Pomáhá Vám něco na nespavost?

nesticka
28. srp 2013

Ahojte mamule a těhule 🙂 Určitě v posledním trimestru některé trápí nespavost stejně jako mě, pomáhá vám na to něco? ☹ Já už jsem vážně zoufalá, vyzkoušela jsem snad všechno, teplé mléko, meduňkový čaj, nejím večer těžká jídla a velké porce ( za to se budím na noční krmení 😖 ), nepiju kafe, černý čaj ani colu, mám pravidelné procházky na čerstvém vzduchu, vyvětráno mám pořád, prakticky nezavírám okna....no večer zaberu až kolem půlnoci a buď půl hodiny před nebo po 2h jsem vzhůru na WC pravidelně každou noc 😒 Lehnu zpátky do postele a usínám až kolem páté hodiny ☹ Před 6h vstává přítel do práce takže mě to probudí mám spaní jako nitku a já už nezaberu, nespím ani odpoledne, nejde to...už jsem vážně zoufalá, jsem hrozně protivná a úplně vyčerpaná ☹ 😔 Taky hrozně napjatá nevím co to je a jestli je to normální ale pořád mám potřebu něco dělat rukama nohama v té posteli, připadám si jak blázen, děje se to také některé?

anickajirka
28. srp 2013

měpomáhalo teplé mléko s medem, bazén večer nebo sexík 😀

tvarohacek
28. srp 2013

měla jsem to obdobně, nepomohlo celkem nic, jen to vydržet.

zkus odpoledne a večer omezit příjem tekutin (to pomohlo mně, nemusela jsem v noci tak často na wc)

jinak jsem v noci, kdy jsem byla vzhůru byla na pc, pouštěla filmy...

takové ty napjaté pocity v nohách...zadej si do googlu syndrom neklidných nohou, zda to je ono..patrně nedostatek nějakého vitamínu, železa?

martasek
28. srp 2013

Měla jsem to stejně u obou těhotenství a nepomohlo nic 😒 , navíc mě svědilo celé tělo, takže jsem se celou noc pořád drbala, no hrůza. Paradoxně jsem se těšila až porodím a vyspím se 🙂

selverin
28. srp 2013

taky se posledních pár týdnů jen převaluju v posteli, dokonce jsem kvůli střelené sousedce musela v noci předstat splachovat, si stěžovala, že jak jdu 3x v noci na záchod, tak kvůli mě celá rodina nespí.... se těším jak za mnou budou chodit, že je budí pláč malé, až si donesu z porodnice cccc 🙄

kovi_k
28. srp 2013

martasek: Tak to jsem na tom podobně. Taky mě furt něco svědí, akorát to je asi ve spojitosti s pupínkama, co se mi objevily. Každopádně abych neodbíhala od tématu a držela se nespavosti, tak já dokonce dostala od kožařky předepsanej na noc Dithiaden, tak jsem se těšila, že se konečně vyspím a např. dnes jsem byla zase 3x vzhůru (taky většinou jdu k počítači, nebo si aspoň dát studený obklady). A to jsem na některých diskuzích četla, jak některé po Dithiadenu nebyly ani ráno schopné vstát. Ten poslední měsíc bude asi holt náročnej, ale tak hlavně ať je malá v pořádku! 🙂

vecernice
28. srp 2013

měla jsem to poslední 2 měsíce v obou těhu - syndrom neklidných nohou. pomohlo jediné - porod, pak to zmizelo. drž se!

metallico_mondo
28. srp 2013

taky jsem to mela asi tri tydny pred porodem, ted po porodu je to jeste horsi ikdyz mala spi jak andilek.

bibi_du
3. zář 2013

Já mám to samé už teď, v 15 tt. a to samé při prvním těhotenství.... Piju taky teplé mléko, někdy pomůže, někdy ne. Taky zkouším měnit polohy (hlavu dám k manželovo nohám)...🙂

ridley2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mat_ova
9. črc 2014

Já nespím prakticky celé těhotenství. Několikrát se budím na záchod, probudí mě každé kopnutí prcka, křeče v nohou. A nesnesu vedle sebe muže, je alergik, pořád plný nos a tím pádem hlasitě dýchá a někdy chrápe - dříve mi to nevadilo. Vždycky jsem se převalovala a ve tři ráno utekla až naštvaně a vyčerpaně do obýváku. Pomohlo až oddělené spaní, tím, že mě nebudí muž, tak nemám takovou potřebu chodit na záchod a celkově jsme vyspanější. Před spaním si ještě čtu, než se mi začnou klížit oči.

marie_anna
9. črc 2014

Patrim do stejne skupiny nespavcu ve vsech trimestrech. Pomahaji 2 veci: 1. porod 😀, 2. smirit se s tim.a vsugerovat si myslenku, ze si telo na to zvykne a ac to nebude prijemne, i chronicky nevyspala preziju. 🙂 Vetsinou po nekolika neprospanych nocich se to zlomi a prijde 1 premiova, kdy to dozenu.🙂

cecilinka
9. črc 2014

Děvčata i já jsem grogáč s mojí nespavostí..už je to několik dní po sobě, co se probudím pravidelně ve 3 hodiny ráno.. Za to mě ale povětšinou probudí můj synek, že chce čůrat a pak nezaberu..do toho začne kopat malá , v půl se probouzejí ptáci, kteří hlasitě cvrlikaj a konečná :( dneska jsem si už i dokonce hrála na mobilu hru..Taky už si připadám jak blázen, všude mrtvo a já, místo abych se připravovala na příchod malého nespavce, čučim do tmy.. Doufám, že je to těma vedrama ( i když dnes krásně propršelo)..Jinak se začnu asi fyzicky sdírat, abych byla ráda, že do postele sotva dolezu.. to mám pak jistotu totálně mrtvého spánku 🙂

tom_simca
31. črc 2014

ahoj holky, no já jsem 29 tt, se spaním taky válčím, a ty nohy, mazec, pořád mě svědí. A to jsem byla opravdu dobrý spáč. Asi se to opravdu ztratí porodem, nevím. Takže všechny vydržte ! 🙂

madre1
31. črc 2014

Mě pomohlo pokaždé toto:

hankamila
3. lis 2019

To co berete neni navykove?

julisa88
6. lis 2019
Uživatel julisa88 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od julisa88.

Doma jsem mela kapsle co navykove nebyly, byly prevazne na prirodni bazi, takze o navykovost jsem se nemusela bat!

hankamila
12. lis 2019

A jake prosim? Pokud jsou prirodni tak bych je rada vyzkousela!

julisa88
17. lis 2019
Uživatel julisa88 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od julisa88.

Mela jsem tyto naturevia.cz/e-shop/nervy-spanek/sleepnox-forte-40-detail, urcite stoji alespon za vyzkouseni!

hankamila
20. lis 2019

Ahaaa, dekuji moc jak rikas zkusit se to muze a zkusit se ma vse, treba mi to pomuze.

zdravuska1989
20. lis 2019

Jestli tě to trápí až v posledním trimestru, tak závidím, já takto nespím od 3.mesice 😂 a je to teda libovy, ve 12h jdu spát, ve 3vzhuru cca do 5-6h a pak usnu do 7.30-9h ale zase si říkám že mám zase prupravu až bude prcek venku 😁 jinak jestli mám něco co alespoň trošku zabírá tak je sex, budim se potom min ale hlavně mi přijde že spím tvrdeji takže jsem i více odpocata 🙂

zindy
26. lis 2019

Tak si od nich mela taky neco zkusit, kdyz je to prirodni a mohou to i tehotne 🙂

hankamila
28. lis 2019

Tak to je bomba, to jiste hodne těhulím pomuze, jen tak neco brat nemuzes

herbinaaa
26. únor 2020

když jsem měla problemy se spaním, brala jsem melatonin

klarkamamka
29. bře 2021

Já měla problém, že jsem měla všeho plnou hlavu a nešlo mi v klidu usnout. Ty myšlenky byli silnější než já, ale naučila jsem se je vypisovat a věnovat se jim jindy než v noci a už to bylo lepší. No to, že jsem stejně musela vstávat na WC to, už pak byla maličkost :D ...
Snažila jsem se inspirovat tady i další věci asi pomohli, ale za mě bylo nejdůležitější si vyčistit hlavu 🙂
https://www.rodicov.cz/nespavost-v-tehotenstvi/
Snad to někomu taky pomůže, protože já osobně spánek miluju, takže každá chvilka na víc se počítá...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru