Hyperemesis gravidarum - těžké nevolnosti v těhu

fykyska
21. zář 2012

Ahoj holky, ráda bych zde vytvořila diskuzi na téma "hyperemesis gravidarum,, tzn. forma těžkých nevolností v těhu.. Prosím, budu ráda když se zde zapojí PŘEDEVŠÍM maminky, které si tímto prošly takže infuze, hospitalizace, následný režim jak v těhu tak ve stravě apod. Abychom tuto diskuzi rozvedli spíše v duchu osobní zkušenosti přímo s konkrétní diagnozou, protože ty maminky které znají vědí že není zvracení jako zvracení . Ráda bych se informovala a ráda bych touto diskuzí pomohla maminkám které tato diagnóza postihla..
😉 🙂

Díky všem

stanulena
18. zář 2020

@ladama to mávam aj ja hlavne keď v ten deň veľa vraciam

stanulena
18. zář 2020

@misina321 ahoj prosím vymen doktora okamžite nech ti nasadia degan inak ta budú stále hospitalizovať a dávať infúzie a v tých infuziach aj tak bude degan ja som si pred 3 rokmi keď som bola prvýkrát tehu a mala ťažkú hg musela zistiť všetko sama lekári nevedeli nič mysleli si že si vymýšľam a preháňam behom týždňa som schudla 8kil ...Teraz s druhým tehu som už bola párkrát na infúzie ale to hneď na začiatku a iba ambulantne na pohotovosti už by som nikdy nepristupila na hospitalizaciu bolo to akurát tak traumatizujuce a k ničomu držali ma tam 3 ci 4 dni a aj tak keď som prišla domov som vracala znova...torecan som skúšala ale nepomohol akurát mi bolo viac zle lebo ma bolela hlava...degan ma zachránil a stále to nie je tak silný liek ako berú ženy v amerike tie na hg majú oveľa viac liekov a silnejšie sú to lieky pre onko pacientov a rodia sa zdravé deti ...Tu ide o prežitie matky...okamžite choď si za svojim nenechaj si zlyhať obličky alebo nedajboze iný organ...mne je zle celý deň ale vďaka deganu niečo udržím beriem ho 3krat denne ale niekedy aj 6 lebo si tabletky rozpolkujem...ráno hneď ako vstanem musím ísť vracať o pol hodinu keď si dám degan a o 10min niečo zjem udržím to a potom po duskoch pijem metovy medovkovy čaj alebo kolu nič iné do seba nedostanem...cez deň sa mi podarí vypiť tak 0,7 až 1l niekdy keď je veľmi zlý deň tak 0,3 iba :( ale jedlo udržím aj keď nemám na nič chuť všetko sa mi hnusni musím niečo zjesť každé 3 hodiny ak nezjem tak okamžite vraciam veľa...Potom si dám degan pred obedom a večer...ten kto to nezažil nezaziva si to ani len predstaviť nevie ja niekdy prosím muža aby mi dovolil ísť na potrat že toto sa isto druhýkrát nedá prezit potom mam vycitky ako som to mohla povedať...Ja neviem aké bude toto tehu som len na začiatku ale to minule som mala hg celých 9mes niektoré ženy patria medzi tie šťastnejšie a skončí im to v 12 alebo 16 týždni...veľa zdravia nevzdavaj sa chod si za tým lieky ako degan ti neublížia ale zachránia život

ladama
22. zář 2020

@stanulena to je hrůza, co píšeš, pocity o potratu mám stejné, prosím manžela aby mi nějak pomohl, pak mám taky výčitky. Degan mi přestal zabírat po pár dnech, tak jsem najela zase na Torecan. Jsem teď 14.tt a čekám už , že se to začne trošku lepšit. V noci pořádně nespím, budím se nevolností, přes den taky nezabere, jak je mi zle ☹ do toho dvouleté dítě. Pořád si říkám, že jsem měla zůstat u jednoho, že jsem tohle neměla za potřebí ☹

misina321
23. zář 2020

@ladama pomoc od manžela si nevyčítej. Obdivuji tě, že zvládáš ještě dvouleťáka k tomu 🙏 Mně manžel pomáhá hodně. Obstarává všechno a já jen ležím v posteli, anebo sedím u PC, protože jsem se v práci domluvila na homeofficu. Hodně mi pomáhá se vůbec nehýbat, takže prostě manžel teď zařizuje vše od nákupů až po úklid a obskakování mě. k
K doktorovi mě doprovází, protože já nejsem schopná řídit a navíc bych asi někde zkolabovala nebo chytla blicí mánii. Je mi ho teda líto, protože do toho samozřejmě pracuje, ale já bych to jinak bez jeho pomoci asi nepřežila...
@stanulena já jsem jinak s doktorem spokojená. Trochu se mi to zlepšilo a kdyby bylo zase nejhůř, tak se ho na degan zeptám, děkuji za tip

stanulena
26. zář 2020

@ladama no ja ešte stále môžem ale nikto mi to nechce dovoliť a sama sa za to hnusnim ale mne je tak strašne zle v noci nespavam dobre ide zo mňa sama zlc psychicky som úplne na dne neviem čo robiť keď len ležím tak to tiež nie je dobre tiež mám dieťa 2,5 rocne ktoré sa chce hrať a treba sa sa o neho postarať a ja nevládzem všetko musí robiť manzel alebo moja mama keď ma čas k nám prísť...ja neviem beriem to ako hrozne prekliatie...moje dieťa ma asi bude aj nenávidieť vidí že mi je zle ale čo je to za mamu keď sa nemôže postarať...je to tak deprimujuce unavujuce a je to len začiatok ako to prežiť?

ladama
28. zář 2020

@stanulena kolikátý jsi týden? Já dnes začala 15.tt. Každý den čekám už nějakou změnu, zlepšení, ale moc se to nejlepší. Pořád si teď říkám, že tohle vědět dopředu, nikdy do toho nejdu, zůstanu u jednoho dítěte, kterého bych si teď chtěla užívat a věnovat se, ale nejde to. Minulý týden jsme absolvovali screening a vše nám vyšlo dobře, čekáme druhou holčičku.

simsonka
29. zář 2020

@stanulena.. mám podobný příběh 😕, první zdravý chlapeček..ale hrůza vzpomínky..druhe neplanovane těhotenství, panika a uzkosti z té hrůzy znamenalo ukončeni v 11 tydnu. bolí to do dnes.. teď vím co mě čeká a mám hrozný strach. ale jdu do toho znovu.

crejzy
20. bře 2021

Ahoj Holky, pročetla jsem celou diskuzi a je mi z toho úzko a je mi velmi lito čím jste musely projít. Já asi nebudu patřit úplně do diagnozy HG na druhou stranu nemyslím že to co mi bylo/je je jen normální nevolnost. Od kapacek a psychického zhroucení mě zachránily tablety Ondasetron protože Torecan byl bez efektu. Jsem 15tt a proč píšu.. chci se zeptat těch, které nezvracely až do porodu ( to si proste nedokážu představit a nechci vůbec připustit) kdy se vám udělalo citelně lip? Kdy jste vstaly z postele a začaly fungovat? Děkuju

jako_mala_holka
20. bře 2021

@crejzy ahoj, mně se udělalo líp cca kolem Vánoc, otěhotněla jsem v září... Do té doby hrůza, hubla jsem, nejedla skoro nic, zvracela třeba 10x denně... S torecanem to bylo lepší, zvracela jsem třeba jen 2-3x denně, ale to až po kapačkách v listopadu, byla jsem tam 3 dny... Akorát jsem byla šílené unavená po něm (po torecanu) a celé dny jen spala, díky čemuž jsem asi tolik neblila 🤷‍♀️ každopádně po těch Vánocích už jsem zvracela třeba jen ráno, v autě a tak, začaly se mi vracet chutě na jídlo a už to nebyla taková hrůza, třetí trimestr jsem se někdy vyloženě cpala... Úplně 100% ok to bylo ale až po porodu

crejzy
20. bře 2021

@jako_mala_holka je to sice šílený ale v rámci možnosti povzbudivý, že bude lip..Já sice vím, ze už mi není tak strašně jako v prvním trimestru, ale pořad to není dobrý a musím ležet a občas vzít lék 🙄 Kdy jsi prestala brát Torecan?

jako_mala_holka
20. bře 2021

@crejzy to už vůbec nevím, měla jsem ho od začátku, od 7tt, ale dokdy... Myslím, že jsem ho brala 3x denně tak dva měsíce 🤔 pak už jen sem tam, když to bylo hodně blbe, ale snažila jsem se co nejmíň, pak okolo těch Vánoc to začalo být lepší, tak tam už pak vůbec... Jak říkám, hrozně mě oblboval a to taky nic moc

macik82
2. dub 2021

@crejzy
Ahoj,já jsem sice brala degan,protože Torecan mi nesedl ani v nemocnici na kapačce...Brala jsem ho cca od 7 týdne a brala necelé tři měsíce,jak mi bylo už trosku lépe tak jsem ho nebrala,měla jsem už tak výčitky,co to do sebe cpu,ale bez nej jsem to fakt nedávala.K běžnému životu jsem se vrátila zhruba kolem 20 týdnu,nebylo to ještě stoprocentní,ale oproti začátku to byl luxus.Na konci těhotenství jsem nevěděla že jsem HG vůbec měla,naštěstí se mě to nedrželo až do porodu..

crejzy
3. dub 2021

@macik82 děkuju za odpověď. Jsem teď v 17tt a je to lepší, lék jsem vzala naposled právě v 15tt, bohužel paměť to ještě nezapomněla, takže obavy že se to vrátí tu jsou stále. Každopádně pocit kocoviny je sranda oproti tomu co bylo a kdybych měla štěstí a ve 20tt už byla úplně Ok, tak na to snad taky nakonec zapomenu 🙏

stanulena
12. kvě 2021

Tak dievcata bolo mi zle opat az dokonca tehu posledny mesiac to uz aj s velkym bruskom bolo este viac tazke ...som teraz mesiac po porode a este stale sa mi nedal zaludok uplne dokopy nie je mi uz zle ale mam ho pokazeny a prekysleny tak snad sa to upravi...vdacim za dalsie zdravé dietatko...a velmi sa tesim ...ostal mi vsak v hlave strach tak ako som vedela ze druhe tehu neprezijem nejako som ho prezila ale nasledky ostali a mam obrovsky strach mat sex,aby som nahodou znovu neotehotnela rozmyslala som aj nad sterilizaciou ale nezda sa mi to zo zdravotneho hladiska uplne o.k...
Naozaj tak tazke chvile uz nikdy !

moulinka22
30. led 2022

Ahojky všem holkám, chtěla jsem se zeptat, nemáte prosím někdo radu na dobrého gynekologa, který vás neodbyde se zazvorovýma lízátkama a je z okolí Plzně? Také jsem si tím vším prošla v 1. těhotenství. Kapačky, neustálé zvracení, neskutečné stavy... Chtěli bychom ještě 1 miminko a tak bych se dopředu pokud možno ráda trošku připravila alespoň dobrým lékařem. Moc děkuju a všem hodně sil přeji...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru