Pozitivní test na syfilis v těhotenství. Jaké je riziko pro dítě?

anonym2222
29. kvě 2018

Ahojky holky, najde se někdo se stejným problémem? Popřípadě s již prodelanym problémem. V 16tt kdy mi bral gynekolog odběry na tripple test a pohlavní choroby, mi vyšel pozitivní test na sifilis 😞 do te doby jsem o tom neměla tušení,že ho mám. Nyni lezim v nemocnici a pichaji mi atb penicilin, mám předepsaný injekce na 14dnu a potom už ambulantne prý po doby 4tydnu jedna injekce. Poprosím o jakýkoliv zkušenosti, dopad na mimco atd☹ a jak probíhá další léčba. moc děkuji
0
Odpověz

drahuska1977
30. kvě 2018

Ahoj asi jsme to tady žádná neměli snad to dopadne dobře

zrzkaaa
30. kvě 2018

Nwbojte se, pokud se jedná o starou záležitost a ne o aktivní formu, a navíc poctivě teď v těhotenství absolvujete léčebnou kúru, na miminko to žádný dopad mít nebude. Akorát po narození se opět odebere miminku krev / z pupečníku/ a odešle do Národní referenční lavoratoře pro syfilis a pak bude muset dítko absolvovat odběr krve v pravidelných intervalech až do 2 let věku, kdy se při přetrvávající negativitě výsledků ukončí sledování. Pokud by ste se neléčila v těhotenstní, muselo by dítě po narození dostávat penicilin po dobu 7-14 dnů, podle toho jaké protilátky by se v jeho krvi nalezly (to určuje právě lékař z refer. laboratoře). Takže tím, že Vy se teď necháváte přeléčit, ušetříte léčbu miminku po narození 🙂

kafemaniak
30. kvě 2018

Jedine, co je potvrzene, tak takova atb na zacatku tehotenstvi muzou zapricinit zvysenou kazivost zubu u deti.

anonym2222
autor
30. kvě 2018

@zrzkaaa moc děkuji za utěšujíci zprávu.

ivankapri
30. kvě 2018

vřele doporučuji kombinaci s alternativní medicínou, občas mi přicházejí na konzultaci děti, jejichž maminky měly v těhotenství bezpříznakový syfilis. Většinou řeším patologie kostní, ale prý lze vidět i na sonu patologie vnitřních orgánů. Občas přijde dospělák, který má patologie na vnitřních orgánech, celý život byl v pohodě a nyní mu na sonu řekli, že asi jeho rodiče měli syfilis, že tam má nějaké patologické změny s tím související, lidé pak panikaří - celý život byli v pořádku a jednou šli na sono s něčím jiným a hned je vystraší syfilis, takže zkuste třeba homoepatii nebo TČM, pokud máte v blízkosti ověřeného člověka s tím pracujícího a hlavně buďte v klidu, vše bude v pořádku.

alkuska
30. kvě 2018

@kafemaniak Penicilin kazí zuby? Nepleteš si to s tetracyklinem? Penicilin by právě měl být bezpečný.

kafemaniak
30. kvě 2018

@alkuska Jakékoliv širokospektrální atb to můžou zapříčinit. Je to první věc, na kterou se zubaři ptají, když má dítě kazivé zuby

lucinkaver
30. kvě 2018

@kafemaniak prvni věc na kterou se zubaři ptaji je správne čištění. Pracuji na zubním a atb at uz jakákoli nema na kazivost mléčných ani definitivních zubů žádný vliv... Vliv ma pouze a pouze plak který není docisteny ...
Tetracykliny způsobují pouze skvrny na zubech...

absintka19
30. kvě 2018

@anonym2222 drzim palecky, dodrzujte lecbu a bude dobre. Vite jak jste to "chytla"? Uvazujte nad tym?

alkuska
30. kvě 2018

@kafemaniak Tak to teda slyším prvně a to jsem z oboru.

helen_h
30. kvě 2018

Test na syfilis také může vyjít falešně pozitivní (myslím vyjde pozitivní jedna složka testu), pak se test opakuje či se dělá ve specializované laboratoři, aby se potvrdila falešná pozitivita, anebo se určilo, že jde opravdu o syfilis. Ale falešnou pozitivitu předpokládám již lékaři vyloučili, když začínají s léčbou...

helen_h
30. kvě 2018

https://www.emimino.cz/diskuse/falesne-pozitivn...

@anonym2222 Jukni do této diskuze, je tam paní "M4uketka", která si odhalením syfilisu v těhotenství prošla, tak si to pročti. nasadili jí stejnou léčbu antibiotiky a zdá se, že je mimčo v pořádku.

priefi
30. kvě 2018

@anonym2222 mozna ten dotaz bude znit hloupe, ale leci i tatinka miminka? Protoze ten to nejspis bude mit taky.

anonym2222
autor
30. kvě 2018

@priefi ano, dělali mu testy, čekáme na výsledek.

priefi
30. kvě 2018

@anonym2222 drzim pesti, aby vse bylo s mimim ok. Je mi lito, ze tuhle nemoc mas 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru