Opar nebo herpes v 6-7tt, uškodí miminku?

nina8888
22. črc 2016

Dobrý sen maminky som někdy mezi 6-7tt asi a mám pocit že se mi dělá opar mala som.ho už několik krát ale mám strašný strach aby se něco nestalo mimcu bola som trošičku nachlazena z klimatizácie v aute ale nadopovala som sa cesnekom a som na tom dobre ale asi sa mi to vyrasi na rtů máte skúsenosti ze to miminku nejako uskodilo ten opar?

mixinkah
22. črc 2016

@nina8888 Opar sem měla tak týden zpět.. sem v 14tt, opar pro miminko není nebezpečný, jen při porodu na genitálijích(to by se asi muselo řešit císařem) ale jinak není, navíc když už ste ho několikrát měla. Já nepoužívala teda žádnou mast z lékárny, ale jen mazala tak 4xdenně slivovicí a po pár dnes byl pryč. Takže se určitě nebojte🙂

nina8888
autor
22. črc 2016

No tak uvidím či vykukne nebo ne.... A ked tak tak na to supnem náplast a snad to stihnem než vyrasi úplne,,, ďakujem ha ukludnujucu skúsenosť 🙂

sapinek
22. črc 2016

Dobrý večer, opar jsem měla v těhotenství několikrát, hledala jsem info na netu, ptala se lékaře a známých a vždy stejný verdikt - opar na rtu nevadí 🙂 řešit by se musel genitální opar a i ten by dle dr.nemusel vždy končit císařem, ale komplikace by to byla. Takže buďte klidná, jak již bylo zmíněno výše 🙂

kaja2016
22. črc 2016

Me doktorka rekla ze problem BY MOHL nastat, pokud bych mela opar uplne poprve. Jinak nic.

heduska82
23. črc 2016

@sapinek jako uprimne si neumim ani v nejhorsich snech s genitalnim oparem jeste rodit, to by teda musela byt chutovka!

tati_ana
23. črc 2016

Také se mi udělal pásový opar (na krku) ve 36 tt. Dostala jsem fialku, vitamíny a mastičku Zovirax. Je to prý mastička, který se jediná nevstřebává do těla. Jak už tu bylo psané, problém by byl s genitálním oparem těsně před porodem. Takže si také myslím,že můžete být v kllidu. Hlavně spoustu vitamínů 😉

urtica
23. črc 2016

Trpím na ně a speciálně v těhotenství se mi udělal několikrát....vše Ok.

angel456
23. črc 2016

Já ho měla taky a volala jsem svému lékaři, říkal, že dát na to zubní pastu a dát pozor, aby se ručníkem nebo rukama nedostal do kontaktu opar-spodek... jinak v pohodě...

pindra1
15. únor 2024

Pasovy opar v tehotenstvi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru