Přestat kouřit ze dne na den u silnější kuřačky

rexyi
6. říj 2015

Ahojte, jsem úplně zmatená z diskuzí o tom, jak je špatné pro těhotnou závislou kuřačku přestat kouřit ze dne na den. Že to může vyvolat spontánní potrat, že je to špatné pro dítě ta stresová situace jako je absťák. Chtěla bych se zeptat kuřeček, jaké doporučení vám dal doktor a jak jste to zvládly. Přestat hned nebo postupně. Díky

m21elis
6. říj 2015

mě doktor žádný doporučení nedal, přestala sem v momentě, když sem objevila // a úplně bez problémů a to sem byla silná a dlouholetá kuřačka, hlavně mi ty cigára přestaly chutnat

lavita
6. říj 2015

Zcela mimo mísu jsou časté výmluvy těhotných kuřaček, že jim lékař nějakou tu cigaretu dovolil, aby zabránil odvykacímu šoku jejich těla.

Pokud žena nezahodí cigarety ještě před otěhotněním, je dobré, když se snaží svého neduhu zbavit co nejdříve poté, co zjistí, že čeká dítě. Studie novozélandských vědců ukázala, že pokud ženy přestanou kouřit do 15. týdne těhotenství mají šanci zmírnit dopady na plod téměř na minimum.

andy80
6. říj 2015

Při všech třech jsem přestala okamžitě po objevení || a naprosto v pohodě. Ani jedno jsem kvůli absťáku nepotratila. Když chci zdravé dítě, musím tomu něco obětovat. Vždycky, když jsem dostala chuť na cigaretu, vzpomněla jsem si na broučka v bříšku a bylo dobře.

rexyi
autor
6. říj 2015

Já sama kouřím, snažím se to omezovat, ale celkem bez výsledku, takže dneska po hodinovém pláči že kouřím a můžu o dítě přijít nebo mu hodně ublížit, jsem se rozhodla ráno vzbudit jako nekuřačka, bude to těžké, tak doufám, že to mimču neublíží.Právě mě zarážejí ty řeči, že by se ze dne na den nemělo přestat. Ale já vím, že postupně to prostě nezvládnu. Jsem 9+2, tak snad ještě není úplně pozdě. Držte mi palce prosím.

m21elis
6. říj 2015

to dáš, není to ni ctěžkého, jen stačí trochu chtít a představit si toho prcka v břiše a jde to samo

rexyi
autor
6. říj 2015

já chci, vážně chci, jen mě straší ty názory, že buďto omezit nebo přestat postupně. Člověk se už v tom nevyzná ☹

eva518
6. říj 2015

@rexyi držím. Lepší přestat teď, než kdykoli později. Každý dne se počítá, zvlášť ze začátku. Do 13tt se vyvinou základy všech důležitých orgánů, takže držím moc palce, abys od zítra vydržela. A přála bych ti, aby tě to ani po porodu nelákalo. Miminko je voňavý uzlíček, pořád ho budeš mít u sebe a cigára smrdí, ať se člověk snaží sebevíc 🙂

leniczka23
6. říj 2015

@rexyi Přestaň úplně, nebo se o to alespoň pokus! To zvládneš.. Taky jsem kouřila a v den kdy jsem objevila dvě čárky jsem si jako první na ten šok zapálila cigáro a bylo to poslední cogáro co jsem měla..🙂 A žádný absťák se nekonal..Držim palce

loc
6. říj 2015

@rexyi Já na VŠ psala jednu seminárku na téma závislost na cigaretách a rovněž jsme v rámci jednoho předmětu měli výuku s doc. Králíkovou ( odbornice na odvykání), takže o tom něco málo vím. V mozku existují receptory pro nikotin a každý člověk má receptorů jiné množství. Ten, kdo jich má málo, nepociťuje abstinenci i po velmi intenzivním kouření v minulosti nijak drasticky, zkrátka u něj ta závislost ani nevzniká... A naopak ten, kdo má těch receptorů hodně, začne být po určité době kouření silně závislý a zbavit se toho ze dne na den pro něj je téměř nemožné. Takže bych ti doporučila navštívit odborníka a absolvovat ambulantní odvykací terapii. Existují i léky, které lze při odvykání užívat ( vareniklin - champix, bupropion), akorát nevím, zda se v těhotenství smí.
Hodně štěsti, to zvládneš. A pokud jednou za čas " zhřešíš, tak se taky svět nezboří, hlavně se tím zbytečně nestresuj, ve stresu jde i to odvykání daleko hůř 😉

rexyi
autor
6. říj 2015

Díky za podporu, udělala jsem si rozlučku s cigaretou (kdysi mi to pomohlo, ale pak jsem zase začla ) a zítra večer vám dám info.

rexyi
autor
6. říj 2015

@loc champix a další podobné si myslím nepřipadají v úvahu, je to prý dobrý drasťák, raději to zkusím sama jako kdysi. Teď ale s dvou a půl centimetrovou motivací 🙂

eva518
6. říj 2015

@rexyi kvůli dítěti ženská vydrží strašně moc. Já kvůli dceřiné alergii držela přes dva měsíce bezmléčnou a bezvaječnou dietu, nesměla jsem 80% potravin, které běžně jím, musela si vše vařit, péct.. A vydržela jsem to jenom kvůli ní! Kdybych tu dietu měla držet kvůli sobě, vím určitě, že bych to nedala tolik týdnů ani bez porušení. Bude to ok i bez prášků (ty radši nebrat vůbec!)

loc
6. říj 2015

@rexyi jj, asi ne. Ale pokud máš čas, můžeš si na webu najít pˇíbalový leták, ten champix mám pocit obsazuje ty samé receptory, co nikotin, bupropion je antidepresivum. Pokud to dáš sama, je to jen dobře, pokud ti to ale bude přerůstat přes hlavu, terapie na pojišťovnu to jistí. Tak hodně stěstí 😉

luckylee
6. říj 2015

Ja kourila dost.Po zjisteni tehu jsem hodne omezila a asi od 7tt jsem kourila jen 0,1mg slimky a to tak 5 denne.Zle mi nebylo takze jsem si nejak tehotne nepripadala a o to to bylo horsi.Kazdopadne jsem takhle rychleji ale postupne snizovala a pri kazdy cigarete mela vycitky az nekdy pred 12tt jsem si rekla ze uz si zadny nekoupim.Pritel rekl ze to vydrzi semnou a tak jsme teda uz mesic nekuraci.Prvni tyden byl drsnejsi,hodne jsme se hadali a taky jsem trochu vic pribrala ale ted uz si na cigaro malo kdy vzpomenu.🙂

villetta
7. říj 2015
Uživatel villetta je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od villetta.

@luckylee Tak to ti závidím. Snažím se kouření hodně omezit a taky kouřím slimky. O miminko se zatím snažíme a nejsem nějak schopna přestat. Doufám, že to půjde jako v tvém případě, až budu těhu 🙂

crofinka
7. říj 2015

Já jsem byla taky kuřačka a ptala jsem se doktora,že chci přestat a on se mnou jen souhlasím. Nekouřím už měsíc,vše je v pořádku.

luckylee
7. říj 2015

@villetta to zvladnes urcite taky.Staci pri kazdem potahnuti myslet na to male a je to.Mi stacilo ho poprve videt zamavat na utz a od te chvile ho tak moc miluju ze vykourit tu cigaretu bylo vetsi psychicke peklo nez vydrzet abstak.😀

rexyi
autor
7. říj 2015

No tak jsem to bohužel nevydržela, vykouřila jsem 4 cigarety. Ale na druhou stranu je to oproti 15 úspěch. Zítra to zkusím znovu, snad už to dám. Je mi z toho zase dneska na nic 😒

m21elis
7. říj 2015

to dáš, fandím ti ti a věř, že to není vůbec problém, je to jen v tvojí hlavě, já nejsem na cigárech fyzicky závislá, ale psychicky hrozně, děláš to pro toho prcka, si představ, jak se po každý tvojí cigaretě v děloza dusí a co to stím malinkým tělíčkem asi tak může dělat (jo budu drsná), ta cigareta je pomalu větší než mrně, todle si uvědom a vzpamatuj se a půjde to 😠 🙂

andy80
7. říj 2015

@rexyi 4? Pochopila bych jednu, max dvě, ale 4 jsou strašně moc, ubližuješ miminku ☹

loc
7. říj 2015

@rexyi Ja myslim, ze pro zacatek je pokles z 15 na 4 vynikajici uspech. Samo, ze je nejlepsi 0 cigaret, ale to jiste brzy prijde. Dalsi dny zkus eliminovat na max. 2-3. Pak max. 1. A urci si den, kdy nechces uz zadnou, zaroven si ale dovol tu moznost, ze kdyby bylo nejhur, muzes si koupit v obchode a 1 si dat, lepe se totiz vzdava neceho, o cem vis, ze to v nouzi muzes mit nez neceho, o cem vis, ze nesmis.

Holky, ktere pisi, jak strasne to ublizuje miminku, se te sice snazi motivovat, na druhou stranu si myslim, ze je to pro tebe jeste vic stresujici a proto ti radim, at si tohle nerikas a myslis pozitivne na to, ze delas pro sve miminko maximum, tim, ze se snazis prestat. Hlavni je u tebe ta motivace, to, ze ty chces prestat a dari se ti to zatim krasne 🙂 . Neboj, brzy bude lip 😉 .

rexyi
autor
7. říj 2015

@andy80 já si to uvědomuju, nemysli si.... výčitky které kvůli toho mám se nedají ani popsat. Ale jsem rozhodnutá a dokážu to. V tom si teda věřím

mialagia
7. říj 2015

@rexyi jde přestat okamžitě i když jsi silný kuřák.. Já přestala ihned kvůli mimi jinak bych prostě sama se sebou nevydržela.. Nejhorší byly první 3 dny, pak už celkem v klidu..ty řeči o shoku pro mimi jsou jen alibismus, naopak miminku škodí když nepřestaneš..jsou i studie, že děti kuřaček často trpí poruchami chování, návaly vzteku a vzdoru..hlavně ten pocit uspokojení ze sebe žes to dokázala pak stojí za to..určitě to zvládneš držím palce!

holubice.petra
7. říj 2015

To ze se ma prestat postupne jsem nikdy od zadneho lekare neslysela! Kazdy rekne cim driv tim lip a nejlepe hned...

siiia
8. říj 2015

ahojky, já kouřila 10 let krabičku denně, rok před tím než jsem otěhotněla se mi povedlo přejít ze dne na den e-cigaretu a normálních cigaret už jsem se nikdy nedotkla, když jsem zjistila, že jsem těhotná, přestala jsem okamžitě úplně i s tím e-cigárem... každopádně mě to také zajímalo jak by to fungovalo, kdybych kouřila normálně a gynekolog mi řekl, že rozhodně přestat okamžitě

rexyi
autor
8. říj 2015

@siiia NO zatím je to síla 😀 snažím se zabavit jak jen to jde, abych na to nemyslela. Přítel má cigarety doma, tak si je bude zatím muset přede mnou schovávat. Nemyslím, že to dnes bez jediné cigarety vydržím, ale snažit se teda budu. 🙂

nonnni
8. říj 2015

@loc champix je takove svinstvo, ze nesmis otehotnet jeste pul roku po vysazeni.

verunka771993
8. říj 2015

Já vykouřila krabičku za den a co čekam miminko, tak ani prd 🙂 šikovná jsem :D

rexyi
autor
8. říj 2015

@verunka771993 klobouk dolů, závidím 🙂

siiia
8. říj 2015

@rexyi určitě to zvládneš, všechno jde, když se chce, ale chápu, mě tohle někdo říct rok, dva před tím, tak neuvěřím, že se toho někdy vůbec zbavím 🙂 a opravdu to šlo 🙂 mě dost pomohlo, že mi bylo do 14.tt dost špatně, ze všechno mě natahovalo, takže jsem neměla ani myšlenky a i z té e-cigarety než jsem zjistila, že jsem v 6.tt mi bylo k blití a prakticky to byla má záchrana, nekouřím do dnes a jsem za to ráda, že mám klid, raději koupím každý měsíc malé nějakou pěknou hračku a něco na sebe než abych pořád měsíčně platila za cigarety 2500,- Navíc já byla celé těhu strašný posera, měla jsem o malou strach, jestli je a bude v pořádku, při krevních testech, UTZ a cukrovce jsem v podstatě umírala pokaždé, takže bych si to ani nedovolila si zapálit 🙂 uvidíš, že to půjde, přítel by ti měl hlavně vyjít vstříct, nekouřit doma ani před tebou, schovat cigarety před tebou i popelníky, zapalovače, aby tě nic nelákalo, není nic horšího než mít neustále chutě a někdo ti bude pod nosem neustále čmoudit nehledě, že když už se snažíš zdravě žít, tak není zrovna vhodné v přítomnosti těhulky kouřit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru