Preeklampsie. Jaké je riziko, že bude i v tomto těhotenství?

pipiinka
3. led 2021

Ahoj. V předchozím těhotenství před 9 lety jsem na konci těhotenství prodělala preeklampsii. Teď jsem znovu těhotná. Vysoký tlak mám od minulého těhotenství stále vysoký a beru léky. Jaké je riziko, ze preeklampsie bude i tomto těhotenství?

asinehri
4. led 2021

@pipiinka riziko opakování preeklampsie je určitě významné, protože přetrvávající hypertenze signalizuje, že celý cévní systém není ok.

2hanah
4. led 2021

@nazka Já to taky nemyslela zle, jen je taky dobré se připravit, mně třeba vůbec z krve neříkali, že hrozí preeklampsie, Anopyrin jsem měla nasazený skoro od začátku, a pak jsem se nestačila divit, všechna čtyři moje těhotenství doprovázely omyly lékařů, neinformovanost nebo dezinformace, ani lékaři nemusí mít vždy pravdu a to jak v dobrém, tak ve zlém, dokonce jsem zažila, že profesor přes gynekologii a porodnictví si s náma nevěděl rady, někdy je nejlepší poslouchat vlastní intuici.

pipiinka
autor
4. led 2021

@asinehri Ja jdu zítra k dr. Pohovoříme spolu o tom.

nazka
4. led 2021

@2hanah to máš naprostou pravdu. Proto jsem i tak strašně hakliva na to, když někdo řekne, že když je preeklampsie jednou, tak bude zas. Mně to tvrdili na sobě 4 nezávislí doktoři. Strašně mě to že začátku podrazilo nohy. A já se zaprela, že prostě ne. A pomohlo to. Věřím, že kdybych si to pustila k tělu, dopadlo by to zas zle.
Mrzí mě, že jsi měla takové komplikace. To musela být docela bezmoc, když nikdo neví.

2hanah
4. led 2021

@nazka Je to pravda, omlouvám se, taky jsem kolikrát musela si dupnout před doktorama a prosadit si svou, jinak bych dopadla bůhvíjak. Příště nebudu tak podrážděná, děkuji za pochopení😊

nazka
4. led 2021

@2hanah jsem ráda, že jsme si to vysvětlily 🙂 nejsem totiž vůbec hadavy člověk a když s něčím nesouhlasím, radši mlčím ☺️

lucii10
8. led 2021

@pipiinka Ahoj. Pred 10 ti lety jsem mela take preeklampsii a predcasne porodila. Take stale beru leky, tak to vse nyni beru jinak. Predtim jsem byla proste tehotna😉Dalsi dite jsme neplanovali a najednou jsem 2x potratila a ted cekam dalsi mimco. Hned jsem brala Utrogestan a Anopyrin a na genetice mi pak potvrdili,ze jej budu brat po cele tehotenstvi. Ja se toho nebojim, docent pri konzultaci preeklampsii nevyloucil,ale take rikal, ze v dalsim tehotenstvi byt nemusi. Drzim palce!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru