Myom (dle doktorky myomek) pod placentou

wampzee
25. bře 2016

Zdravím všechny a prosím o Vaše zkušenosti s problémem nakousnutým v nadpisu. Doktorka mi při screeningu ve 20 tt objevila myomek pod placentou. Má 1,8mm.
Je to vážná komplikace? Nebo se mám vyklidnit a užívat si druhou půlku těhotenství? O případných komplikacích (krvácení při porodu, abrupce placenty) jsem se informovala na netu..ale to jsou asi až ty nejhorší případy, když je ten myom větší? Doktorka říkala, že to komplikace není, ale znáte to..... 🙂 Děkuji za informaci a vaše zkušenosti.

maudd
27. bře 2016

Ahoj, mě našli myom před otěhotněním (cca 2 cm, pokud se dobře pamatuju) a nikdo to neřešil. V porodnici jsem to hlásila při sepisování porodopisu a nikdo se netvářil, že je to nějaký problém. Odnosila jsem normálně (teda spíš přenášela) a porodila taky v poho...takže se neděs a jestli máš pochybnosti, tak napiš doktoru Márovi, ten se tím zabývá...

frndafrrr
27. bře 2016

Ahoj,určitě bych se informovala u vice doktorů, pokud hrozi abrzpce kvuli myomu, trvala bych na hospitalizaci. Ja prodělala abrupci 37+0tt bez nalezené příčiny a stála maličkého život, ja žiji jen díky pohotovosti doktora. Tím tě nechci strašit, ale víc doktorů víc ví a třeba ti naopak dodají klidu. Abrupcí se zabývá dr. Koucký , na myomy je super zase Mára, oba mají e-poradnu na porodnice.cz
Držím palce.

wampzee
autor
27. bře 2016

@maudd no, ja ho pred otehotnenim nemela, objevil se az v tehotenstvi a rovnou pod placentou. A tam muze pusobit na placentu a zpusobit abrupci. Ma lekarka rekla, ze je to v pohode, ale potrebovala bych vyjadreni jeste od nekoho jineho. Napsala jsem teda Marovi i Kozckemu. Uvidim, co mi odpovi. Dekuji za tipy.@frndafrrr

maudd
27. bře 2016

Držím palce ať všechno dobře dopadne!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru