Migréna v těhotenství, přejde to?

manisuja
18. říj 2016

Ahoj, jsem v 9.týdnu. 4. den jsem trpěla migrénou, léky vyzvracím, bolest nesnesitelná, míjí se mi před očima, do toho nízký tlak a brnění v rukou. Přítel nemohl vydržet, odvezl mě a v nemocnici jsem strávila hodinku na kapačkách. Prý je to změnou hormonů a nezmůžu nic. Léky nesmím. Přejde to?? Teď jsem se vzbudila a opět bolest hlavy, tlak na spáncích.. Paralen nezabere :/ Má někdo zkušenost?

soyevita
18. říj 2016

@manisuja Taky jsem první 3měsíce trpěla na migrény,zvracela jsem.Bylo to šílené a byla jsem na " umření".Snažila jsem se to vždy zaslat,párkrát jsem si vzala Paralen,nepomohlo to,ale bolest to alespoň trošku zmírnilo.Taky mi pomáhalo rozpustné magnesium Magnosolv.Za pár týdnů bude dobře,uvidíš🙂

anehap
18. říj 2016

@manisuja Ahoj, měla jsem to stejně 😒 - na migrény trpím i normálně, v těhotenství to bylo taky časté a trvaly déle....byla jsem na kapačkách kvůli zvracení v těhu a v nemocnici mě taky chytla šílená migréna, sestra mi vnutila Paralen, přestože jsem jí několikrát říkala, že mi nikdy nezabíral 😖 Nakonec jsem mluvila s dr. a ten mi po dotazu, co mi na migrény zabírá, donesl Ibalgin...zabral 😉 Říkal, že se těchto léků nemusím bát, pokud to nejím jako lentilky, pro miminko je mnohem horší, když se s migrénou trápíš několik dnů, zvracíš atd, než takto...takže později jsem to dělala tak, že hned při prvních příznacích migrény jsem si vzala Ibalgin 200, ten slabší a byl klid...pokud jsem to podcenila, rozjelo se to a pak už nezabíral....takže si ho s klidem dej, probírala jsem to s několika lékaři a měli na to stejný názor 😉 Držím palce, ať je ti líp 🙂

manisuja
autor
18. říj 2016

@soyevita Děkuji, doufám v to.. Je to fakt šílené ☹ Mám migrény od 12 let, ale takovéhle 4denní nikdy nebyly :/ Děkuji za podporu 😉

soyevita
18. říj 2016

@anehap
@manisuja Ibalgin mi doporučili i teď při kojení,pokud by Paralen nezabral.5týdnů jsem měla záněty v prsou.Takže pár prášků bych se nebála.

anehap
18. říj 2016

@soyevita jasně, ono je to na něm i teď napsaný, že se může při kojení - pokud je to opravdu jednou za čas a neberou se tři denně, tak to nevadí 😉
O zánětech mi povídej - u druhé dcerky jsem ho měla během kojení 5x, vždycky ATB ☹ A mohla jsem dělat, co jsem chtěla, nezabíralo nic....

soyevita
18. říj 2016

@anehap No tak to je mazec,já teda musím říct,že jsem vyzkoušela všechno možné,abych se zánětů zbavila.A doufám,že už mě to nepotká.
A snad ani migréna a vás holky taky ne 🙂 .Občas mě pobolívá hlava,ale migréna to naštěstí není

verunka_korunka
18. říj 2016

Migrény nemám, ale šílené bolesti hlavy ano... když jsem ležela v nemocnici na rizikovém těhotenství, tak to bylo ukrutné. Paralen jsem měla skoro ob den, někdy pomohl někdy ne, pak mi dávali nějaký silnější Paralen něco jako rapid, to pomlo lépe. Jednou jsem měla bolest už třetí den a otevírala jsem se, tak mi dala brufen který mi většinou na bolest zabere, aulin mi dát nechtěli, ten mi vždy zabere. Nakonec jeden den jsem měla takové bolesti, že mi doktoři nechtěli už nic silnějšího dát, tak za mnou pak přišel primář s ošetřujícím lékařem a povolil infúzí s nějakým drijakem , super pomohlo to. Jsem bolestí myslela že sežeru rám postele.... Malá se narodila mnohem dřív než měla, ale prášky a bolest hlavy za to nemohla... bolest pouze způsobila větší potíže, otevírání, krvácení, stahy. Proto mi tu bolest raději tlumili. Takže určitě se nebojte vzít se Paralen, nebo ibalgin, pokud do sebe nevalíte 3 denně ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru