Placenta praevia, máte zkušenost?

dudanek7898
30. bře 2016

Dobrý den, jsem v 13+2tt a včera mi doktorka sdělila, že mi placenta překrývá děložní branku, takže máme placentu praevia 3. stupně, bohužel nic víc mi k tomu neřekla, jen že mám přijít v pondělí na další vyšetření a tak se chci zeptat tady, zdali s tím máte některá zkušenost, jak to vše probíhá, jaké mohou nastat komplikace atd. Předem děkuji za reakce.

lajla
30. bře 2016

Já bych to zatím nehrotila... Teď bych byla více opatrná. Může docházet ke spineni, menšímu krvácení ale placenta se postupně vytahuje nahoru, takže je velká šance že vše bude v pořádku

annie2015
30. bře 2016

Ahoj,ja ji měla taky. Někdy v 11.týdnu jsem zacla krvácet. Tak šup na neschopenku, duphaston a ascorutin. Asi 14 dní jsem se víceméně valela v posteli. Pak se všechno uklidnilo,placená se vytáhla. A teď máme 3měsíčního chlapečka 🙂

gabulienkamalinka
30. bře 2016

Ahoj, mě tohle MUDr. řekla někdy po 25.tt. Byla jsem z toho dost rozhozená, jen mi to oznámila a řekla že mám sexuálně abstinovat, veškeré další info jsem si musela najít na netu 😒 . Kromě toho sexu bych se vyvarovala ještě nějakým prudkým pohybům, poskokům a zátěži.
Ale neboj 😉 někdy po 30.tt jsem se Mudr ptala jak to s tou placentou vypada a říkala že se sune nahoru, takže z toho nemusíš být tak na začátku rozhozená, mimi až poroste tak si ji postupně odkope stranou 🙂

bajana
30. bře 2016

@dudanek7898 mne ju zistili v 20.tt, bola som u inej dr.a ona má len informovala, ja som na to úplne zabudla, ako aj priniesť výsledky k mojej dr, takže som sa nijako nešetrila, nosila ročnú dcérku, fungovala úplne normálne v domácnosti, až kým som okolo 27tt nezačala krvácať. Placenta sa nevytiahli, snažila som sa šetriť, ale bohužiaľ pri malej to veľmi nešlo. Postupne som častejšie a brutalnejsie krvacala, až mi kvôli abrupcii placenty robili akútnu sekciu v 31+6tt.
V prvom trimestri je ale plno času na dodržiavanie kludoveho režimu, kedy by sa placenta ešte malá v pohode vytiahnut.

veronika182
30. bře 2016

jak píše Gába, prostě dávat na sebe majzla a věřit, že se placenta vytáhne 🙂

monikagurthova
30. bře 2016

@dudanek7898 Ahoj, me tohle dr. rekl někdy ve 20tt a pak se placenta vytáhla, takze opravdu klid, jak bude deloha růst, bude se vytahovat placenta. 🙂

pomykalovak
30. bře 2016

Já se ve 24tt taky dověděla totéž, byla jsem hospitalizovaná i kvůli hematomu, který odchlipoval placentu, takže jsem si týden poležela než se vstřebal a měsíc musela mít klidový režim bez sexu a námahy, placenta se nakonec sama krásně vytáhla, tak nevěs hlavu 😉

evkadol
31. bře 2016

Ve třináctým týdnu jsem kvůli placentě začala krvácet. Byla jsem naštěstí jen tři dny v nemocnici, dokud jsem nepřestala špinit. Měla jsem jen ascorutin. Taky se mi vytáhla nahoru. Měla jsem klidový režim a bez sexu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru