Opar, nemoc, horečka. Vzaly byste si paralen v 7.tt?

taknejakja
1. zář 2021

Holky tak zase já. Včera ráno se mi udělal opar na rtu (včera jsem o tom založila diskuzi) a večer jsem začala být nachlazená. Dneska se to rozjelo, chytla jsem to od syna. Měl zánět nosohltanu. Je mi zle a mám 38 horečku. Jsem z toho úplně v pr. Jsem v 7 týdnu těhotenství. Vzaly byste si Paralen? Vůbec nevím, co mám teď dělat. V pondělí jsem byla na kontrole a všechno bylo v pořádku i srdíčko, tak se mi ulevilo a teď zase tohle a já mám hrozný strach, že potratím, nebo bude mimčo postižené ☹️

lv
1. zář 2021

Jo, pokud je horečka, tak ano

baraskaska
1. zář 2021

Horecku lepe srazet nez nechat. Bud vklidku. Ja mela horecky v 5.tt 🙂
Dokonce jsem mela podezreni na boreliozu.🤦

aniea
1. zář 2021

Paralen se brát může, takže úplně v klidu bych si ho vzala.

katule1990
1. zář 2021

@taknejakja Určitě bych si vzala Paralen, ten se v těhotenství může. Horečky jsou rizikovější než to, že by sis vzala Paralen.

luci_ela
1. zář 2021

Nechat tělo bojovat samo s horečkou v těhotenství je větší riziko než si vzít Paralen. Jestli si pamatuji dobře, tak mi dr říkala že 2x max 3x za den klasický Paralen. Žádný Grip a podobné nápoje

taknejakja
autor
2. zář 2021

Holky, díky moc za komentáře❤️. Včera jsem si vzala panadol a dnes jsem byla u doktorky. Panadol mi schválila při horečce nad 38. Což jsem už naštěstí dneska neměla. Tak doufám, že to mimčo zvládne a bude ok. Teď nezbývá, než se co nejdřív uzdravit a doufat 🙏

skarma007
2. zář 2021

@taknejakja určitě neni na skodu, ja sem v 1.trimestru brala na zanet mocaku ATB a jeste sem mela jednou paralen kvuli velkym bolestem bricha a vse v poradku. Ted ve 3.trimestru sem zacala brat betablokator a jeste dolpegyt... Jinak mi spis doporucovali panadol nez paralen 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru