Málo plodové vody ve 34. týdnu. Je to nebezpečné?

2veverka
3. čer 2011

Ahoj holky, máte prosím některá tuto zkušenost? Můj dr. mě poslal na ultrazvuk kvůli tomuto podezření, i mně se zdálo, že mám málo pohybů a bříško je od pohledu menší. Podle utz. je velikost miminka je v pořádku, proudění krve pupečníkem taky. Doktor na ultrazvuku však řekl, že vody je opravdu méně, ale nic z toho nevyvodil. Bohužel tento doktor je trochu lajdák, a tak nevím, co si mám myslet. Může to pro miminko představovat nebezpečí??? Napište prosím své zkušenosti. Moc děkuju.

bufina
3. čer 2011

@2veverka A co opět kontaktovat tvého gynekologa a říct mu že to teda je potvrzené že je vody málo, tak jak by se mělo postupovat, že tamten doktor ti nic neřekl?

2veverka
autor
3. čer 2011

Dík za podnět. Můj doktor - tak trochu kapacita - ordinuje jen 3 dny v týdnu a objednává se k němu s velkým předstihem. Samozřejmě nechci zbytečně plašit, ale podle netu se zdá, že to může být docela vážný problém, že miminko je v nepřirozené poloze atd. Na 34. týden se mi bříško zdá fakt malinké, jako by jen obepínalo miminko.

bufina
3. čer 2011

@2veverka Není tady vidět odkud seš, ale další možnost je se zbalit a zajet do nejbližžší porodnice, třeba jim říct že se ti něco nezdá, nevím, že třeba necítíš pohyby, no prostě jim něco nakecat a tam tě vždycky zkontrolují, udělají ultrazvuk atd., když se jim zmíníš že máš tento problém, tak ten ultrazvuk udělají určitě. Je to vždycky naschvál že se takový věci objeví před víkendem.... Nebo doufat že ten lajdáckej doktor není až tak velkej magor, že by něco hrubě zanedbal. Sama mám synka narozenýho v 34tt. V tomhle týdnu je to už hotový krásný miminko, byla by škoda kdyby se něco pokazilo....

2veverka
autor
3. čer 2011

No, jsem Brňačka a o té porodnici silně uvažuju. Ale ráda bych si vyslechla porádní hlasy. Navíc člověk v té porodnici taky snadno skončí a někdy třeba i zbytečně...

bufina
3. čer 2011

@2veverka No jo, záleží to na tobě... Já když sem měla v 30tt problémy, že mně bylo fakt špatně, tak manžel volal do porodnice do Bohunic, protože byla sobota a tam řekli že máme okamžitě přijet, ať se zkontroluje miminko, jak se mu daří. Byli tam fakt moc ochotní.

jajulin
3. čer 2011

Ahoj, byla jsem na tom podobně. Mojí mudr. se ve 33. týdnu zdálo, že mám méně plodové vody, tak mě poslala na UTZ na Veveří v Brně. Tam mě další týden prohlídla dr. Drábková a prý té vody je opravdu méně, ale pořád je to na hranici normy, tudíž se s tím nic nedělá. Měřila hodnotu AFI - mám AFI 20,15, spodní hranice je prý 20. Tak jestli máš nějakou zprávu z toho UTZ, tak se na tu hodnotu podívej. Držím palce.

2veverka
autor
4. čer 2011

@jajulin Bohužel nemám v ruce žádný papír, jen to napsal do karty. Navíc bych řekla, že množství vody neměřil, jen to konstatoval od pohledu.
Nevíš prosím Tě, jestli bych se mohla objednat na tu Veveří, i když nemám papír od svého dr.? Oni si totiž ty průběžné ultrazvuky dělají v rámci pracoviště. Na Veveří jsem už byla na amniocentéze a na následném utz. ve 20. týdnu právě u dr. Dráb,kové. Ale nevím, jak to vysvětlit - papír doporučení nemám a toho doktora nechci pomlouvat... Ale že není zvlášť pečlivý, je poznat, tady na fóru se o tom už taky párkrát psalo. Díky moc za rady! Ty se držíš dál dobře, i s menším množstvím vody?

2veverka
autor
4. čer 2011

@jajulin Navíc se mi zdá bříško hrozně malý na 34. týden, taky sis tak připadala?

mannie.mannie
18. pro 2012

Holky, dnes jsem byla na TP (34 tt) a dr. mi řekla, že mám méně plodové vody, nicméně, že placenta funguje dobře, dítě je dobře natočené. Na můj dotaz, že cítím méně pohyby než předtím mi sdělila, že teď už ty pohyby cítit méně budu a že je to tím, že dítě nemá už tolik místa .... Nijak ze zjištěných skutečností nevyvodila závěry, ani mi to nenapsala do těhu průkajdy (napsala CS 1 a pak je tam něco nečitelného CTG + 6PS = nevím, jestli to píšu správně, nejde to vůbec po ní přečíst). Za 3 týdny - tj. 2.1.13 mám jít na měření ozev a další TP....
Na netu jsem se dočetla samé šílenosti a hrůzy při stavu, kdy je plodovky méně až mě to vyděsilo... Máte s tím některá zkušenosti? Jak to nakonec dopadlo u vás - narodilo se vám zdravé mimčo a v termínu? Já jen doufám, že nebudu rodit předčasně....