Nepřítomnost nosní kůstky

michaelasv14
21. bře 2019

Ahoj, včera jsem byla na screeningu nikdo mi vlastně nic nevysvětlil a já odcházela jak klepnutá paličkou neskutecne jsem se vystresovala. Chtěla jsem se tedy zeptat podle papiru mám vše naprosto v poradku až na to ze nebyla nalezena nosní kůstka, doktorka ji hledala velmi krátce což jsem se divila, protože jsem na screeningu byla hodinu musela jsme se 3x procházet a lehce klusat, smat se, kaslat. Prcek se proste nechtel pohnout jen zival a mnul si oči, doktorka musela dělat vnitřní utz, málem nezmerila ani šíjové projasnění. Nakonec mi oznámila ze nenašla nosní kustku a hned mi dala papíry abych se objednala na genetiku. DS mám 1:154 to by mělo byt negativní až nad 1:100 je pozitivní co vím. Přitom když porovnam foto ze screeningu a utz ve 11tt tak je tam nadherne zobrazený nos až bych o řekla ze náznak nosni kůstky tam je (nebo si to proste vštěpuju pro uklidnění). Jak jste na tom byly prosím vy je ta nosni kustka opravdu zásadní ukazatel? Děkuji.

jooojo
21. bře 2019

@michaelasv14 Ja měla riziko 1:170 a šla taky na genetiku, ale ultrazvuk jsem měla Ok, jen my nevyšly tripple testy. Vše dopadlo v pořádku. Držím pesti

marketa1218
21. bře 2019

@michaelasv14 Ahoj, nevím teda jestli je to pozitivní nebo negativní, ale mě vyšlo finální číslo 1:730 a ještě mě to hodilo do hraničního rizika DS. Doktor mi říkal, že až nad 1:1000 je ten screening negativní mají to hodně přísné. Každopádně ultrazvuk jsem měla ukázkový jenom, ale zkazila mi to krev. Pokud se kůstka nenašla ještě to neznamená, že tam není. Doktorovi také docela než miminku všechno proměřil, protože se hodně hýbalo. Uvidíš, že to bude v pořádku

marketa1218
21. bře 2019

*docela trvalo

kittyy17
21. bře 2019

@michaelasv14 uklidni se, spousta maminek tady řešila dříve stejný problém, a na dalším utz už byla nosní kůstka krásná... Ach ti doktoři...

michaelasv14
autor
21. bře 2019

Jsem tedy objednaná na úterý na genetiku. Ty které byly mužů se jen zeptat jak to probíhá?

hankaviki
21. bře 2019

Jak to probíhá na genetice? Nejdřív se mne ptali na choroby v rodině, kolikátý těhotenství, jestli žijí rodiče, prarodiče,.. Důkladný ultrazvuk. To proběhlo dobře, vady nebyly zjištěny, a pro jistotu mi nabídli test z krve - mojí i partnerovy, nebo odběr plodové vody. šli jsme na tu krev, nic jsme neplatili. Objednali mne ještě na zopakování ultrazvuku. Za několik dní mi volali výsledky krve.

michaelasv14
autor
21. bře 2019

@hankaviki Aha, děkuji. ;)

mamakubatom
21. bře 2019

Ahoj, my měli riziko 1:850, také nám nebyla nosní kůstka vůbec vidět. Museli jsme na kontrolní utz do Prahy na specializované pracoviště, kde měli modernější techniku a pan doktor(světová kapacita) nám to tak hezky ukázal, že jsme nosní kůstku viděli i my. Kolegyně v práci měla riziko dokonce 1:4 a vše dobře dopadlo. Uvidíš vše bude dobré 😉

michaelasv14
autor
21. bře 2019

@mamakubatom Taky si myslím, že to bude dobré když to vezmu z laického rozumu a ze svého pocitu, ale spis doktoři hrozně stresují. 😀

marketa1218
21. bře 2019

@michaelasv14 přesně tak, to jim jde fakt dobře

mamakubatom
21. bře 2019

@michaelasv14 U nás se doktor ani moc nesnažil. Vše šup šup, nic pořádně ani neprohlédl ani nevysvětlil a už jsem držela papíry s podezřením no Downa v ruce. Důležité je se i přes to všechno co nejméně stresovat a věřit miminku. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru