Hematom v těhotenství. Zažil někdo?

adelait
25. lis 2020

Prosím o radu. Byla jsem u gynekologa, kdy mi v 6tt potvrdil těhotenství. Den na to jsem začala krvacet - čerstvá, jasně červená krev jeden den, druhy den tmavá s hlenem. Dostala jsem po telefonu Utrogestan, brala jsem je 1-1-1. Po dobrání jsem šla dnes rano na kontrolu, jsem v 8tt, a gynekolog mi našel hematon, díky kterému jsem krvácela. Léky, vitaminy nic mi nedal/nepredepsal. Mám doma 2 letou holčičku, poměrně živou, musím se o ni starat, navařit, chodit s ni ven... prosím, zažil tohle někdo? Za jak dlouho se hematom vstřebá? Tyden? Více? A vyšlo někomu těhotenství s hematonem? Co udělat pro to, aby se hematon vstrebal?

badyr
25. lis 2020

@adelait u mě zrovna aktuální, začala jsem krvácet tuším ve 12.týdnu, na pohotovosti našli velký hematom, Utrogestan už jsem v té době brala a více mi nabídnout nemohli. Pak byl týden klid, po týdnu jsem absolvovala odběr klků kvůli podezření na downa, dalších 9 dní klid a pak jsem začala krvácet tmavou krví, ten den jsem byla u svého dr. a vše v pořádku a mám odpočívat, jenže krvácení pokračovalo dál, o víkendu mě bolelo i břicho, tak znovu na pohotovost, tmavá krev je prý v pořádku, i to množství, údajně ve vyplavuje ten hematom. Syn má 2 a třičtvrtě, také velmi živé dítko, manžel co nejvíce pomáhá a já v mezičase odpočívám, hlavně netahám nákupy, malého.

nikishkaaaa
25. lis 2020

@adelait dělat se bohužel neda nic, muzete se snazit vice odpocivat a utrogestan zavadet, mne bylo receno v nemocnici, ze je stejne na tele a plodu, jestli se udrzi nebo nikoliv. Vetsinou to podle diskuzi, ktere jsem cetla, dopadlo dobre, ja bohuzel to stesti nemela. Drzte se a snazte se hodne lezet! Verim, ze se hematom vstreba a dal budete mit bezproblemove tehotenstvi 🙂

makovice88
25. lis 2020

@adelait Mela jsem hematom od cca 8tt. Brala jsem Utrogestan 2-2-2 tusim. Snazila jsem se hodne odpocivat, netahat tezke veci...Moc jineho se podle me neda delat.
Kazdopadne se sam za 3 tydny vstrebal a dnes mam krasnou holcicku 😊

jakreb
25. lis 2020

@adelait Ano mala som to. Brala som Utrogestan a 2tyzdne viac menej len lezat. Vstrebal sa. Dcerka je zdrava a v poriadku.

zelenaesmolda
25. lis 2020

@adelait u hematomu mas sedet doma na zadku a nic nedelat,je to velike riziko potratu.Nemuze si manzel vzit osetrovne?
Mela jsem ho a vstrebal se,dcera je zdrava.

adelait
autor
25. lis 2020

@jakreb díky za odpověď. A doopravdy jste cely den proležela, aby se vstrebal? Sem zaskočená, ze mi doktor nic k tomu neřekl, krom toho, ze to má hodně žen a nedal mi už další léky....

adelait
autor
25. lis 2020

@makovice88 a co to je prosím hodně odpočívat? Ja se snažím také během dne lehnout, ale tak jak s malým dítětem...

adelait
autor
25. lis 2020

@badyr Tak to mate teda náročné... tak doufejme, ze se nám ten hematon vstřebá.. mě prave gynekolog řekl, ze mám fungovat normálně. Řekl, ze má hematon dost maminek. A nedal mi žádné léky, ani neřekl, ze bych měla ležet nebo odpočívat...

adelait
autor
25. lis 2020

@zelenaesmolda tak mate štěstí, ze to tak u vás bylo. Za jak dlouho se cca vstrebal? Bohužel manžel nemůže zůstat doma.

jakreb
25. lis 2020

@adelait Akože určite som nelezala cely den. Proste kludovy režim.

makovice88
25. lis 2020

@adelait Chapu, s ditetem je to tezsi. Lehavala jsem po obede a pak se nechala obskakovat manzelem, kdyz prisel z prace 😁

zelenaesmolda
25. lis 2020

@adelait jezis tak to vubec netusim

priefi
25. lis 2020

@adelait od 5+5 špinění, od 6+0 gynprodyl 0-0-1, brala jsem ho 2 týdny, špinění přestalo do týdne, kontrola 9+0, našel se hematom a za měsíc další ko za měsíc, hematom tam nebyl. Každopádně Dr.mě upozornila, že nesmím zvedat syna do konce těhu a taky žádný styk do 12tt

luhana
25. lis 2020

@adelait Hematom se mi udelal v 5tt, dostala jsem utrogestan 1-0-2 a klid na luzku cca 2 tydny. Nic netahat, spise polehavat. Pote jsem uz zacala vice normalne fungovat, ted jsem ve 23 tt. Preji hodne stesti 💛

adelait
autor
25. lis 2020

@priefi dekuji moc za odpověď. A za rady. Ono je těžké ditko někdy vůbec nezvedat...

adelait
autor
25. lis 2020

@luhana a za ty 2 týdny, kdy jste měla klidový režim hematom zmizel? Ať mate nadále bezproblémové těhotenství 🙂

luhana
25. lis 2020

@adelait Dekuji 🥰 Hematon tam porad byl i na prvnim velkem screeningu a pote ho uz ten plod prerostl a dr. uz se o nem nezminil. Zadne spineni uz jsem nemela, jen v tom pocatku v 5tt.

luhana
25. lis 2020

@adelait
A ten utrogestan jsem uzivala az do tretiho mesice.

priefi
25. lis 2020

@adelait to já vím, ale dá se na to zvyknout a dítko naučit. Já ale na to zvyknutí měla víc času, protože tehdy půl roku před těhu jsem měla SP a jelikož jsme mimi plánovali, tak jsem tehdy skoro 18m syna učila na nenošení a netahání, takže když jsem otěhotněla, když měl necelé 2 roky, bylo to pro nás oba snazší. Když se někam jde, je třeba mít časovou rezervu a u zbylých věci to už nějak jde

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru