Malé množství plodové vody. Máte zkušenost?

Ahoj holky,
chtěla jsem se a zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s tímto problémem. Jsem ve 25 tt a včera mi řekli, že nemám skoro žádnou plodovou vodu. Pokud o tom někdo něco víte, tak mi prosím napište.
andraaautor
16. zář 2009
Tak asi tady nikdo takový s tímto problémem není, škoda 😞
tegga
16. zář 2009
Ahoj Andraa! Mě moje dr. podle ultrazvuku řekla, že mám menší množství plodovky....poslala mě na větší ultrazvuk, tam mi řekli, že je vše oki, takže ti asi moc neporadím. každopádně pokud se něco takového stane, měl by tě doktor poslat na další vyšetření, kde zjišťují, jaké jsou průtoky pupečníkem, jak pracuje srdíčko, jestli je mimčo dobře vyživovaný.....a pak by se to množství plodovky mělo sledovat, asi každý týden......
kackark
16. zář 2009
Ahojky, vím, že s tím měla jedna holčina problémy a dr. jí radil vypít denně minimálně 2 litry vody a pomohlo to 😉 Teď už má doma zdravé miminko x-)
tegga
16. zář 2009
tak co jsem teda všude četla a slyšela, tak množství vypitých tekutin an to nemá naprosto žádný vliv...i mi to řekli dva doktoři, je to bohužel věc, která se nedá vůbec ovlivnit
kackark
16. zář 2009
Tegga, já jen napsala, co vím, co poradil gynekolog mé známé. Víc o tom načtené nemám. Tak vážně nevím.
Jen vím, že když ten pitný režim dodržovala a přišla po třech týdnech na kontrolu, tak jí dr. pochválil, že to krásně dohnala.
andraaautor
16. zář 2009
Mě poslal doktor v pondělí na jeden UTZ a včera na druhý. V pondělí m doktor řekl, že je tam dostatek plodové vody a mimi změřil na 22 tt a včera mi řekl, zase jiný doktor, jiný UTZ, že tam voda není skoro žádná. Tak jsem z toho blázen. A pítí na to asi opravdu vliv mít nebude, protože já tak vypiji 2-3 litry
andraaautor
16. zář 2009
Tegga jinak všechno funguje správně, k mimi proudí dostatek krve a živin a roste, ale voda nikde nebo nevím
kackark
16. zář 2009
Andraa: tak moc držím pěstičky, aby se to zlepšilo. A takhle tě nestrašili.
andraaautor
16. zář 2009
Kackark: děkuji, podporují mě i doma a holky, co si s nimi píši, ale ráda bych taky našla někoho s podobným problémem. Ale děkuji moc
tegga
16. zář 2009
andraa zkus si to ještě zadat na googlu nebo tak někde, já jsem na to téma určitě nějkaé diskuze našla.....s tímhle problémem existuje spousta mamin a všechny nakonec měli zdravý mimča, tak zkus pohledat....ale celkvě, někdy je lepší toho vědět co nejmíň, miň to stresuje 😉
nety
16. zář 2009
Adara,tento problém jsem měla,ale já byla již 39tt.U mně to již neřešili(resp.ihned si mne nechali v nemocnici,ale než stačili říct co a jak,rozběhl se porod).Kamarádka měla něco obdobnýho,byla pár dní v nemocce na pozorování,jak píšou holky dělají se průtoky pupečníkem(pokud ale nemáš jiný problém tak by toto mohli vyřešit ambulantně).Lékař jí tehdy řekl,že miminko je na to malé množství vody navyklé a samo se přizpůsobí,ale víš jak-co lékař to názor.
nety
16. zář 2009
omlouvám se za zkomolení nicku,pochopitelně andraa
andraaautor
16. zář 2009
to je v pohodě Nety. právě doktor říkal, že vše ostatní je v pořádku a mimi roste a průtok pupečníkem taky dobrý. Tak uvidím v úterý.

Tegga: zkusím to najít i v jiných vyhledávačích a uvidím. No nemyslím si že čím miň toho víš tím lépe. Dověděla jsem se třeba z netu o možnosti doplnění plodové vody o které mi ani jeden doktor neřekl.
serenka
16. zář 2009
Ahojky Andejko,
já má opačný problém, já mám polyhydramnion, tedy velké množství plodové vody. víc jsem o tom našla v diskuzi a poradně jednoho Dr. na www.rodina.cz, nebo snad www.porodnice.cz. Ty máš ten oligohydramnion teda? Mě to sdělili v pátek, před 14-i dny to bylo ještě v pohodě,nakontrolu jdu za týden. Vím, že se to ovlivnit nedá. Dnes jsem 21+4 a na screeningu II.trimestru vše o.k., kromě té vody.
Hodně štěstíčka, kdyžtak napiš zase jak jsi na tom! Hodně štěstíčka.
serenka
16. zář 2009
tak jsem něco našla na www.tehotenstviaz.cz, bu´d si tam zadáš oligohydramnion (malé množství) nebo polyhydramnion (vlké), ale radši to nečti, já jsme z toho špatná už týden....
andraaautor
16. zář 2009
Severanko: neboj určitě se ozvu v úterý, abych vám poreferovala, pokud si mě teda nenechají hned v nemocnici, ale doktor tvrdil, že ne. Vidíš, tak by jsi mi té vody mohla trošičku půjčit. Je to strašný, dnes donosit zdravé dítě a mít těhotenství bez problému je snad zázrak. Držím ti taky pěstičky a určitě se mi taky ozvi. Přečetla jsem už snad všechno a už nic číst nebudu. Je to zbytečný stres.
andraaautor
17. zář 2009
severanko: někde jsem taky četla, že ve tvém případě tu plodovou vodu mohou také odebrat, ale být tebou bych se zeptala doktora. Já to vždycky nastuduji a pak se ptám a chci to vysvětlit.
serenka
17. zář 2009
ANDRAA, Andejko asi 🙂
Děkuji a já tobě také přeji, aby to dobře dopadlo. Posílám ti na dálku trochu plodové vody ode mě, my ji máme hdoně, čekám dvojčátka, takže mám obrovské břicho.
Odpověděla mi jedna holčina , psala jsem dotaz do tématu "Velké množství plodové vody", mrkni, nedopadlo ji to dobře.
Ano, vím, že ji umí upustit, ale musí se přijet na to včas než obal sám praskne tím pnitím neno než se miminko uškrtí na té šňůře, jak hodně moc volně plave v té vodě...tohle mi psala jedna holčina do mejlu =-)
No, každopádně já musím vyčkat do příští kontroly ještě týden.
Buď ráda, že už jsi 27.týden!!!!!!
Sousedka porodila dvojčátka po umělém ve 25+4 a žijí, měli 690 a 710 gr.
Já pozítří začínám 23.týden teprve. Musím vydržet aspoň do 30.týdne, toje ale ještě 8 týdnů 😞
Jsem z toho moc smutnááá
andraaautor
17. zář 2009
Severanko: ano jmenuji se Andrea. Víš největší problém je, že asi nejsem ve 27 tt, spíš 26 tt a to je podle menstruace ale jinak si myslím, že jsem tak 23 tt, takže jako ty. Otěhotněla jsem někdy na začátku dubna. Nebuď smutná, musíš věřit. Já taky věřím, že moje mimi je bojovník a dotáhneme to spolu až do konce. Budeme se navzájem podporovat, chceš? Kdyby jsi třeba chtěla, mám i skypu. Můžeme si klidně psát a když některá bude mít krizi tak ji ta druhá podrží a pomůže. Záleží na tobě, jsem tu pro tebe jestli chceš.
serenka
17. zář 2009
Andrejko, já mám Skype Serena2705, tak si mě klidně přidej. Já otěhotněla 2.5. , kdy mi zavedli 3-denní embryjka, poslední menstruaci jsem měla 17.4. Jsme tedy dnes 21+5, takže končím 22.týden a v sobotu začínám 23.týden teprve...
jennyska
4. lis 2013
@andraa @serenka@nety @kackark @tegga

Ahoj Maminky 🙂

mohla bych Vás oslovit v souvislosti s Vašemi případnými zkušenostmi s Amnioinfúzí, tedy zvětšení objemu plodové vody a naší Wiki knihovničkou Modrého koníka? Tu si tady na MK tvoříme všechny, takže vlastně i vy svými zkušenostmi 😉

Tím, že svou zkušenost vložíte na http://www.modrykonik.cz/amnioinfuze/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají radu, tip, zkušenosti.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den!
Janča

Začni psát odpověď...

Odešli