že to dítě nijak nepoznamená. Měla jsem hematom u obou kluků a i když má jeden z nich hemangiom, tak si to s průběhem těhotenství nijak nespojuju.

lumanima
8. led 2014

měla jsem hematom, když jsem čekala syna, krvácela jsem a ležela týden v nemocnici. Následky to na synovi nenechalo žádné.

Sem začni psát odpověď...

Odešli