Krvácení a špinění v těhotenství, máte podobný problém?

makyyy86
14. srp 2015

Ahoj holky,

už od 7. týdne těhotenství špiním, občas tam je i krev (ta krev ojediněle, třeba jen jednorázově jednou za týden). Na všech kontrolách zatim prý všechno ok, ale už je to fakt otrava to špinění. Vždy třeba dva dny všechno ok, a pak najednou zas špiním. Teď jsem ve 12. týdnu těhotenství a říkám si, že už by to mohlo skončit 😝 Máte někdo podobný problém a do kdy vám to trvalo? Já beru Utrogestan a Cyklo3Fort, ale budu to pomalu asi muset vysadit, tak jsem taky zvědavá, co se stane potom. Chodil jste někdo se špiněním do práce? já jsem od toho 7. týdne na nemocenské a pořád čekám, jestli se to zklidní...

Díky moc za rady a informace 🙂

Maky

annette95
14. srp 2015

Ahoj, takový problém jako máš ty jsem sice neměla, ale slyšela jsem že se hodně špiní právě po tom Utrogestanu. Možná že až to vysadíš bude líp 🙂

elli31
14. srp 2015

Ahoj, já jsem špinila od 6. asi do 11. týdne, podobně jako to popisuješ Ty. V té době jsem normálně chodila do práce, ale jako sekretářka jsem neměla nic fyzicky náročného. Špinění pak samo přešlo.

lpamela
14. srp 2015

Já jsem při druhém těhotenství špinila neustále až dokonce. Nešla ze mě teda čerstvá krev, ale špinila jsem a špinila. Pak už jsem to neřešila. Vše bylo vždy v pořádku.

makyyy86
autor
14. srp 2015

holky, díky moc za reakce. teda, jestli je to po tom utrogestanu, který má to těhotenství posilovat...no, uvidíme... 🙂

petraw88
18. srp 2015

Dobrý den dle MS jsem 8+0 ale dle UZ je těhotenství mladší před týdnem jsem během jednoho dne dvakrát zakrvácela s velkými kusy sraženin, druhý den jsem byla u dr. která mne prohlédla a udělala UZ kde bylo vše v pořádku a už byla i srdeční akce. Lékařka říkala že je to v tomto období časté, napsala mi Duphastone a Ascorutin. Od té doby špiním hnědou krví a občas růžovou, ale jen na toaletním papíře není to ani na intimk., na kontrolu jdu za dva dny. Již před třema rokama jsem prodělala zamlklý potrat ve 12. týdnu, a druhé těhotenství pak bylo bez problémů a máme doma 18. měsíční zlatíčko. Tak bych se chtěla zeptat zda máte některá stejné zkušenosti a jak to u vás dopadlo? Moc se bojím že opět potratím 😢

veruka
18. srp 2015

V posledním těhu jsem od 6.týdne různě krvácela a špinila a pak ve 14.týdnu krvácení jako hrom,valilo to ze mě,vždycky to bylo hematomem,od 18.týdne jsem měla konečně pokoj a i když jsem tomu nevěřila,dnes mám téměř 6měsíčního chlapečka,ani doktoři nedávali moc šancí a ejhle,ale bylo to o nervy

makyyy86
autor
19. srp 2015

já byla dneska na kontrole a bylo mi řečeno, že to případný špinění a krvácení se děje mimo to dítě, že je třeba jíst opravdu hodně ovoce, prostě Céčko a koupit si ten těhotenský multivitamin v lékárně...já ted několik dní už nešpinim, ale ono je to nevyzpytatelný, zas se to může objevit...do práce mě zatim neposlal...držim všem palce!

tatamama
31. srp 2015

ahojky chtěla jsem se pridat k vašemu tématu mam za sebou 5 umelich oplodnenich bouzel bez uspechu .vykaslali jsme se pak nato a zniceho nic se nam to povedlo samo dnes jsem byla u doktora celou nedeli jsem spinila tak jsem se bala mimco je v poradku nasadil mi ultrogestan a ascorutin. strasne se bojim rikal ze muze byt něco s placentou jsem v 10 tydnu myslite ze to ustane dekuji moc za odpoved

petraw88
31. srp 2015

Tatamama@ Já jsem špinila a i lehce krvácela od 7. týdne brala jsem Duphaston a Ascorutin, dr. mi říkala, že je to v tomto období časté a nemusí to ohrozit plod, jak jsem tu již psala, ale bohužel to nedopadlo dobře, dne 20.8. (8+2) jsem byla na kontrole a bylo vše v pořádku embryo mělo srdeční akci a v neděli večer jsem začala více krvácet a přidali se bolesti v podbřišku tak jsem jela na pohotovost a tam mi zjistili zamlklý potrat hned v pondělí mi dělali revizi. Byl to můj druhý potrat. Chápu tvé obavy, ale snaž se být v klidu pro miminko není stres dobrý. Pokud by bylo něco špatně tak s tím stejně nic neuděláš, uvidíš při další kontrole. Držím všechny palečky ať je vše v pořádku.

tatamama
31. srp 2015

dekuji ti za odpověď asi mas pravdu ☹ neudelam stim nic je to ted na prirode ja musim byt akorad v klidu a a psychycky se dat dohromady.a je mi lito ze ti tehu nevyslo ☹ na kontrolu jdu 7.9.

makyyy86
autor
1. zář 2015

já jsem na tom podobně jako @petraw88, ale táhlo se to dýl...bohužel na začátku 14. týdne mi bylo řečeno, že plodu přestalo tlouct srdce a že se dále nevyvíjí, a že odpovídá teda mladšímu stáří než 14. týdnu, doktorka řikala že 12. týdnu, ale pak mi do zprávy zas někdo jinej napsal 12+6, ale to už neřešim...každopádně jsem musela na revizi...bylo to moje první těhotenství...
@tatamama - ono, když je to dítě v pořádku, tak to vydrží, a když neni, tak je snad lepší, když odejde, i když je to hnusný takle říct...když je to špinění a krvácení, mnohdy to nic neznamená a slyšela jsem, že fakt hodně ženských to takto mělo a mají zdravé děti, prostě pomohly ty léky a to krvácení a špinění nebylo nic, co by značilo špatnou prosperitu plodu...takže nemá cenu se stresovat... 🙂

ještě vám ale řeknu jedno - klidovej režim je opravdu k ničemu...já byla tak tolik v klidu a udělala jsem pro to maximum a stejně to nedopadlo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru