Kolik mohu Paralenu v prvním trimestru?

emamir
12. srp 2022

Holky, jsem v 11tt, ráno jsem zjistila, že mám covid. Kolik mohu paralenu? Na internetu jsem četla, že 2 tablety denně, někde zas, že čtyři. K lékaři jsem zavolat nestihla.🙏🏼 Neřešila jste to některá s lékařem?

emamir
autor
12. srp 2022

Ještě pro upřesnění, paralen samozřejmě jen v rámci nouze. Momentálně jsem měla 38,4 - tak jsem si paralen vzala.

victress
12. srp 2022

podle mě raději žádný a zavolala bych radši doktorovi...

goovana
12. srp 2022

@emamir paralen je jediný lék který v tehotenstvi můžete
Brala jsem ho bohužel taky a to po 5 hodinách i dvě tablety

emamir
autor
12. srp 2022

@victress V první graviditě jsem paralen normálně užívala, takže vím, že jako jediný lék se může počas celého těhotenství - zjištěno od doktora. Jen si nevzpomínám na dávkování.🙏🏼 K lékaři bych zavolala, jenže v pátky ordinuje od 8-11h a krom pozitivního testu mě ráno nic netrápilo.

hani_na
12. srp 2022

@emamir Brala jsem při covidu 4 denně.

emamir
autor
12. srp 2022

@hani_na
Děkuji mnohokrát za info 🙏🏼. Pokud si matně vzpomínám z prvního těhotenství, tak intervaly užívání co 6 hodin, že?

hani_na
12. srp 2022

@emamir Jj, moc mi to nezabíralo, ale šlo s tím fungovat. Držím palce, ať je lépe✊

berushe14
12. srp 2022

Paralen můžete úplně normálně podle dávkování na krabičce. Takže nad 70 kg dva paraleny co šest hodin. Tuším. Je to jediný lék co se muže cele tehotenstvi

elesse
12. srp 2022

Paralen normalne podle davkovani, mimo treti trimestr se snad muze i ibalgin

anettkah
12. srp 2022

Primo z pohotovosti, kam jsem prijela s horeckou, si pamatuju: jeden je malo, proc si nevezmete rovnou dva? Moc milej doktor, ale ja tam byla az v 38. tt

victress
12. srp 2022

@emamir aha, tak pardon, to jsem nevěděla🙂

carameels
12. srp 2022

V prvním trimestru s covidem po konzultaci s lékařem Panadol (paralen má stejnou účinnou složku) podle dávkování klidně i týden. Taky jsem se bála, ale byla jsem uklidněna, že je to lepší než horečky a bolavá a vystresovaná matka 🙂

emamir
autor
12. srp 2022

Mnohokrát Všem děkuji 👍🏼🌷

drep
12. srp 2022

Jednotlivá dávka 15mg na kilo, max. 4x denně. V těhotenství je dávkování stejné.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru