Možný porod ve 33+6tt, máte zkušenost?

titti_h
20. kvě 2016

Ahoj holky, potrebovala bych od Vas poradit/uklidnit. Od zacatku tehotenstvi mame velke problemy, doktori stale necim strasi, takze jsem po kazde poradne ve stresu (spousta z Vas to urcite zna). Dnes jsem podle UZ 33+6, detatko je oproti datu menstruace o tyden a pul mensi (to vime od 12 tt). Protoze mam placentu previu partialis (zasahuje 8 mm pres branku), sekce me nemine. Bohuzel vcera na kontrolnim UZ se zjistilo, ze jsou nejak zhorsene/hranicni prutoky placentou a miminko ma nizsi tepovou frekvenci, zhruba 110 tepu za minutu. Hospitalizovali me v nemocnici, dostala jsem kortikoidy na dozrani mimincich plic, toci mi skoro kazdou hodinu monitor a ceka se, co bude dal - hrozi mi tim, ze pokud budou hranicni prutoky i dnes, pujdu hned na sekci. Znamenalo by to tedy porod v ukoncenem 34 tt - mate s tim nekdo zkusenost? Je to pro miminko velke riziko? Hrozne se o nasi berusku bojim ☹

joslin
24. kvě 2016

@mosquito čeští neonatologové jsou prostě šikovní a o prcky nemusíš mít vůbec obavy...za chvilku budou prckové už obříci a půjdete dom 😉 uteče to rychle....hlavně, že je můžeš vidět, přitulit se 😉 užívej si tyhle chvilky, až budou prckové chodit, tak už to nebude takové jako bylo a budeš vzpomínat, jaká prťata do byla 😉

mosquito
24. kvě 2016

@annaluciapetrzel je to tu super. Muzu tu s nimi byt porad i když budu zdrava, tak mi budou hospitalizovat na neonatologii, abych byla s klukama vo nejvic. Rooming-in tu je. Jsou tu Skvělí 🙂

mosquito
24. kvě 2016

@joslin mas pravdu. Personál je tu na jednicku a neonatologie je v cb taky vyhlášena. Jsem moc rada, ze jsou kluci prave tady 🙂

annaluciapetrzel
24. kvě 2016

@mosquito to je skvele. nekde totiz rooming neni. ja byla s Lu v nemocnici furt, i kdyz byla na JIP a pak nez byla Ok a mohly jsme domu. Jj, ja jsem TAK rada, ze jsem rodila v CR 🙂... tak hlavne at jde vse ok

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru