Pokud přestanu kouřit v 6. měsíci, ublížím miminku?

zuzanapoli
7. lis 2016

Dobrý večer všem maminkám..

Jdu za Vámi s obrovským dotazem, jsem v šestém měsíci a jsem kuřačka. Ano,vím, že se nejspíš na mě snese vlna rozbouřených a naštvaných maminek. Věřte, že i já na sebe naštvaná jsem. Měla jsem v minulosti problémy se závislostí a vím, že pokud člověk chce, tak to zvládne. Ač mi to nějakou dobu trvalo. Mám strašné výčitky z toho,že nedokážu přestat úplně kouřit. Kouřim ty nejlehčí slimky, ale i tak mě to štve. A teď k mé otázce.

Pokud přestanu v šestém měsíci, nemůže dojít k nějakému neštěstí miminka? Nejspíš už bude závislé, ale já i s touto závislostí bojovat chci! Jen potřebuji vědět, zda tím neublížím mimču. Mám okolo sebe kuřačky, které v těhotenství kouřily a vše je v pořádku.. Ale i tak bych ráda s tím něco udělala. Do teď mi to opravdu nešlo..

Předem děkuji za rady a hezký večer 🙂

konekokira
8. lis 2016

Po objevení // jsem s tím okamžitě sekla, ani ve snu mě nenapadlo kouřit v těhotenství. Jsem ráda, že s tím chceš seknout 💚 když vidím tejotny kuracky nebo jak si to maminy vykuruji u kočárku, mám chuť je vzít tyčí

cukricek123
8. lis 2016

@konekokira přesně! Nejlepší jak vezou kočár a cigáro v hubě. Kdybych nekouřila tak fajn nemám důvod soudit, ale kouřila jsem a vím, že jde přestat.

jajina12
8. lis 2016

Úplně stejně jako @konekokira 🙂 Po objevení // jsem cigarety okamžitě odhodila! Jde to 😉 Držím pěsti!!!

zuzanapoli
autor
8. lis 2016

Lékař mi dnes řekl, že pokud chci přestat kouřit ze dne na den, nehrozí, že by mimčo mělo nějaké reakce na to 🙂 takže jsem ráda, sama vím, že se závislostí, ať už s jakoukoliv jde zacvičit.. ano jsem na sebe sama naštvaná, že mi to vše došlo až teď, ale říkám si,lepší teď než nikdy.. Miminko je pro mě motivace, to mi věřte. Kdyby ne,ani bych tento dotaz nevkládala, aby mi někdo poradil ze své zkušenosti, zda něco nehrozí v případě přestat ze dne na den. Jsem prvně těhotná. Děkuji všem za odpověď a za podporu 🙂)) Já jdu na to! A jen tak se nevzdám. Domácí detox začíná 🙂))

mialagia
8. lis 2016

@zuzanapoli ahoj přestala jsem okamžitě jak jsem zjistila, že jsem těhotná a tak 3 dny absťák to je pravda, ale pak už klid když to odejde z těla.. přestaň hned takhle si to jen protahuješ a žijes v permanentním stresu a mimi s tebou..nic se mu stát nemůže když skončíš naopak jen když neskončíš..takový ty kecy, že lepší postupně anebo aspoň pár aby mimi nemělo šok jsou total mýty..se zpeptej odborníka nejlíp MUDr z nějakýho centra odvykání kouření..držím palce chce to jen pevný rozhodnutí☺✊

mialagia
8. lis 2016

@zuzanapoli podívej se na sama doma zrovna teď živě to tam řeší i chat s MUDr..🙋😉

marcela2222
8. lis 2016

Ahoj, já kouřila hodně. Ve třetím měsíci, mi gynekoložka řekla ať přestanu, a že klidně ze dne na den, že každá další cigareta je zlo. Když jsem si na netu četla, a i slyšela, co to s miminkem dělá, okamžitě jsem přestala a neměla s tím vůbec žádné problémy. Ale v tomto přídě, bych se určitě poradila co nejdříve s lékařem.

lenka27
8. lis 2016

Kazda cigareta zvysuje tlak takze by si nemela kourit vubec. Je to jen povera, ze se ma prestat postupne

evik19
8. lis 2016

@zuzanapoli Super, gratuluju k tomu rozhodnutí a držím ti pěsti, ať vydržíš, určitě to stojí za to nepředávat tuhle závislost a škodliviny miminku. Navíc když nebudeš kouřit, bude to lepší i pro kojení. Znám maminky, které raději ani nekojily, aby mohly hned po porodu začít zase kouřit, což je velká škoda. Takže kromě toho, že uděláš hodně pro zdraví své i svého miminka, tak ještě ušetříš, a to dokonce dvojnásob - za cigarety a potom za sunar.

bartovaandrea
8. lis 2016

Urcite vas neodsoudim 🙂 ja si myslim pokud byste to postupne snizovala az prestala uplne tak se nic nestane snad 🙂 ja hned teda presrala jak u prvni dcery tak I ted u druhe co cekame, ale uprimne ted mi to dela problemy mam na tu cigaretu hroznou chut, snad to po porodu prestane a budu kojit 😀 stejne jak prvni. Kazdopadne byt vami se zepram doktorky na to, tady kazdy rekne co si mysli, ale od doktora to budete mit lekarsky podlozeny 🙂 drzim palce 🙂

terinda
8. lis 2016

Jaká může existovat větší motivace přestat hned kouřit, než je zdravé dítě? 😕

babanci
8. lis 2016

No, neblbni a zanech toho a fofrem. Elektronická cigareta nic neřeší, je to taky pěkná srágora. Zdravé dítě je ta nejlepší motivace.

raduska21
8. lis 2016

@zuzanapoli kouknete na sama doma na ct, dnes je tam o tom special....

terinda
8. lis 2016

Každá cigareta je 60 min dušení miminka. Je to prokázané. Nevím, jak si někdo může myslet, že je to v pohodě nebo stačí jen omezit 🙄

domkour
9. lis 2016

Promiň ale jsi sobec... některé holky se tu na miminko třepou, mají problémy vůbec otěhotnět a ty, která má to štěští a těhotná jsi - tak svému miminku ničíš zdravý!!!! Zamysli se nad sebou! Tady nejde o tvoje cigára ale o zdravý miminka. Ten malinký bobek se nemá jak bránit a ty ho tak ničíš!!!! Mysli si co chceš, ale je to hnus! Jsem taky bývalá kuřačka a ani by mě nenapadlo si v těhotenství zapálit!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru