Podrážděná děloha. Setkaly jste se s tím?

evikk
26. lis 2008

Ahoj holky,jsem v 34tt,vcera jsem byla na kontrole a doktor mi rekl,ze mam podrazdenou delohu a ze hlavicka se trosku tlaci dolu,napsal mi magnezko magnosolv a mam lezet,setkali jste se s tim nekdo?Hrozi predcasny porod?

nefertitka
28. lis 2008

hm, tak si ho vyziadam ten monitor...bojim sa, ze kebyze tam musim lezat, ze by ma tam chceli nechat az do porodu a ktovie kedy by ten nastal, ja to tam dlho nevydrzim...myslis, ze by ma po tom 34tt pustili aj domov?ak by to bolo stabilizovane?

nefertitka
28. lis 2008

mna uz to vrchole nebavi ☹ 😢

berunka
28. lis 2008

no nevim jestli te na vyzadani na monitor poslou.normalne se dela az nejak po 36tt. tak urcite by to bylo pole nalezu.pokud bys meka hodne kontrakce domu te nepusti,budou je tlumit.prave proto net spekulovat doma je lpsi jet do nemocnice.prcek je prednejsi 😉

nefertitka
28. lis 2008

no hej oni mi to tlmili magneziom, ale nemala som nejaky pocit, ze by to pomahalo

nefertitka
28. lis 2008

a co tie hickson braxtonove kontrakcie?tie su normalne nie?co ked mam len tie a zbytocne sa stresujem?ja uz neviem

berunka
28. lis 2008

tlumi se to magnezkem,ale az v kapackach ma tlumici ucinek na delozni cinnost.navic by zalezelo jak jsi otevrena,jestli by ti nehrozil porod a nemuseli jeste pichat kortikoidy na podporu plic mimcu.rikam,radsi si zajed k doktorovi,takhle ti nikdo ve tvych spekulacich neporadi 😉

nefertitka
28. lis 2008

ved mi to davali v infuzkach...ale mam dojem, ze navecer mi to zvykne tvrdnut viac ako cez den

berunka
28. lis 2008

to je normalni,asi to reaguje na pohyby.to musis holt rozhodnout sama jestli jet nebo ne.ale radsi zbytecne nez rodit ve 33tt 😉

nefertitka
28. lis 2008

no ja mam traumu z poslednej hospitalizacie, preto sa tomu vyhybam...

berunka
28. lis 2008

ja jsem tam taky psychicky "trpela" ale tady ted preci njde o tebe a o mimco.pri pochybnostech se tomu nevyhybej.ja se taky bala kdyz jsme jeli kvuli bolestem,uz jsem jela s taskou.to se neda proste nic delat.

evikk
autor
1. pro 2008

Ahoj holky,neco noveho?My se stale drzime,lezeni me po tydnu nebavi,tak peru oblecky na prcka po chvilkach a uz to mam vsechno vyprany,konecne. 😀

nefertitka
1. pro 2008

ahoj, ja som dnes bola v poradni, lekarke sa nepaci, ze mi aj na najmensi dotyk reaguje brucho, stale mi tvrdne, krcok je ako bol, 1,5cm, pootvoreny hlboko na spic prsta, hlavicka natlacena dolu,,,vraj mame vydrzat este do 36tt, ze vtedy sme uz uplne za vodou, inak ze s tymto nalezom kludne mozem vydrzat aj 6 tyzdnov, ale moze sa to pokazit aj za 2 dni, ze sa nikdy nevie...no nechapem to tvrdnutie stale...
a vraj zhruba o tie e tyzdne uz ma dr. necha robit, co sa mi zachce 😉

evikk
autor
1. pro 2008

Tak to jeste vydrzite,kdyz uz jste to vydrzeli tak dlouho,ja jsem zvedava co mi rekne doktor za tyden na prohlidce,snad uz nebudu muset jen lezet ☹ To je divny,ze ti porad tvrdne,mas proste hodne drazdivou delohu a hodne ti pracuje,muzu se zeptat kolik ti je?

nefertitka
1. pro 2008

jasne ze uz nebudes musiet lezat🙂 ja este tie 3 tyzdne, uffff....uz mam toho inak dost...hej mam ju drazdivu, ale neviem preco, mam 29, a ty?a cakas prve mimco?

berunka
1. pro 2008

nef: drzim palecky,urcite to date neboj.jinak te uklidnim me doktorka rekla ze je super zejsme ukoncili 34tt,ze ted uz muzu na lehke prochazky.akorat jsem nastydla,mam dost kasel tak stejne lezim.jinak lezeni 3tydny,holky to je pohoda 😉 my uz lezime 2 mesice 😉 😉
ja mela pred 3 tydny cipek 1,4cm ale tvar T tudiz uzavreny.ale hlavicka mi tlaci od 28tt a do nemocnice me prijimali otevrenou pro spici prstu.a podivej uz drzime tak dlouho.ted uz to dame holky nebojte 😉 ja uz taky obcas neco udelam doma,byla jsem s manzou v obchode a zatim tukam,dobry.

nefertitka
1. pro 2008

berunka ja uz lezim 2 mesiace, este 3 tyzdne navrch🙂 sak ma slahne z toho...aj ked 36tt zacinam uz o 2 tyzdne aj 4 dni, takze nie su to cele 3 tyzdne, a asi uz zaciatkom 35 to zacnem torku porusovat to lezanie, ved sa scvoknem, mozno si vybehnem na pol h odku do obchodu alebo tak, tam to je uz podla mojho nazoru celkom v poho

nefertitka
1. pro 2008

35tt tehotenstva:
Do normálneho termínu pôrodu zostávajú už len 3 týždne. Môže to byť stále však ešte aj 5 týždnov, keďže normálna dĺžka tehotenstva je 38 až 42 týždnov.

Keby sa však bábätko narodilo v tomto týždni, bolo by už takmer zrelé a nemalo by mať vážnejšie problémy. Bude samozrejme menšie, ako keby sa narodilo okolo 40 týždna, pretože v posledných týždnoch tehotenstva bábätko priberá až štvrť kila za 7 dní. V 35. týždni je priemerná váha bábätka okolo 2300 gramov (2.3kg) a je dlhé asi 46 cm. Výška maternice by mala byť okolo 35 cm

mudry internet🙂

berunka
1. pro 2008

nef: reknu ti moc si z navstevy obchodu nedelej iluze.ja kdyz jsme jeli s manzou byla uplne hotova 😒 a tobe navic vic tvrdne bricho.takze bych to do toho 36tt nedrazdila.ja dnes byla u praktickeho lekare a mela jsem toho plne zuby.doma mi moc brisko netvrdne ale dneska jsem to pocitovala kdyz jsem chodila ☹

nefertitka
1. pro 2008

no dobre, tak vydrzim do toho 36, ale staci do zaciatku 36, nie do konca, ze?to uz by som vazne nevydrzala

nefertitka
1. pro 2008

jej pozeram, ze si z Melnika, mne tam byva stryko

berunka
1. pro 2008

ja jsem z Neratovic 😉 to je od Melnika kousek 😀 ja mam ted zacatek 36tt,dnes jsem 35+1tt a snazim se to moc neprehanet.jdu jen tam kde je to nutny.k doktorovi jsdem musela protoze jsem nastydla a potrebovala jsem se domluvit na predoperacni vysetreni.ale jinak nikam nechodim a doma temer cely den poctive lezim.kkdyz uz jsme to vydrzeli tak dlouho nechci to ted pokazit.

evikk
autor
1. pro 2008

nef:me 24.podle fotky vypadas strasne mlade,jsem myslela,ze mas tak 23 😀 ,jo jo prvni mimco a asi posledni,to tehotenstvi mi dava zabrat,jestli se necham jeste k jednomu prekecat,tak az tak za 6let 😀 !Taky mam v planu pristi tyden jed nakoupit,pritel sice nakoupi,ale neni to ono 😀 ,uvidim,co mi rekne dr

nefertitka
1. pro 2008

no ved ani ja to nechcem potom prehanat, ale na malu prechadzku by som rada niekedy vybehla....ved mimi potrebuje aj trocha vzduchu

nefertitka
1. pro 2008

ani ja sa uz nenecham ukecat na dlasie tehu evikk...inak volas sa eva?ci od coho je odvodene evikk? 😀 ...ja neviem ako tie darceky postiham, co ked zacnem za tie dva tyzdne rodit, ach jaj...to by som trcala v nemocnici cez sviatky

nefertitka
1. pro 2008

a myslite, ze ten krcok moze stale drxzat tak ako drzal vdaka tomu lezaniu, aj napriek tomu, ze mi stale tvrdne brucho?

evikk
autor
1. pro 2008

Jo jo,eva 😀 ,kasli na darky,hlavni je,aby jste byli s mimcem v poradku,ja nemam zadnej darek a pokud budu muset lezet dal,tak darky nakoupim az v po porodu,urcite to vsichni pochopi,taky doufam,ze nebudu travit vanoce v porodnici,to je to nejhorsi co muze byt,byt na vanoce v nemocnici,hlavne ja jsem v nemocnici nikdy nebyla,natoz na vanoce ☹

berunka
1. pro 2008

nef: to tvrdnuti tomu asi moc nepomuze protoze pri tom pracuje deloha.ale jeste tech 14 dni a pak uz bude volnejsi rezim 😉 me kdyz pustili z nemocnice mela jsem hrdlo 17mm,doma jsem lezela ale obcas jsem neco udelala a parkrat sla vencit psa a hrdlo se o 6mm zkratilo.po tehle kontrole jsem poctive 14dni lezela,nedelala jsem vubec nic,nikam nechodila a hrdlo se o 3mm protahlo a uzavrelo.takze na tom neco bude 😉
jinak holky my kdyz vydrzime do planovane sekce budu na Silvestra v porodnici.myslim,ze kdyz budem mit uz u sebe ty uzlicky bude nam to jedno 😉

evikk
autor
1. pro 2008

Holky mate uz doma kocarek? 😀

berunka
1. pro 2008

evi my ho mame uz od srpna u babicky na pude.jsem poverciva,takze ho nasi privezou az dobe kdy ja budu v porodnici 😉

evikk
autor
1. pro 2008

Jo ja taky budu mit kocarek az pristi tyden,,neni kam spechat s kocarkem a jaky mas? 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru