Křeče v lýtkách těsně před porodem. Co s tím?

dannys
25. únor 2011

Ahoj holky, strašně mě trápí křeče v lýtkách, mám 10 dní do termínu porodu, takže mi doktorka napsala pouze detralex na poslílení žilních stěn, což jaksi moc nepomohlo... každou noc mě budí děsný křeče do obou nohou od kolen dolů, nemáte někdo zkušenst co s tím?? Díky za rady... ( neumím si představit jak rodim a do toho křeče v nohách 😖

meleri
25. únor 2011

ahoj mě tady někdo poradil propnout paty, jakoby achilovky dolů..mě to skoro vždycky zabere. a co zkusit kalcium, magnézium? možná by pomohlo....

dannys
autor
25. únor 2011

@meleri no když už tak křeč přijde, tak je pomůže jedině protáhnout nohy... pomáhá mi i "chůze" v tu chvíli, ale jde mi o to aby ty křeče nepřicházeli vůbec... magnezium se prý může max do 36tt 😒 asi kůli kontrakcím- to jsou vlastně taky křeče...

meleri
25. únor 2011

@dannys aha jo tak, no ono to určitě po porodu přejde! ale jestli to chceš řešit tak mi dr řekl naopak at beru magnésium pořád že to s kontrakcema nic nedělá naopak to prý uvolnuje takže je člověku při porodou líp. ale asi co dr to jiný názor...já je měla brutální a pomohlo mi právě zvyšit dávky magnézka a k tomu beru i to kalcium, prý je ho na konci těhotenství málo no a jestli budu kojit ...

dannys
autor
25. únor 2011

@meleri hm, tak uvidim... asi opravu co doktor, to jiný názor 😒 v úterý jdu do poradny, tak se na to ještě znova poptám, teda jestli do tý doby neporodíme :D ... ale neumím si představit jak rodim a do toho mě chytne ta šílená křeč... 😝

meleri
25. únor 2011

@dannys aha jako když budeš ležet a budeš rodit a chytně tě to...mi se to stává taky hlavně v leže.. u prvního těhotenství jsem nic takového neměla..a dr ti ten hořčík vyloženě zakázal?

kaliska
25. únor 2011

Taky mě to trápilo hlavně posledních pár dní před porodem,po porodu to zmizí....akorát mě rozesmálo,že by mě to chytlo při porodu 😀 😀 😀 asi bych si toho ani nevšimla 😀

dannys
autor
25. únor 2011

@kaliska @meleri no mě to právě k smíchu moc nepřijde... u prvního těhu jsem to taky neměla vůbec a teď docela trpim dneska v noci dvakrát do jedné nohy včera do té druhé a je to vyloženě jen v leže, když tu nohu ve spaní nějak propnu nebo natáhnu... a myslim, že taková bolest by se ani při porodu nedala přehlédnout ... věřím, že po porodu to zmizí... spíš jsem bojím,aby to nepřišlo k porodu, protože teď mě bolí obě lýtka, jak když má pořádně natažený svaly ☹

meleri
25. únor 2011

@dannys mi to taky moc směšné nepřijde jak mě to chytne tak okamžitě propínám nohu a dobrý....já budu rodit císařem tak mi to může být jedno ale chápu že tě to trápí! tak se na to vyprdni a kup si ty vitamíny! před porodem si dej pár tablet a třeba budeš mít pokoj...🙂 jestli tě to tak moc trápí tak to je fakt hodně! já to mám tak jednou do týdne. je to vlastně asi forma tetanie...

kaliska
25. únor 2011

@dannys
@meleri mě to taky směšné nepřišlo,trpěla jsem na to jak pes,celý den jsem pak třeba na nohu nemohla vůbec došlápnout,měla jsem to ve všech čtyřech těhu a u porodu jsem si fakt nikdy křeče do lýtka nevšimla 😉

collette
25. únor 2011

Tyto křeče jsou způsobené nerovnáhou iontů. Dejte si minerálku nebo přisolte jídlo. S hořčíkem bych byla opatrná, je to svalový relaxant přecházející přes placentu, takže se ve III. trimestru nedoporučuje, obzvlášť ve velkých dávkách (může způsobit ochabnutí svalů miminka). Ale při deseti dnech do porodu bych to tak neřešila, tedy co se mimi týče. Nevím, co to ten lékař měl na mysli, svalově správně fungující dělohu k porodu potřebujeme a také je potřeba, aby se po porodu dobře zavinovala. Což tedy když bude "zrelaxovaná" moc dobře dělat nebude. Když jsem balila tašku do porodnice, tak jsem se řídila jazykem a ne mozkem a zabalila si Magnesii. Sestru na sále málem šlehlo, když mě viděla a hnala manžela pro obyč vodu bez bublinek 😀

dannys
autor
25. únor 2011

@collette po minerálce se děsně nadýmám :( ale myslíš, že třeba šumivé magnézko bych si klidně teĎ mohla koupit?? že by to teĎ už ničemu nevadilo??

collette
26. únor 2011

@dannys Já myslím, že by to nemělo vadit, ale nepřehánět. Nebo možná spíš šumivý multiminerál. Potřebuješ doplnit všechny ionty, ne jen magnéziové. Nebo zkus nějaký ředěný ionťák. Ten by neměl vadit, dávali nám ho v porodnici (byl to Isostar).

meleri
27. únor 2011

@dannys přeju ti at to u porodu nemáš! co píše collette zní dobře, možná bych to taky zkusila. ale asi to už nechám tak a zůstanu při té jedné tabletě hořčíku denně... 🙂

dannys
autor
27. únor 2011

@meleri
@collette holky díky za rady a podporu.... isostar jsem zakoupila ... vřera se naložila do vany s nějakým uvolňujícím olejíčkem a lýtka pořádně promasírovala... musím uznat, že se mi dnes ulevilo... tak snad mě žádná další křeč do poruodu nekousne a snad během příštího týdne v "klidu" porodíme 😉

meleri
27. únor 2011

@dannys ještě mě napadlo, co zkusit si pomaloučku relaxačně zaplavat? já byla dneska a mám pocit že se mi uvolnilo celé tělo! tedkom lituju že jsem to zapinkala a nechodila častěji....podle mě jsme i celé ztuhlé v tom těhotenství, člověk ke konci už nemá moc chut se hýbat...
přeju ti krásný porod bez křečí a jiných hrůz....

hathor86
18. únor 2017

My rodíme plánovanou sekcí, kontrakce potřebovat nebudeme 😊 takže si magnezko klidně vzít můžu.... a myslím, že by mohl být fajn i vápník...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru