Otok v okolí poševního vchodu

lpch
31. led 2019

Mile maminky, chtela bych se zeptat na vasi pripadnou zkusenost. Jsem aktualne ve 2. trimestru a pred nejakou dobou me zacalo trapit okoli posevniho vchodu, jakoby mi napuchly vnejsi pysky, jde to citit i na omak a celkove je to okoli posevniho vchodu citlivejsi. Zminila jsem se pri posledni kontrole sve lekarce a ta naznala, ze by se mohlo jednat o projevy zanetu. Vyskyt zanetu potvrdila pri vysetreni plus mi udelala odbery. Ihned mi nasadila k lecbe nejake cipky. Ty jsem pred dvema dny dobrala, ale ten otok a tlak dole citim porad. Zajimave je, ze je to intenzivnejsi, kdyz stojim, vleze to neni tak zretelne. A aby toho nebylo malo, tak jsem si nahmatala neco jakoby boulicku tesne u toho posevniho vchodu, neni bolestiva a kdybych si tam nesahla, tak ani nevim. Jeste doplnim, ze jsem dva roky po prvnim porodu a byla jsem sita.
Na kontrolu mam jit za 2 tydny, samozrejme lekarce o vsem reknu, nicmene jsem z toho vseho jakasi nervozni a premyslim, jestli je to v poradku nebo jestli to hrotit a domluvit si kontrolu drive

pavca1982
31. led 2019

@lpch Viděla bych to na kýlu.Taky jsem měla a s porodem to odešlo.

lpch
autor
31. led 2019

@pavca1982 Kyla? To me vubec nenapadlo. Ale to by byla dobra varianta. Nevim, jestli je to temi hormony a clovek se vic o sebe boji, ale napadlo me uz ledasco.. 🙂

pavca1982
31. led 2019

@lpch Já to měla taky na jedné straně.Jak se to tam tlačí dole.Objevilo se to až při třetím těhotenství a u čtvrtého to bylo i bolestivé ke konci.

muhehehe
31. led 2019

Je to překrvené a ta boulička bude počínající křečová žíla.

bemo
31. led 2019

@lpch aby to nebyl varix. Nevím jak, ale to by se mělo určitě řešit. Já jsem teď porodila před 9 dny a během porodu mi ten varix prasknul. Podotýkám že jsem o něm vůbec nevěděla. A průběh porodu ten prasklý varix poměrně zkomplikoval.

muhehehe
31. led 2019

PS - když ležíš, tak je to lepší proto, že žíly nejsou tak utlačené, krev se může pohodlně rozproudit a lépe dostat do horní poloviny těla. Celkově je to pak i méně vidět, takže lékařka, když tě měla na koze (tedy víceméně na zádech), tam v danou dobu nemusela vidět nic extra zvláštního. Teď už možná uvidí. 14 dní do kontroly to počká.. ,,řešení" je pak takové, že budeš ve větším (určí lékařka) baštit nějaké doplňky na posílení cév - má to plno obchodních názvů, účinné látky jsou diosmin a hesperidin (často je to ještě v kombinaci s aescinem, ten se ale v těhotenství nesmí, takže pohlídat si, aby to mělo jen ty dvě složky). Je to volně prodejné. Snažit se pak vyhnout dlouhému stání a držet si palce, aby se to do porodu moc nezhoršilo, ve vážných případech se musí kvůli tomu na císaře, je to nebezpečné, kdyby to prasklo.

muhehehe
31. led 2019

@bemo Na 90% to varix je.

pavca1982
1. únor 2019

Měla jsem to hodně a na císaře mě nikdo nehnal kvůli tomu.Rodila jsem normálně a dokonce na čtyřech miminko koncem pánevním.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru