Kapavka ve 22. tt. Jak se to mohlo stát?

30. čer 2022

Je mi samotné nepříjemné o tom mluvit, nic proti ničemu ani nikomu. Nevím jak se to stalo a jak se to mohlo stát.

Jsme s přítelem rok spolu, bez zahýbání, lží a podvodů. Došla jsem do nemocnice s odtokem plodové vody, zjištěno stopové množství kapavky. V ten den podány léky a zůstala jsem v nemocnici na atb, pritel byl jedinou hlášenou osobou pro pohlavní styk. Je negativní, i pres náš pohlavní styk relativně týden před přijetím do nemocnice. Vyčítá mi, že jsem mu musela být nevěrná, ale není tomu tak. Je možné ze jsem kapavku mela treba chronickou tudíž na ni nikdo nepřišel jeste od posledního vztahu, a zároveň nebyla tak agresivní aby se přenášela? Nedokazu si to jinak vysvětlit. V těhotenství jsem ani nemela choutky na sex a kdyz ano, vždy s pritelem a nebo pomůckou. Je mi dost neprijemne to rozebírat, ale jak se to mohlo stát? Uz mam z toho doopravdy deprese.

martt
Autor odpověď smazal
Zobraz
martt
30. čer 2022

Je to sice málo pravděpodobné, ale stát se to prý může. K přenosu může dojít i na toaletě popřípadě, když se třeba utřeš infikovaným ručníkem. Já znám případ, kdy přenosu kapavky došlo na gynekologii.

novamamina
30. čer 2022

Odpověď nemám. Každopádně je to šílená situace. Tohle se asi těžko vysvětluje... Držím palce at je vše v pořádku.

amazonkajanik
1. črc 2022

Jak padlo, k nákaze mohlo dojít na toaletě, proto se radí, na veřejných WC nesedat na prkénko a když to nejde, tak obložit papírem. Nejlépe mít svůj vlastní, páč lidi jsou dneska dementi a mohou to šířit úmyslně, byť je za to tvrdý postih. U nás kdysi bylo v jednom baru i varování, že se zde před časem objevil větší výskyt nákazy syfilisem, aby návštěvníci dbali na přísnější hygienu a opatrnost 🙈😔 bylo z toho hrozné haló, páč jeden ze štamgastů měl tou dobou těhotnou partnerku a taky na něj padl stín nevěrníka, naštěstí oba posléze negativní. Při tom u chlapů stačí, aby ho jeden měl, na záchodě si neumyl ruce, podal mezi dveřmi ruce druhému a ten šel močit a i když přenos je na procenta pravděpodobnosti, možnost tam je....

chris_n
2. črc 2022

Tipoval bych na veřejné zachodky

hojda
2. črc 2022

Nepsal tu uz nekdo o falesne pozitivite?

mizumys
2. črc 2022

@chris_n Ja kdyz jdu nekam na zachod beru sebou desinfekci na ruce a prkenko si otiram. Pro jistotu

lvl16
2. črc 2022

Můžete v sobě mít nízkou virovou nálož už klidně několik let s tím, že se u vás nemoc nikdy neprojevila. Já to takhle měla s chlamydiemi (bývalý partner mi po několik letech napsal, že byl pozitivně testovaný, já šla k doktorovi na testy a musela se nechat přeléčit antibiotiky, současného partnera jsem nenakazila).

renat115
2. črc 2022

@lvl16 Kapavka není virové onemocnění. Ale jinak to může být jak píšeš.

lvl16
2. črc 2022

@renat115 Máš pravdu, chlamydie samozřejmě taky ne, dyť jsem na ně měla atb :D. Omlouvám se.

chris_n
2. črc 2022

@mizumys jestli jsi tazatelka, tak pak nevím 🤔

2hanah
2. črc 2022

@lvl16 chlamydie se nevyzabíjí atb.

lvl16
2. črc 2022

@2hanah Asi jak který 🙂. Mně stačilo 10 dní přeléčit a ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru