Olynth 1 mg v prvním trimestru. Mohu?

barunkiss
22. bře 2022

Dobrý den,

Jsem v 10+3TT a mám hroznou rýmu. Nakoupila jsem si v lékárně jak mořskou vodu, tak vincentku a nic mi nepomáhá. Mám nos úplně zabetonovaný. Jelikož u první dcery jsem cele těhotenství nemocná nebyla, tak jsem si automaticky stříkala alespoň 1xdenně plus 1x na večer Olynth 1mg a pak jsem četla, že toto v těhotenství užívat nemohu 🤦🏻‍♀️.

Užívaly jste normálně ? Nebo mate nějakou alternativu která opravdu uvolní nos?
Děkuji 🙂

aselluska
22. bře 2022

Normálně jsem používala. Ne tolikrát denně, ale už to bylo nesnesitelný. To co jsi vyjmenovala taky nepomohlo, až Olynth

barunkiss
autor
22. bře 2022

@aselluska děkuji 🙂. No já se snažím jen jednou během dne, kdy už fakt nemůžu dýchat a pak na noc 🙂.

cherie24
22. bře 2022

@barunkiss já měla Olynth i Nasivin v těhu snad 4x možná 5x. A stříkala jsem si to i déle než tyden. Starší, jak teď byla pořád doma kvůli covid opatřením, tak vylezla mezi děti a hned domů donesla nějaký moribundus. Zkoušela jsem taky mořské vody, stop rýma sprej (z toho se mi spustila krev z nosu), dokonce i nějaký super německý sprej za 350. Vyhodila jsem za tyhle alternativy snad litr a nic nezabralo. Pokaždé se mi ucpal nos tak, že jsem nemohla vůbec dýchat ani smrkat. Už takhle jsem se nemohla v noci pořádně vyspat kvůli břichu a zádům a ještě jsem nemohla ani dýchat, to už na mě bylo moc ... I v prvním těhu jsem Olynth stříkala. Obě děti jsou zdravé. 🙂

kakba
22. bře 2022

Me zadny jiny kapky nepomahajo na rymu. Brala jsem vzdy na noc a dal jsem neresila.

jjasmina
22. bře 2022

@barunkiss Já jsem to raději nepoužívala, měla jsem Pinio- Nasal

elesse
22. bře 2022

Kdyz nic nepomahalo, davam si Olynth nebo Nasivin. Nekdy mi staci i detska verze. Nos mam ucpany tentokrat permanentne od zacatku tehu a spat nejak musim. Pry to ale skodlive neni vic, nez kdyz ho beres i normalne dlouhodobe

barunkiss
autor
22. bře 2022

Děkuji za reakce holky 🙂 nakonec se z toho vyklubal covid mám už podruhé od prosince a minule jsem u nej měla fakt hroznou, dlouhou rýmu, takže s tím počítám i teď 🤦🏻‍♀️. Snad to bude ok tak brzy v prvním trimestru.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru