Od 4.-5. měsíce těhotenství mě píchá pod žebry

wsmoulinkaa
13. únor 2009

ahojky ....prosím je tu někdo koho jakoby píchá pod žebry???

mě spíše pod pravým žebrem při výdechu píchne...prý asi děloha jak roste tlačí na bránici...máte to někdo?? Je to nepříjemné a občas mám i strach. 😒

princeznicka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
deathy
13. únor 2009

Ahoj, no já teda nevím, ale co se týá píchání do žeber, tak u mě je to tím, že tam má prcek nohy a prostě do těch žeber šťouchá..a to fakt píchá 😀

zipik
14. únor 2009

Ahojky,
je to tak jak říkají holky, děloha roste, tím se roztahují i žebra aby mimi mělo místo a k tomu jak se otočí, tak tam bude mít nohy, máme to takhle už přes 2 měsíce. Já teda spíš vpravo a pomáhá mi, když si lehnu na levý bok, třeba u TV a žebra si podložím polštářkem, abych pravou stranu jakoby vyklenula, pak je mi fajn.
Wsm ničeho se neboj, to bude až do konce 😉

wsmoulinkaa
autor
14. únor 2009

díky holky, já myslela aby to nebylo třeba něco jiného, krom v těhu. Jinka když ležim ne zádech tak je to asi nejlepší. A dnes jsem spala docela bez bolesti, tak jsem ráda, to spíš zas ted to začlo...taky jak jsem trochu shrbená u pc.
Mimi to asi ještě nebude, myslím že je ještě malé než aby dosáhlo nožičkou pod žebro.......nooo popravdě nevím. Díííky 😉

deathy
14. únor 2009

Při sezení je to dost často nepříjemný, jak je člověk nahnutej, to jo. Buď když sedím u PC, nebo u normálního stolu dýl..
Přesně jak řekla zipik, to bude až do konce 😀

aponchie
14. únor 2009

lehnout a narovnat a vyckat 😝 je to humus kolikrat nemuzu vubec dychat tam ani zpatky a starej si mysli,ze simuluju 😀 fakt to boli jak prase a pak jak se narovnam je to v pohode takze moc nesedet u kompu 😀 😀 😀

kitty68
14. únor 2009

no me pomohl porod 😀 😀 😀

deathy
14. únor 2009

kitty... 😀 😀 😀 Taky bych už ráda..bolí mě snad úplně všechno

janika7
14. únor 2009

Ahoj holky, k pichani pod zebry, hlavne pod pravym zebrem, muze to samozrejme byt deloha a nic se nedeje. Pokud ale ta bolest bude velka, jedte k doktorovi. Je to jeden z priznaku Hellp syndromu. Manzela sestrenice se ve 27tt nechala po telefonu odbyt doktorkou v Podoli a za dalsi 3 dny to uz nevydrzela a jela tam. Okamzite ji rizli (svisle-byla to rychlovka) a bylo jen tak tak. Mela uz litr krve v brise. Nechci strasit, ale jestli vite, ze mate vysoky tlak, bilkovinu v moci a reze vas pod zebrem, tak je to o zivot...Jinak takovy to normalni tlaceni, to mame asi vsichni, nas drobecek, ma zaklinenou prdelku pod mim zebrem a kdyz muze, tak tlaci jako vzteklej...

mavanka
15. únor 2009

Ahoj, mě začaly žebra bolet někdy koncem šestého měsíce, bylo to tím, jak se miminko v bříše roztahovalo a začalo rýpat do žeber - dostala jsem na to magnesium a do několika dnů to úplně přešlo 🙂 tak snad to u Tebe dopadne taky tak 🙂

wsmoulinkaa
autor
19. únor 2009

ahoj tak mě gyndař poslal do nemocnice na sono břicha kůli těm bolestem pod žebry...tak uvidíme jestli žlučník či co???!!! 😒

lisanda
20. únor 2009

Ahoj wsmoulinko tak to jsme na tom stejně od 21 tt mě začaly bolet žebra vpravo, na to pomáhalo ležet vlevo. Pak to začalo i na 2 straně. Přes den to rozcvičím, jdu spát nic mě nebolí a v noci to začne, ale pak už spát nemůžu vůbec. U mě jsou to zablokovaný žebra a hrudní páteř.Mám magnosolv, ale bez účinku, jak píšou těhulky nahoře začínám se s tím smiřovat. Pokud ale mimouš chytne tenhle spánkový režim tak budu v kýblu 😒

wsmoulinkaa
autor
20. únor 2009

ahoj lisanda...no tak aspon že se v tom člověk neplácá sám...dnes v noci to naštěstí šlo a pro změnu mě dost píchalo v podbříšku dole v pravo jak se asi ty vazy napínají a tak jsem byla od půl 4 vzhůru. Ted zatím žebra dobrý ale jak něco špatnýho sním tak to začne určo bolet!! 😒

wsmoulinkaa
autor
13. bře 2009

tak obnovuji diskuzi....nikoho nikde nebolí koukám a to se máte....

já tedy byla na tom sono břicha a nic mi nenašli-žlučník čistý, ledviny také a tak prý asi jen podrážděné z nejakého jídla!!! Ty dr taky nic nevědí...tak to mám ale teda každý den a fakt když sním třeba smažené,ale to by odpovídalo. Ovšem nevím proč třeba z kynutých sladkých knedliků, nebo banánky v čokoládě a třeba i okurka...ale to bych snad jmenovala skoro vše...no pech a co pak až děloha bude tam tlačit a mimi kopat-to teda nevím!!!! 😠 😖

wsmoulinkaa
autor
13. bře 2009

jinak lisanda...večer to nebolí to spím v klidu a ráno to jde a tak až po obědě...prostě jídlo dráždí 😔

lucie.krajcarova
27. bře 2009

tak mě taky prcek píchá do žeber, ale hlavičkou, občas nemůžu ani rovně sedět a spát na pravém boku... a přetočit se nechce 😔

whoknows
1. dub 2009

wsmoulinkaa, tento problém (píchání a bolesti pod pravým žebrem) mám již tři roky. je toho více, co to může způsobit ale nejčastěji je to dráždivý žlučník. teď v těhotenství se mi to také vrátilo, a lékařka mi napsala Gasec, to je jediné co trošku pomáhá. taky to hodně zhorušují jídla s česnekem a cibulí. a pomáhá na to plzeňský pivo 😀 škoda, že ho teď nemůžeme...

wsmoulinkaa
autor
3. dub 2009

ahoj...mě to už naštěstí nebolí pořád, jen někdy. Někdy mín, někdy víc. Žlučník je v pořádku a nakonec mi dr říkal, že to mám podrážděný od žaludku, že žlučník je dál. 😀 tak já ani nevím 😀

milik75
4. dub 2009

Ahoj, me presne asi od 5mes zacalo bolet obcas na prave strane u zeber a dr. mi rekla, ze se jedna nejspis o podrazdeny zlucnik z jidla, coz pry v tehu je celkem normalni. Ze to nakonec odezni a taky to odeznelo ale az ke konci tehu. Pokud jsi byla na sonu, nemuseli ti nic najit pokud to neni vazne, takze bych si spis jen hlidala stravu.

wsmoulinkaa
autor
5. dub 2009

ted už to přestává asi 4den...tak už to snad bude ok. Ale dřív jsem snědla cokoli-i blbý rohlík, kousek chleba...a začalo mě tam bolet, tak nevím,to bych nemohla nic, ale smažený jsem nejedla, jinak vše a nějak jsem to přetrpěla. Ted se cítím asi z celého těhu nejlíp!! 😵

wsmoulinkaa
autor
26. dub 2009

ahoj tak se hlásím opět nazpět.....pod žebry už nebolííí asi 14dní a jsem moooooc ráda, že to přešlo, bylo to nepříjemné. K tomu mě přešly i záda(kříž) od té doby co se miminko otočilo!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru