Nadměrné pocení a tvorba slin v 1. trimestru

ela2
2. lis 2014

Zkušené maminky prosím poraďte - já sama už jsem si tím 3x prošla, ale tentokrát už nevím, jak na to. Od začátku těhu až do porodu trpím na abnormální pocení - úplné rybníky pod paží, nepomáhá žádný antiperspirant, ke všemu trpím na nevolnosti a jakýkoliv pach drogerie mne žene zvracet. Takže s voňavkami a antiperspiranty je konec. V minulých těhu se vždy našel alespoň jeden kuličkový antip., který jsem pachově snesla, ale teď už nezabírají....☹ Aby toho nebylo málo, tvoří se mi v ústech velké množství slin, každých 10min musím jít vyplivnout plná ústa. Mezitím plivu do žínky. Prostě mám velký výdej tělních tekutin. Na gyndu jdu až za 14 dní, tak se určitě poptám, ale jestli jste si tím některá prošla, prosím poraďte, jestli je něco, co by mohlo pomoci. Předem díky, 🙂

zuza01
2. lis 2014

Pocení v těhotenství znám, nic jsem na to neobjevila, ale aspoň Dove Pure je bez parfemace. A ty sliny - měla to sestřenka, je to jeden příznaků, sice otravné, ale přejde to...

laurajohana
2. lis 2014

Ahoj, zrovna jsem o tom nadbytku slin četla.. jmenuje se to ptyalismus a trpí na to hodně, ty co maj nevolnosti.. ☹

Viz. článek
"V ústech se vám tvoří nadbytek hořkých slin a vy nevíte, co s tím? Tomuto jevu se odborně říká ptyalismus.
Objevuje se pouze v první polovině těhotenství, a to zejména u žen, které trpí ranními nevolnostmi.
Typickými příznaky jsou: tuhý jazyk, otok tváře v důsledku zvětšení slinných žláz a zhruba dvojnásobné množství hořkých slin.
Příznaky ptyalismu může zmírnit ovoce, máta, žvýkačka, časté malé porce jídla a sušenek.
Snižte potraviny obsahující škrob a mléčné výrobky"

Přeji ti, ať tě to brzy přejde 🙂 , věřím, že to může být nepříjemné.. ☹

milasestricka
10. bře 2016
Uživatel milasestricka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od milasestricka.

hojky, já jsem proti nadměrnému pocení vyzkoušela kde co od Dricloru az po Everdry a jediné co mi na 100% pomohlo byl sweatstop antiperspirant je jich více druhů podle stupně poceni. Používám jej už nekolit let a jsem s ním naprosto spokojena. Nastříkáte se večer než jdete spát, opakujete tak 2 dny a týden máte pokoj. K dostaní je ovšem pouze na internetu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru