Hospitalizace v nemocnici pro hrozící porod

barberiska
15. únor 2019

Holky je tu někdo kdo leží v nemocnici pro hrozící porod? Jsem tu již 5tyden pro cervikometrii 17mm od 27tt a ještě mě 3tydny čekají. Bohužel už mi dochází optimismus. A s krásným počasím mě přepadají chmury.

slunicko1551
15. únor 2019

@barberiska Já ležím, protože jsem špinila, jsem ve 14tt a v nemocnici jsem čtvrtým dnem a už pomalu nudou bouchám hlavou do zdí 🙄 musí to být nekonečné být v nemocnici takto dlouho....

barberiska
autor
15. únor 2019

@slunicko1551 je to hrozny. Tebe určitě brzy pusti. Určitě to bude krvácení z placenty. Bude to ok.

fyii
15. únor 2019

@barberiska ahoj ja lezela mesic pred porodem a pak 3 po, doma jeste maly cca 18 mesicu. hruza, ale vzhledem k moznosti okamziteho akutniho porodu od 24 tt, clovek zatne zuby, pobreci si a preje si, aby tam miminko vydrzelo kazdy dalsi den🙂 kazdy den se pocita a hodne to je na tech nedonosenych videt. drz se i kdyz je to otrava tam byt, ja jsem tam hackovala deku, saticky a kraviny, coz bych doma nikdy nedelala, pac na to nemam cas a asi ani chut🙂 clovek se musi zabavit nez se tesi z prcka.

t_era
15. únor 2019

To zvládneš, už máš ty nejhorší týdny za sebou 😊.
Já jsem ležela v nemocnici s odteklou vodou od 25tt do 33tt a pak jsem tam byla ještě měsíc s malou. Je to na budku, já vím, jsem četla knížky a poslouchala písničky ve sluchatkach.

barberiska
autor
16. únor 2019

@t_era ta představa je šílená. Ale hlavní je že Mimi je v pořádku.

klea81
23. únor 2019

Otvírala jsme se od 29 tt a byla jsem normálně doma, klidovejsi režim.

jitulka87
23. únor 2019

@t_era muzu se zeptat? Voda vam odtekla, ale doplnovala se? Nebo jste ji uz nemela?

t_era
3. bře 2019

@jitulka87 jojo, postupně odtekala a postupně se i doplnovala. Takže jsem ji pořád měla, ale méně. Myslím, že vždy na ultrazvuku doktor diktoval sestricce oligohydramnion.

jitulka87
3. bře 2019

@t_era dekuju za reakci

xxxzuzajdaxxx
21. bře 2019

@barberiska já tam jsem střídavě taky. Od 29.tt zasita, ale pořád mě čípek trápí. Jsem 28. Tt a teď doma. Ale ležím. Držím palce. Ve kterém .tt tě pustí?

barberiska
autor
22. bře 2019

@xxxzuzajdaxxx ahojda já už doma. Dnes 37tt pouštěli mě na 34tt s cervikometrii 10mm momentálně už čípek žádný nemám pro dva prsty volbě už od 35tt. Od 36 jsem přestala jíst magnesium a utrogestan a už nelezim. Břicho tvrdne úplně šíleně. Ale prý to jsou poslíčci. Dle dnešního ultrazvuku mám váhový odhad 3200gr. Moc ti drzim pěsti ať to dáš do toho 35tt to je stěžejní týden. Ať to mimisek vydrží. Určitě lež pokud možno až do 36 tt. Já v nemocnici fakt ležela a doma taky. Jen na záchod a do sprchy jsem vstávala. Zobala jsem 8 tbl magnesia denně a utrogestan dva v noci a dva ráno. Jak jsem se stresovala a daly jsme to až do teď🎉🎉

mona91
22. bře 2019

Mě hrozili předčasným porodem od 32tt taky kvůli cervikometrii, poslicci s magnezkem od 29tt, byla jsem doma jen klidovejsi režim,ale vyloženě jsem nelezela, teď končím 39tt prcka jsem premlouvala ať tam vydrží tak doufám, ze si to nevzal tak moc k srdci aby se mu nechtělo ven 🤦‍♀️

bonavoxa
22. bře 2019

@barberiska Ahoj, já ležela od 27. týdne v nemocnici asi tři týdny, cervikometrii jsem měla 6 mm. Nejprve na JIP, pak na standardu. Když se nález neměnil, pustili mě ležet domů. Rodila jsem ve 37. týdnu. Pomohlo mi tehdy, že byly Vánoce, tak mě pustili. Bylo to na palici, hlavně ten nemocniční režim, rozhrkané lůžko, ale hodně jsem spala, koukala na seriály...notebook v posteli byl můj věrný společník.

xxxzuzajdaxxx
23. bře 2019

@barberiska když u mě je to těžký. Jednoho zlobivku už mám a jsou věci, které prostě musím dělat, ale hodně se snažím, přes týden je do 4 ve školce, tak to ležím pořád, pak až přijde, tak s ním ležím u hraček nebo venku na houpačce, ale pomůžu s večeří a pak zase do lehu, přečtu pohádku a tak pořád. Víkendy jsou horší. Mudr říkají, když to dám do 34, bude to zázrak, tak uvidime. Je to už mě 6 tehu a dno dítě doma, tělo je unavene. Tak snad to dobre dopadne.

xxxzuzajdaxxx
23. bře 2019

@xxxzuzajdaxxx ještě já ležím stridave už od 12.tt, takže ono je to trohu na palici, občas se musím protáhnout. Velmi silné jsem krvacela.

lucie24
22. pro 2021

@bonavoxa můžu se jen zeptat v jaké nemocnici?

bonavoxa
22. pro 2021

@lucie24 Fakultní Ostrava Poruba. Ale to už je devět let skoro. Druhé těhotenství bylo téměř bez problémů..a teď čekáme třetí dítě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru