Neschopenka a pojištění. Lze to využít?

kristyna233
2. pro 2019

Ahojte holky,
byla jsem na neschopence pár měsíců kvůli rizikovému těhotenství. Jsem pojištěná u české spořitelny a mám tam pojištění pracovní neschopnosti - nemoc 300 Kč na den. A tak mě napadlo, jestli jste to některá využila a jestli to jde vůbec využít...

kuttu
2. pro 2019

@kristyna233 Ja mam u sporitelny pojisteni pravidelnych vydaju pri pracovni neschopnosti,taky jsem byla na rizikovem....a to jsem vyuzila,u tebe si nejsem jista,jestli je i jako nemoc bráno rizikove těhotenství...to by ti meli rict na pobocce

martaskaaa
2. pro 2019

Já ji měla u Allianz a ano využila jsem ji. Měla jsem teda vyplácení od 29.dne neschopnosti. Budeš potřebovat doložit nějaké zprávy od Dr. Záleží tedy jak máš formulovanou smlouvu, od jakého dne vyplácí a jestli se to vztahuje na rizikové těhotenství apod. Některé pojišťovny to neberou. Ale za pokus nic nedáš, když už si to platiš, tak to zkus využít

daisymaminka
2. pro 2019

@kristyna233 Ano, já využila. Byla jsem od počátku těhotenství až do nástupu na MD na neschopence. Neschopenka musela trvat min 31 dní, pak ale vypláceli od 1. dne PN zpětně. Dostala jsem proplacených snad 180 dní. Včetně všech hospitalizací v nemocnici. Hodně pojišťoven má ale těhotenství ve "výlukách".

martaskaaa
2. pro 2019

@daisymaminka tyjo super, že ti to vyplacely zpětne od 1. dne. To se málo vidí.

daisymaminka
2. pro 2019

@martaskaaa Fakt ne? Vím, že švagrová u jiné pojišťovny to měla stejně, akorát myslím 29 dní.

martaskaaa
2. pro 2019

@daisymaminka jj mě právě u Allianz od 29.dne 300kc/den i víkendy a pobyt v nemocnici 200kc/den. Ale od prvního dne neschopnosti jsem zatím nikde neviděla, kolik za to platiš?

herminka
2. pro 2019

@kristyna233 Flexi plní u těhotenství max. 30 dní PN, ale taky záleží, jak dlouho po uzavření pojistky jsi byla na neschopence, je na to čekací doba 8 měsíců.

@martaskaaa Od 1. dne zpětně plní Flexi risk a Metlife (pokud se tak pojištění nastaví).

daisymaminka
2. pro 2019

@martaskaaa Už tu pojistku nemáme. Platili jsme s mužem asi 1500 měsíčně za oba. Ale to denní plnění při PN bylo opravdu hodně vysoké.

hezz17
2. pro 2019

Hoooodne pojišťoven ma že se nevztahuje na pn při rizikové tehotenstvi. Hodne záleží, co máš napsáno za diagnózu a odkdy jsi na pn.

krasna_neznama86
2. pro 2019

Mam flexi a rizikove je ve vylukach... Resila jsem to se svagrovou, co dela prave ve sporce...

herminka
2. pro 2019

@krasna_neznama86 Omyl, doporučuji přečíst si pojistné podmínky - kopíruji z nich: "Pojistné plnění poskytneme také za pracovní neschopnost v důsledku těhotenských komplikací. Maximální počet dnů, za které poskytneme plnění v průběhu jednoho těhotenství, je 30 dnů."
a dále: "Zvláštní čekací doba pro nemoc v délce osmi měsíců je stanovena pro pracovní neschopnost z důvodu těhotenství, včetně těhotenských komplikací."

krasna_neznama86
2. pro 2019

@herminka tak ja to mam ve vylukach... Zalezi, jak je postavena smlouva a z jakyho roku je...

herminka
3. pro 2019

@krasna_neznama86 Je možné, že to mají dřívější smlouvy ve výlukách. Pojišťovny se teď hodně vrací k plnění těhotenství, onemocnění zad apod.

ellias
3. pro 2019

@herminka
@krasna_neznama86
Jojo, je to pouze u nově uzavřených smluv. Já mám Flexi ještě z doby, kdy jsem ve spořce dělala a mám rizikový ve výlukách. Zavedli to až cca před rokem 😊

dandaa
3. pro 2019

Mám flexi (2r) a rizikové už ve vyluce není. Jen vyplatí max 30 dní. Druhou pojistku mám met life a tam taky něco vyplatí. Uvidíme jaká teda bude realita.

krasna_neznama86
3. pro 2019

@herminka
@ellias ja mam flexi cca 4-5 let a tam to ve vylukach je, coz je skoda, pac jsem od 6.mesice na pn byla... No co, nenadelam nic...

ellias
3. pro 2019

@krasna_neznama86 jo, já to měla stejně 😊 ale na PN jsem byla “jen” dva měsíce. Ale bylo to ještě dřív než to nově zavedli, tak nevim. Teď s druhym to na RD stejně čerpat nemůžu 😅
Každopádně to je stejně jen 30dní, takže to nepokryje celou dobu, pokud má někdo rizikový od začátku.

krasna_neznama86
3. pro 2019

@ellias presne takhle to mam ja, ted jsem 4 tydny po porodu... A sla jsem z rd... A kdybych byla v praci, tak jsem od 30 tt byla oprt na pn s rizikacem...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru