Pomalý rast HCG. Ste v podobnej situácii?

evaviki
9. čer 2008

Ahoj,
nasla som tu vela tem ohladne vysky hcg, ale nie tu, ktora ma zaujima, resp. trapi..
Podla udajov sa ma HCG zdvojnasobovat kazdy druhy (popr. treti) den.. Ja som mala 3.6. hodnotu 2190, 4.6. hodnotu 2933 a 9.6. hodnotu 5754..
Takze sa totalne vymykam uvedenemu pravidlu..
Nemate s tym naaahodou niektora tiez skusenost?
Dakujem

jmj
8. črc 2008

ivanka821-tak jsi dopadla, doufám, že máš samé dobré zprávičky. 🙂

dupinka
9. črc 2008

ahojte! prajem vam vsetkym, nech tie hodnoty HCG su take, aby sa babatka v brusku nadherne ulozili a krasne spinkali 9 mesiacov,....

Chcem sa spytat, moze mi vyjst negativny tehu test, ked som ho robila do 2 tyzdnov od oplodnenia a teda nemusela byt postacujuca hladina HCG aby to test zachytil? Lebo som pozerala tu tabulku, co je v debate, a vychadza, ze do 7 dni po oplodneni este nie je hladina 10, ktoru zvycajne testy udavaju,...???

evaviki
autor
9. črc 2008

Ahojky,
ja som otehotnela okolo 12.5. a test mi vysiel pozitivny az 30.5. - aj to slabucka ciarka. 5 dni pred tym, bol test este negativny. Takze ak si si ho robila do 14 dni, tak moze byt kludne negativny.

dupinka
9. črc 2008

robila som ho v 25DC, 11DPO,....

evaviki
autor
9. črc 2008

To je v pohode.. Ja som mala poslednu MS 22.4., takze pozitivny test bol az 38DC a 18 DPO. Ked to tak ratam, tak aj ja som mala 14 DPO negativny test.

dupinka
10. črc 2008

dnes mam mat MS, tak uvidime 😉

lidussinka
31. črc 2008

ahojky jsem tu nová,jsem zoufalá a potřebuju povzbudit.poslední normální mens.jsem měla 5.6.08,mám cyklus 30-31,takže další mens.jsem očekávala kolem 5.7,ale nic.11.7jsem šla na preventivku,to jsem už špinila a dr.mi píchl injekci na vyvolání.Špinila jsem i další den a třetí den jsem si udělala test a byl slabě pozitivní,ale za dvě hodiny jsem to normálně dostala.Po mens.mi to nedalo a další test opět slabě pozitivní.V dalších dnech už byli testy silnější až byli úplně silný.Šla jsem k dr.ale k zástupci mého,ten měl dovolenou a,že při vnitřním sonu nic nevidí,že podle něj nejsem těhotná,jestli jsem si ty testy špatně nevyložila.Nechápu jak jinak jsem si je mohla vyložit?Nicméně mi vzal krev a Hcg bylo 148,3J,to bylo 23.7.V pondělí 28.7 jsem šla už k mýmu dr. a na utz zase nic neviděl,vzal mi krev a durhý den bylo Hcg 203,takže hodně hodně malej nárust.Podle Bt jsem mohla mít ovulaci v rozpětí 1-5.7 což se mi (stejně tak jako to špinění) nikdy nestalo,že by ovulace proběhla takhle pozdě těsně před mens.O víkend jsem taky trochu špinila.Včera mě poslal opět na vnitřní sono a nic(opět trochu špinění),dnes u něj utz a zase nic.Nechal mi vzít krev a zítra si mám zavolat o výsledky.Kromě nafouklýho břicha mi nic není a nebýt testů tak bych to ani nevěděla.Předložil mi tři varianty:
1.Když hcg nevzroste,tak jsem potratila..nevím sice kdy,já nic nezaregistrovala,žádný krvácení nic
2.Když vzroste málo může se jednat o mimoděložní a ve středu mám přijít na kontrolu na utz a když nic neuvidí pošle mě do nemocnice na pozorování(pokud bych o víkend krvácela nebo měla bolesti mám tam jet hned)
3.Když naroste hodně mělo by to být okej,ale i tak už by se mělo na utz něco objevit,aspon zvýšená sliznice nebo něco
Tak nevím holky,jsem už zoufalá,že se to takhle dlouho táhne a furt nevím na čem jsem a to mále zvýšení Hcg mě dost znepokojuje.Snažíme se s přítelem přes rok a když se ted mělo začít něco dít a dr.mě chtěl poslat na laparoskopii vejcovodů,tak jsem měla radost,že se tomu vyhnu,že jsem těhotná.Nemůžu pořádně spát,zdají se mi sny,že jsem mimoděložně.Přítel už je chudák taky na nervy.Myslím,že už jsem smířená i s tím,že to dopadne špatně,jen už bych prostě chtěla vědět na čem jsem.Ach jo,aspon jsem se mohla vypsat a jakýkoliv názor uvítám.Děkuji

evaviki
autor
31. črc 2008

Lidussinka, hlavne klud.. Ani mne nebolo nic vidiet na utz. Treba pockat par dni a uvidis. Ak by ti zacali nejake bolesti, tak rychlo k doktorovi, aby to nebolo mimomaternicove. Ale pokial hcg rastie (i ked malo), tak si nepotratila, pretoze to by klesalo. Ja viem, ze sa to tazko zvlada, ale hlavne musis byt kludna. Miminko citi, ze nie si ok. Drzim palce.

lidussinka
31. črc 2008

evaviki:Děkuji za odpověd.Všechno mi to přijde takový zvláštní.Představovala jsem si,že přestanu brát Ha,maximálně do třech měsíců otěhotním a kromě normálních těhu příznaků to bude v pohodě až do porodu.A ted tohle.Musím se smát jak jsem byla naivní.No,ale i tak děkuji za povzbuzení a zítra dám vědět jak jsem dopadla🙂

svoma
31. črc 2008

Lidussinka,ani mě dr. neviděla nic na utz,dokonce jsem u ní měla i negativní těhu test a těhotná jsem byla.

sue13
31. črc 2008

Lidussinka musis byt teraz co najviac v klude aj ked viem z vlastnej skusenosti ze to nie je lahke.... 😔 Ja som mala HCG este ovela nizsie ako ty 68.9 a teraz uz koncime treti trimester 😉 Mne to tiez velmi pomaly stupalo ale presne ako pise Evaviki podstatne teraz je ze stupa a teda tehulka si 🙂 Jedine co teraz musis byt v uplnom klude, nic tazke nedvihaj a snaz sa mysliet pozitivne 🙂 Velmi drzim palceky.... 😉

svoma
31. črc 2008

Sue myslíš,že končíš třetí měsíc,ne?Ne třetí trimestr.

sue13
31. črc 2008

Ano Svoma dakujem za upozornenie 😉 Jasne treti mesiac, teda prvy trimester... O tretom trimestri este len snivam 😀 😀 😀

svoma
31. črc 2008

Sue,nemáš zač,já nevěděla,jestli třeba nemáš špatně vyplněný termín porodu. 🙂

sue13
31. črc 2008

Svoma ty si z Ceskeho Krumlova???? Tam som bola minuly rok na splave. Tam je naaaadherne 😵 Aj tento rok by som tam rada isla ale som na rizikovom tak nas lekarka nechce nikam pustit 🙂 A tie zahrady co tam mate.... Uzasneeeeeeeee 😉

svoma
31. črc 2008

Nejsem přímo z ČK,bydlím 20 minut jízdy autem odtud.

sue13
31. črc 2008

Ale mas to blizko 😎 Ja som tam bola ocarena uplne vsetkym 🙂

svoma
31. črc 2008

Hezky tam je,akorát nějak nemám čas,jezdím tam akorát k dr. a nakoupit.

lidussinka
31. črc 2008

Díky holky,ted jste mě moc pobvzbudili 🙂 Trochu jsem se prospala a už se cítím líp a když jsem si ted přečetla příspěvky od vás tak ještě víc.Přítel jde zítra naposledy do práce a pak má 14dní dovolenou,takže aspon nebudu sama a bude mě mít kdo podržet kdykoliv na mě přijde splín.Už jsem dr.navrhovala,že třeba přijdu za 14dní a už snad bude něco vidět a Hcg bude vyšší,ale stejně mě pak poslal na ten vnitřní utz.ale chápu,že se chce jistit,že nic nezanedbal.Jsem ted zase nabitá optimismem.Taky se to u vás tak střídalo?Chvilku pocit beznaděje a chvilku pocit,že to určitě dobře dopadne?

svoma
31. črc 2008

Lidussinka já to měla jinak,mě se ukázala druhá čárečka na testu,tak jsem druhý den jela k dr.,nejdřív udělala těhu test a byla tam jen jedna čárka,pak utz a tam taky nic,řekla,že nejsem těhotná Řekla ale,že mi pro jistotu vezme krev na HCG,ale stejně mi dala vyvolávačku ms,říkala,že i kdybych byla těhu,že to miminku neublíží a za týden jsem měla volat pro výsledky. Tak jsem volala a ona mi řekla,že jsem t+ěhotná a ať co nejdřív přijedu,jela jsem k ní za dva dny,dřív tam nebyla.K ní do ordinace se chodí po dvou,jednu dr. prohlíží a druhá je vedle se sestřičkou,já byla u sestřičky a ona mi řekla,že to nejspíš bude mimoděložní,když nic nebylo vidět,no řeknu ti,děs,to bylo nejdelších 20 minut v životě,než mi konečně dr. udělala utz a řekla,že je vše vpořádku. 😉

lidussinka
31. črc 2008

Já jsem měla několik testů s čárkou a dr.(ten zastupující je nechtěl ani vidět,že prý není zvědavý na počůraný papírky,řekl to tak jako z legrace,ale když mi pak tvrdil,že podle něj nejsem těhotná a jestli jsem si ty testy nevyložila jinak,tak jsem fakt nechápala.Po cestě domů jsem si koupila další a opět silná druhá čárka a když jsem odpoledne jela za ním pro výsledky,tak jsem měla 148.3J Hcg,tak mi řekl,že testy opravdu nelhali.Tak vidíš jaký dělaj kolikrát závěry 😠 Divný fakt,ale je,že jsem to po vyvolávačce dostal a testy jsou pozitivní,neznám ještě nikoho.Vím,že ta injekce neublíží a podpoří to co se děje v těle,ale taky vím,že všem,který ji dostali už pak menses.nedoratila.Já prostě musím mít pořád něco extra 🙂 Tak hlavně,aby to Hcg stoupalo.A v jakým jsi byla týdnu,že už to šlo na utz vidět?Já se řídit mens.nemůžu,když byla tak pozdě,protože podle tabulek bych vlastně včera,dneska měla teprva otěhotnět.Tak podle mých laiských propočtů,to budou přibližně 4týdny od ovulace.

svoma
31. črc 2008

Nevím v kolikátém,dr. totiž říkala,že jsem musela otěhotnět později a ne v půlce cyklu,kdy bývá ovulace.Proto nic neviděla. A pak nevím,ale ještě nebylo vidět srdíčko.

lidussinka
31. črc 2008

Jo v pondělí(o 5dní ppzději než první kontrola) to bylo 203J Hcg,na 4 týdny málo,ale zítra se to snad už vyvrbí pořádně.

svoma
31. črc 2008

Ale roste to,to vypadá nadějně a z dr. si nic nedělej,oni úpokaždé akorát člověka vyděsí,kdybys jen věděla,kolikrát mě vyděsili během druhého těhotenství,to bylo pořád něco a mám zdravou holčičku,sice je to vzteklina,ale naprosto zdravá. 🙂

lidussinka
31. črc 2008

No já si zapisuju do kalendáře Bt a pohlavní styk a taky jsem nejdřív myslela,že to bylo někdy v půlce cyklu,jako vždycky,ale když bylo to Hcg tak malý,tak jsem si ho prostudovala pořádně a nejvyšší teplota byla 1.7 37.2 pak se snížila na 37,ale trvala až do 9.7..takže to bylo asi v tomhle období.Poslední styk byl ze 4 na 5.7 v noci.Pak už jsem začínala být nervozní,že mens.nic,tak už jsem neměla na sex chut,takže později to být nemohlo.Ta nechut přetrvává i ted.Všude píšou,že jde něco vidět až tak v 5-7 týdnu,jak u koho.Jestli jsem ve 4,tak je jasný,že nic vidět není,ale asi dr.znepokojuje ta hladina Hcg,proto si mě hlídá.

svoma
31. črc 2008

Tak už vím,byla jsem v 5. týdnu a něco,když viděla. 🙂 Fakt buď vpohodě,uvidíš zítra.

lidussinka
31. črc 2008

A taky ten první dr.říkal,že pozitivitu berou od 5J hcg a ten můj zase říkal,že od 200J Hcg,tak fakt,na některých věcech by se,ale měli shodnout 😕

svoma
31. črc 2008

Fakt to neřeš,HCG roste,zítra zjistíš víc.Miminku neprospívá vystresovaná maminka.Já ani nevím,jak jsem měla vysoké HCG,dr. mi to neřekla.

lidussinka
31. črc 2008

jj.ted už docela jsem,je fajn si o tom s někým pořádně pokecat,nebo spíš napsat🙂Přítel už je ze mě na nervy,chudák celej den maká a když večer přijde tak nesyší,než jen tohle jsem vyčetla a tamto a ono 😀A přitom vím,že ho to taky trápí a já mu ještě takhle nakládám.Kamarádka zase měla úplně pohodový těhu a vyšlo jí to hned jak si řekli,že mimčo chtějí,takže se taky tímhle moc nezabývá,poslechne si mě to jo,ale vidíme se málo,takže po chvilce raději odvádíme téma i na jiný věci🙂Je fakt,že poslední tři měsíce jsem se na to moc nesoustředila a vyšlo to,ale ted jsem jak posedlá a furt něco někde na netu študuju.

svoma
31. črc 2008

Potřebuješ se odreagovat,tak někam s přítelem vyražte,třeba do kina nebo na procházku. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru