Pátá nemoc a druhý trimestr. Co to pro mě znamená?

marti89
19. dub 2020

Ahoj maminky,

měla jsem tu celý týden na hlídání neteř, ke svému synovi. Lítali hodně venku po zahradě a všimla jsem si zarudnutých tváří - myslela jsem, že to mají z běhání. Jenže dneska mi volala ségra, že se neteř osypala a má s největší pravděpodobností pátou nemoc.

Co to pro mne, jako těhuli ve 2. trimestru, znamená a mám to nějak řešit u svého syna preventivně? Prosím o info, kdo měl podobnou zkušenost, na co si dát pozor. Jen podotknu, že mám dosti načutnuté trávení kvůli silným blicím stavům, které mne teď opouštějí, tak si netroufnu odhadovat, jak jsem na tom s imunitou. Díky..

zuzkasim
19. dub 2020

Pátou dětskou nemoc měl kolega v práci, se kterým jsem sdílela místnost, chodil celou dobu do práce, až ke konci vlastně zjistil, co to bylo zač. Byla jsem v tu dobu též v 2. trimestru, nestalo se vůbec nic. Dospělí tuto nemoc obvykle vůbec nechytí. Informovala jsem o tom pak svou gynekoložku, která to nijak nekomentovala, co taky, když už bylo po všem. Dítě se mi narodilo zdravé.

amazonkajanik
19. dub 2020

@marti89 pátá je nebezpečná v 1.trimestru,kdy paradoxně se o ní ještě neví,že jí dítě (přenašeč) má. Zjišťovala jsem to,když známých syn měl už projevy a my u nich byli na návštěvě,já tou dobou v 11tt

krupka3
20. dub 2020

@zuzkasim Zrovna tve nazory v diskuzich celkem respektuji, tak me tento prispevek prekvapil. To, zes prodelala potencialne nebezpecnou situaci a vyvazla z ni v poradku prece nijak nezlehcuje to, ze ta situace potencialne nebezpecna je...

sarusev
20. dub 2020

Syn měl patou nemoc, když jsem byla v druhem trimestru, naštěstí jsem to od nej nechytla, tak jsem nic řešit nemusela, ale co jsem četla, tak pokud by se v těhotenství chytla, tak by se pak mělo víc hlídat miminko, ono nejpravděpodobněji by se stejne nic nestalo, ale muže způsobit nějaké anomálie

zuzkasim
20. dub 2020

@krupka3 Já situaci nezhlečuji, napsala jsem pouze svou zkušenost.

marti89
autor
21. dub 2020

Volala jsem si raději na gyndu a doporučila mi se izolovat, protože syn může mít průběh bez příznaků. Pokud bych přesto na sobě cokoliv pozorovala, tak mi udělá odběry na protilátky a bude se mimi víc kontrolovat, zbytek už je otázka štěstí, že z toho nic nebude..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru